Ухвала
від 24.03.2025 по справі 932/2440/25
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 932/2440/25

Провадження № 1-кс/932/1088/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2025 року слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62025050010005019 від 30 січня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 4 ст. 410 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

20 березня 2025 року до слідчого судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання прокурора Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62025050010005019 від 30 січня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 4 ст. 410 КК України. Прокурор повторно звернулася до суду з клопотанням після усунення недоліків відповідно до ухвали слідчого судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 18 березня 2025 року.

В обґрунтування клопотання зазначено, що у провадженні Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську перебувають матеріали кримінального провадження № 62025050010005019 від 30 січня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 4 ст. 410 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в ході проведення службового розслідування, проведеного відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) від 21.11.2024 року №8032 «Про призначення службового розслідування» та наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) від 20.12.2024 року №8704 «Про продовження терміну службового розслідування» в роті протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 за фактом недбалого ставлення до службових обов?язків капітана ОСОБА_4 до військової служби виявлено нестачу військового майна роти протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , яке в послідуючому шляхом зловживання службовим становищем було привласнено що спричинило тяжкі наслідки. Сума матеріальних збитків встановлюється.

Згідно ст. 1 Закону України «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

На підставі Указу Президента України «Про введення воєнного стану в України» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, в Україні із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб введено воєнний стан.

У подальшому, воєнний стан неодноразово продовжувався у встановленому Законом порядку та фактично на підставі зокрема Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 14 січня 2025 року № 26/2025, затвердженого Законом України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15 січня 2025 року № 4220-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 08 лютого 2025 року строком на 90 діб.

Наказом Генерального штабу Збройних Сил України, з 22.11.2021 року, для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, військова частина НОМЕР_1 залучена до складу сил і засобів об`єднаних сил.

Разом з тим, враховуючи приписи Інструкції з надання доповідей і донесень про події, кримінальні правопорушення, військові адміністративні правопорушення та адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, порушення військової дисципліни та їх облік у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 29.11.2018 року №604, капітаном ОСОБА_5 , ТВО командира роти протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , подано рапорт, від 21.11.2024 року №52453.

Крім того згідно витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частина) від 02.04.2023 року №92, капітана ОСОБА_4 , призначено на посаду командира роти протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , також згідно витягу із наказу від 04.10.2024 року №286, капітана ОСОБА_4 , усунено від виконання службових обов`язків за посадою командира роти протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 .

Так, згідно витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частина) від 23.12.2024 року №368, капітана ОСОБА_4 , повернуто до виконання службових обов`язків за посадою командира роти протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , а також вважається таким, що вибув із складу сил і засобів, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії збройних сил російської федерації, з метою виконання службових (бойових) завдань в оперативно-тактичному угрупованні «Старобільськ» та направлений у розпорядження командира 7 запасної роти військової частини НОМЕР_1 з метою надання методичної допомоги.

Згідно службової характеристики щодо капітана ОСОБА_4 , військовослужбовця ЗСУ прийнятого на військову службу за контрактом, командира роти протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 вбачається, що за весь час служби в ЗСУ зарекомендував себе негативно, військовослужбовець який не здатний точно і вчасно виконувати покладені на нього обов`язки і поставлені йому завдання. Статути Збройних Сил України не знає, не намагається їх вивчати чи керуватися ними по службі. Не проявляє інтересу до вчинення своїх обов`язків, ігнорує настанови командирів. Погано ставиться до наданого йому майна. Національну свідомість має сформовану. Має негативну готовність до виконання завдань пов`язаних із захистом Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, займаній посаді не відповідає.

Відповідно ст. 16 розділу 1 частини I Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, кожний військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов`язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

Згідно ст. 112 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, командир роти (корабля 4 рангу) зобов`язаний організовувати своєчасне одержання, правильну експлуатацію, збереження, технічне обслуговування і ремонт озброєння, техніки, казарменого інвентарю, речового, технічного та іншого майна роти (корабля), перевіряти не менше ніж один раз на місяць їх наявність, стан та облік (командирові корабля - не менше ніж один раз на місяць робити огляд корабля, його озброєння, боєприпасів, технічних засобів і здійснювати щоденний обхід корабля). Результати огляду озброєння, боєприпасів та техніки записувати до книги огляду (перевірки) озброєння, техніки та боєприпасів.

За приписами ст. ст. 129, 130, 199 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, необхідність забезпечення у військовій частині постійної бойової готовності, проведення занять з бойової підготовки, підтримання внутрішнього порядку, військової дисципліни та виконання службових обов`язків зобов`язують військовослужбовців у службовий час постійно знаходитись в розташуванні військової частини або місці служби і не залишати їх без дозволу командира (начальника).

Згідно п. 4 розділу I Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, військова дисципліна, крім іншого зобов`язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів; бути пильним, зберігати державну таємницю; додержуватися визначених статутами Збройних Сил України правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків; не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов`язків військової служби.

Відповідно до п. 6. розділу I Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затверджена Наказом Міністерства оборони України від 17.08.2017 року №440, обліку підлягає все військове майно незалежно від його призначення та джерел надходження. Облік військового майна повинен бути своєчасним, достовірним і точним.

Зі змісту абз. 3 ч. 4 розділу 1. «Загальні положення» Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України затвердженої наказом Міністра оборони України від 29.06.2005 року №359 вбачається, що крім іншого, командири батальйонів, рот, взводів та прирівняні до них особи (далі - командири підрозділів) повинні особисто перевіряти наявність і комплектність всієї стрілецької зброї та боєприпасів особового складу.

У підрозділах військової частини облік стрілецької зброї та боєприпасів ведеться за книгою видачі зброї та боєприпасів (додаток 5), книгою обліку за номерами і закріплення озброєння та техніки (додаток 12), книгою обліку озброєння та техніки за номерами і технічним станом, відомістю закріплення зброї за особовим складом (додаток 14), книгою прийняття та здавання чергування, форма якої наведена в додатку 9 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, книгою обліку наявності та руху військового майна в підрозділі (додаток 15), книгою обліку військового майна, виданого в тимчасове користування (додаток 16), книгою огляду (перевірки) озброєння, техніки та боєприпасів роти, форма якої наведена в додатку 11 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, роздавально-здавальною відомістю боєприпасів на пункті бойового постачання військової частини (додаток 17) (п. 2 розділу ІІ «Облік, зберігання і видача стрілецької зброї та боєприпасів у військових частинах та їх підрозділах» Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України затвердженої наказом Міністра оборони України від 29.06.2005 року №359).

Згідно п. 2 розділу X Інструкція про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України затверджена наказом Міністра оборони України від 29.06.2005 року №359, військовослужбовці отриману стрілецьку зброю та боєприпаси повинні постійно тримати при собі. У разі тимчасового виходу (виїзду) військовослужбовців до населених пунктів, у тому числі тих, що не належать до району відповідальності підрозділу, для вирішення особистих чи службових питань стрілецька зброя та боєприпаси здаються відповідальному за облік стрілецької зброї і боєприпасів підрозділу або черговому підрозділу з внесенням відповідних змін до опису зброї, яка зберігається у шафі (ящику) (додаток 22).

Згідно акту №3637 від 26.11.2024 року інвентаризації служб військової частини НОМЕР_1 , за фактом перевірки майна роти протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , який складений на підставі наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) від 04.10.2024 року №7023, під час прийому-передачі справ та посади командира роти протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , було виявлено втрату та нестачу майна, яке обліковується за ротою протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , внаслідок недбалого виконання службових обов`язків посадовою особою, а сама капітаном ОСОБА_6 ,

З метою документального підтвердження чи спростування факту нестачі товарно-матеріальних цінностей, встановленого за актом службового розслідування, проведеного відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) від 21.11.2024 року №8032 «Про призначення службового розслідування» та наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) від 20.12.2024 року №8704 «Про продовження терміну службового розслідування» в роті протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , в кількісних та вартісних показниках на 19.01.2025 року, враховуючи, що для вирішення певних питань при проведенні досудового розслідування необхідні наукові, технічні та інші спеціальні пізнання для дослідження об`єктів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, слідчим призначено судову економічну експертизу.

Таким чином відшкодування шкоди, завданої командиром (начальником), здійснюється на підставі наказу старшого за службовим становищем командира (начальника).

В даному випадку, в частині вогнепальної зброї калібром до 30 мм; кулеметів; приладдя для чищення кулеметів та пістолетів, з урахуванням кратності загальної залишкової вартості майна, загальний розмір шкоди, що підлягає відшкодуванню, складає: 75368,30 грн. (Сімдесят п`ять тисяч триста шістдесят вісім гривень 30 копійок).

В іншій частині (крім вогнепальної зброї калібром до 30 мм; кулеметів; приладдя для чищення кулеметів та пістолетів), без урахування кратності загальної залишкової вартості майна, загальний розмір шкоди, що підлягає відшкодуванню можливо складає: 1859955,14 грн. (Один мільйон вісімсот п`ятдесят дев`ять тисяч дев`ятсот п`ятдесят п`ять гривень 14 копійок).

Спільна загальна сума шкоди, що підлягає відшкодуванню з винної особи, може складати: 1935323,44 грн. (Один мільйон дев`ятсот тридцять п`ять тисяч триста двадцять три гривнi 44 копійки).

Згідно чинного законодавства України, капітан ОСОБА_7 , будучи офіцером Збройних Сил України, достовірно знаючи свої обов`язки, передбачені зазначеним вище законодавством, яке регламентує порядок виконання військового обов`язку і військової служби, та маючи можливість належно їх виконувати, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, свідомо допустив їх порушення, чим вчинив дії (бездіяльність), що можуть містити ознаки кримінального правопорушення.

В ході виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України, та проведення слідчих (розшукових) дій оперативними співробітниками ВКР СБ України ОТУ «Старобільськ» було установлено можливі факти привласнення товарно-матеріальних цінностей, що обліковуються за ротою протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , військовослужбовцем із зловживанням службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, що заподіяли істотну шкоду, вчинене в умовах воєнного стану.

Зокрема в ході допитів в якості свідків допитано командира 3 відділення 2 взводу роти ПТРК в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_8 та старшого техніка роти ПТРК в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_9 , встановлено, що матеріальні цінності та волонтерська допомога, яка заходила на підрозділ фільтрувались дружиною командира роти ПТРК в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_10 , а саме відбиралось те, що їм потрібно та в подальшому везлось до місця їх проживання та його батьків, зокрема за адресою: АДРЕСА_1 та за адресою: АДРЕСА_1 , користується мобільним телефоном за номерами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , в яких може міститися інформація щодо вчинення вище вказаних злочинів.

Також свідки вказали на те, що були випадки коли матеріальні цінності на власному автотранспорті забирав брат командира роти ОСОБА_11 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , де часто буває і сам капітан ОСОБА_4 .

Зокрема під час перебування за адресами нерухомості, що належить на праві приватної власності ОСОБА_4 та його батькам свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9 бачили, що матеріальні цінності, які передавались на підрозділ знаходяться за їх місцем проживання та частина з них використовується в побуті.

Крім того, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 вказали, що військовослужбовці їх підрозділу використовувались для проведення ремонтних робіт за місцем мешкання ОСОБА_4 .

Беручи до уваги вище викладене, органом досудового розслідування на підставі попередньо отриманої відповідної ухвали слідчого судді проведено обшук в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_2 , який на праві приватної власності належить ОСОБА_11 (РНОКПП НОМЕР_4 ).

- Так в ході обшуку слідчим відшукано та вилучено речі, предмети та відомості, наявні у них, в своїй сукупності є доказами злочину у кримінальному провадженні та будуть використані під час судового розгляду, а саме: Аптечка медична, на задній частині якої є маркування «Виріб СУМ -1 Тип 1, Вид 1; ННН:6545-61-0114018; ТОВ «Київгума», Україна, номер контр.№510/19/9 від 30.09.2019р; 10.2019; Власність ЗСУ, не для продажу», яку вилучено та запаковано до експертного пакету 2002496.

18.03.2025 з Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла ухвала про повернення клопотання про арешт майна прокурору від 18.03.2025 (Справа №932/2414/25, Провадження №1-кс/932/1054/25), якою встановлено, що у клопотанні відсутня інформація стосовно власника майна, що унеможливлює повідомити останнього в зазначені строки належним чином про розгляд клопотання.

В ході вилучення вказаних речей ОСОБА_11 , було зазначено, що вище вказані речі, що вилучалися належать йому, походження яких він не пояснив.

Також необхідно зазначити, що вилучені речі в ході обшуку підлягають додатковим оглядам за участю спеціалістів, в тому числі посадових осіб військової частини НОМЕР_1 щодо встановлення фактів належності вилучених речей до тих, що зазначені в акті службового розслідування, проведеного відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) від 21.11.2024 року №8032 «Про призначення службового розслідування» та наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) від 20.12.2024 року №8704 «Про продовження терміну службового розслідування» в роті протитанкових ракетних комплексів військової частини НОМЕР_1 , шляхом їх співставлення, огляду, впізнання та проведенню інших дій, а також встановлення їх вартісних показників, шляхом проведення судових експертиз.

В судове засідання прокурор не з`явилася, втім, надала суду клопотання про розгляд справи без її участі, заявлені вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити.

Власник майна ОСОБА_11 в судове засідання не з`явився, про дату та час судового засідання повідомлявся належним чином, що не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши надані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подане клопотання, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Клопотання про арешт майна відповідає вимогам ст.171 КПК України.

Як встановлено у судовому засіданні, слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську, за процесуального керівництва Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62025050010005019 від 30 січня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 4 ст. 410 КК України.

Відповідно до ч. 1 3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Стаття 98 КПК України містить поняття речового доказу, відповідно до якої речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Як вбачається з ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово може бути вилученим зокрема майно у вигляді речей, документів, тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, пристосовані чи використанні як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Як випливає із змісту ст. 172 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, якщо арешт майна накладається з метою забезпечення збереження речових доказів; розумність та спів розмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, третіх осіб.

Вирішуючи клопотання, слідчий суддя враховує ту обставину, що майно, про накладення арешту на яке просить прокурор, відповідає критеріям речових доказів і може використовуватися як докази у кримінальному провадженні. Суддя враховує і співрозмірність зазначеного заходу забезпечення завданням кримінального провадження, якими є захист особи від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження.

У відповідності до протоколу обшуку від 14 березня 2025 року, було виявлено та вилучено: : Аптечка медична, на задній частині якої є маркування «Виріб СУМ -1 Тип 1, Вид 1; ННН:6545-61-0114018; ТОВ «Київгума», Україна, номер контр.№510/19/9 від 30.09.2019р; 10.2019; Власність ЗСУ, не для продажу».

Як вбачається з постанови про визнання речовими доказами та долучення до матеріалів кримінального провадження слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Сєверодонецьку) ТУ ДБР, розташованого у м. Краматорську ОСОБА_12 від 15 березня 2025 року: виявлена та вилучена в ході проведення обшуку 14 березня 2025 року - аптечка медична, на задній частині якої є маркування «Виріб СУМ -1 Тип 1, Вид 1; ННН:6545-61-0114018; ТОВ «Київгума», Україна, номер контр.№510/19/9 від 30.09.2019р; 10.2019; Власність ЗСУ, не для продажу», - визнана речовим доказом у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62025050010005019 від 30 січня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 4 ст. 410 КК України.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, існують обставини, які підтверджують, що незастосування заборони відчужувати, розпоряджатися та/або користуватися вказаним майном призведе до приховування, зникнення, знищення майна, або до настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що органом досудового розслідування доведено підстави необхідності накладення арешту на вищезазначене майно, оскільки, є матеріальним об`єктом, яке містить на собі сліди кримінального правопорушення, може бути використано як докази факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, крім того, у органу досудового розслідування виникла необхідність провести огляд вилученого майна за участю спеціалістів, в тому числі посадових осіб військової частини НОМЕР_1 щодо встановлення фактів належності вилучених речей військовій частині НОМЕР_1 , та проведення відповідних експертних досліджень, а також, з метою тимчасового позбавлення можливості особи, у володінні та власності якої перебуває вказане майно, відчужувати, розпоряджатися та / або користуватися будь-яким чином таким майном.

Приймаючи до уваги викладене, враховуючи правову підставу для арешту майна, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора про арешт майна по матеріалам досудового розслідування, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62025050010005019 від 30 січня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 4 ст. 410 КК України, підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 167,170-173 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора, - задовольнити.

Накласти арешт на майно, вилучене в кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за № 62025050010005019 від 30 січня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 425, ч. 4 ст. 410 КК України, яке було виявлено та вилучено 14 березня 2025 року в ході проведення обшуку в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: на аптечку медичну, на задній частині якої є маркування «Виріб СУМ -1 Тип 1, Вид 1; ННН:6545-61-0114018; ТОВ «Київгума», Україна, номер контр.№510/19/9 від 30.09.2019р; 10.2019; Власність ЗСУ, не для продажу», яку вилучено та запаковано до експертного пакету 2002496, - шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та користування цим майном.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Донецької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 .

На ухвалу слідчого судді учасниками процесу може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення24.03.2025
Оприлюднено25.03.2025
Номер документу126045497
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —932/2440/25

Ухвала від 24.03.2025

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Леміщенко О. О.

Ухвала від 24.03.2025

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Леміщенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні