Справа № 709/908/14-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 березня 2025 року с-ще Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Романової О.Г.,
за участі секретаря судового засідання Данілової О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу за поданням державного виконавця Чорнобаївського відділу ДВС у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Пасічної А. про розшук боржника ОСОБА_1 , -
в с т а н о в и в:
Державний виконавець Чорнобаївського відділу ДВС у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції
(м. Київ) Пасічна А. звернулася до суду з указаним поданням, в якому просила оголосити в розшук боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
Подання обґрунтовано тим, що на примусовому виконанні у відділі перебуває виконавче провадження АСВП 43430440 з примусового виконання виконавчого листа Чорнобаївського районного суду Черкаської області № 709/908 від 14 травня 2014 року про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання дочки
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі частини всіх видів заробітку доходу, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи стягнення із 28 березня 2014 року і до досягнення дитиною повноліття.
Так, державним виконавцем 21 травня 2014 року було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з виконання вищевказаного виконавчого листа.
12 лютого 2025 року державним виконавцем було направлено боржнику
ОСОБА_1 виклик державного виконавця для здійснення його явки до відділу ДВС на
19 лютого 2025 року на 09:30 год, проте останній до державного виконавця не з`явився, причини неявки не повідомив.
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 13 березня
2025 року відкрито провадження та призначено справу до судового розгляду.
У судове засідання державний виконавець не з`явився, направив до суду клопотання про розгляд подання за його відсутності.
У судове засідання боржник ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду подання повідомлявся належним чином, жодних заяв чи клопотань до суду не направив, причини неявки суду не відомі.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ч. 1ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Частиною 1 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування боржника - фізичної особи, а також дитини за виконавчими документами про відібрання дитини виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника або дитини.
У ч. 1 ст. 438 ЦПК України зазначено, що розшук боржника або дитини, привід боржника оголошуються за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем проживання (перебування) боржника або дитини чи місцезнаходженням їхнього майна, або за місцем проживання (перебування) стягувача.
Згідно з п. 14 ч. 3ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що перебувають у виконавчому провадженні. У разі якщо боржник без поважних причин не з`явився за викликом виконавця, виконавець має право звернутися до суду щодо застосування до нього приводу.
Обов`язок доказування факту ухилення боржника від явки до державного виконавця покладений саме на останнього.
Однак, всупереч зазначеному, державним виконавцем Чорнобаївського відділу державної виконавчої служби у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Пасічною А. факт умисного ухилення боржника ОСОБА_1 від явки до Чорнобаївського відділу державної виконавчої служби у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) не доведений належними та переконливими доказами. А сам по собі факт невиконання покладених на боржника зобов`язань не може бути підставою для оголошення боржника в розшук.
Мотивуючи дане подання, державний виконавець вказує на те, що боржник
ОСОБА_1 не з`явився до відділу ДВС на виклик державного виконавця.
Проте, суду не надано жодних доказів того, що боржнику ОСОБА_1 було відомо про вказаний виклик державного виконавця та що, взагалі, такий виклик направлявся боржнику.
Так, до подання, у якості підтвердження направлення боржнику ОСОБА_1 виклику державного виконавця, додано копію конверту. Проте, така копія оцінюється судом критично, оскільки суду не можливо встановити вміст конверта, а також адресата такого поштового повідомлення. Крім цього, на конверті проставлено відмітку прийняття такого конверту у відділенні «Укрпошти», а саме 23 листопада 2024 року, в той час, як виклики державного виконавця датовані 21 грудням 2024 року та 12 лютим 2025 року.
Крім цього, судом було зроблено запит до Чорнобаївської селищної ради щодо доступу до персональних даних щодо місця реєстрації боржника ОСОБА_1 та отримано відповідь про те, що останні зареєстрований за адресою:
АДРЕСА_2 , в той час, як державний виконавець у даному поданні та всіх доказах вказує адресу боржника: АДРЕСА_1 , що дає привід сумніватися у належних сповіщеннях державним виконавцем боржника ОСОБА_1 .
Відповідно до положень ст.ст.13,81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 80 ЦПК України).
Враховуючи вищевикладене, відсутність належних та переконливих доказів, які б свідчили про умисне ухилення боржника ОСОБА_1 від явки до державного виконавця у виконавчому провадженні № 43430440, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні подання.
Керуючись ст.ст. 3, 80, 81, 375, 438 ЦПК України, Законом України «Про виконавче провадження», суд, -
п о с т а н о в и в:
У задоволенні подання Чорнобаївського відділу ДВС у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції
(м. Київ) про розшук ОСОБА_1 відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано у строк, встановлений ст. 354 ЦПК України. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
Суддя О.Г. Романова
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2025 |
Оприлюднено | 25.03.2025 |
Номер документу | 126044500 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Романова О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні