Для доступу до отримання резюме судової справи необхідно зареєструватися або увійти в систему.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
(в порядку спрощеного позовного провадження)
"24" березня 2025 р. Cправа № 902/733/24(902/318/25)
Суддя Господарського суду Вінницької області Лабунська Т.І., розглянувши матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "СДГС ТРЕЙДИНГ" (вул.Свободи, 67, с. Ківшовата, Білоцерківський р-н., Київська обл., 09543, код 42142537)
до: Фермерського господарства Токарчука Володимира Мефодійовича (вул. Незалежності, 73, смт Теплик, Гайсинський р-н, Вінницька обл., 23800)
до: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
про визнання недійсним договору поруки від 12.01.2023 та визнання відсутнім права вимоги ОСОБА_1 за договором поруки від 12.01.2023
в межах справи № 902/733/24
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "СДГС ТРЕЙДИНГ" (вул. Свободи, 67, с. Ківшовата, Білоцерківський р-н., Київська обл., 09543, код 42142537)
про банкрутство
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Господарського суду Вінницької області (суддя Лабунська Т.І.) перебуває справа № 902/733/24 про банкрутство ФГ Токарчука Володимира Мефодійовича.
Ухвалою від 25.07.2024 року відкрито провадження у справі № 902/733/24 про банкрутство ФГ Токарчука Володимира Мефодійовича. Введено процедуру розпорядження майном боржника. Призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф.
19.03.2025 до суду від ТОВ "СДГС ТРЕЙДИНГ" через систему "Електронний суд" надійшла позовна заява до ФГ Токарчука Володимира Мефодійовича, ОСОБА_1 про визнання недійсним договору поруки від 12.01.2023 та визнання відсутнім права вимоги ОСОБА_1 за договором поруки від 12.01.2023
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 19.03.2025 (з присвоєним єдиним унікальним номером судової справи № 902/733/24(902/318/25), вказаний позов передано на розгляд судді Лабунській Т.І.
Суд, дослідивши матеріали вказаної заяви дійшов наступного висновку, з огляду на таке.
Відповідно до 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 42 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд у межах провадження у справі про банкрутство за заявою арбітражного керуючого або кредитора, поданою в порядку, визначеному статтею 7 цього Кодексу, може визнати недійсними правочини або спростувати майнові дії, вчинені боржником після відкриття провадження у справі про банкрутство або протягом трьох років, що передували відкриттю провадження у справі про банкрутство, якщо вони порушили права боржника або кредиторів з таких підстав: боржник виконав майнові зобов`язання раніше встановленого строку; боржник до відкриття провадження у справі про банкрутство взяв на себе зобов`язання, внаслідок чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобов`язань перед іншими кредиторами повністю або частково стало неможливим; боржник здійснив відчуження або придбав майно за цінами, відповідно нижчими або вищими від ринкових, за умови що в момент прийняття зобов`язання або внаслідок його виконання майна боржника було (стало) недостатньо для задоволення вимог кредиторів; боржник оплатив іншій особі або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів до боржника перевищувала вартість майна; боржник узяв на себе заставні зобов`язання для забезпечення виконання грошових вимог.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо спорів, зазначених у частині другій цієї статті, провадження в якій відкрито до або після відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), за ініціативою учасника справи або суду невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів, надсилаються до господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), який розглядає спір по суті в межах цієї справи.
Суд звертає увагу на те, що норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
Отже, за умови порушення провадження у справі про банкрутство боржника, особливістю вирішення таких спорів полягає в тому, що вони розглядаються та вирішуються господарським судом, який розглядає справу про банкрутство, без порушення нових справ з метою судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів (висновок про застосування норм права, який викладений у постанові Верховного Суду від 13.03.2018 у справі № 922/928/17).
Таким чином, законодавець вкотре підкреслив, що розгляд всіх майнових спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи (аналогічний висновок викладено у постановах Великої Палати Верховного Суду від 15.01.2020 у справі № 607/6254/15-ц, від 28.01.2020 у справі № 50/311-б від 18.02.2020 у справі № 918/335/17, постановах Верховного Суду від 30.01.2020 у справі № 921/557/15-г/10, від 06.02.2020 у справі № 910/1116/18).
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 252 ГПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Враховуючи наведені вище обставини, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви ТОВ "СДГС ТРЕЙДИНГ" до ФГ Токарчука Володимира Мефодійовича, ОСОБА_1 про визнання недійсним договору поруки від 12.01.2023 та визнання відсутнім права вимоги ОСОБА_1 за договором поруки від 12.01.2023, в межах справи № 902/733/24 про банкрутство ФГ Токарчука Володимира Мефодійовича з призначенням її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Визначаючись з датою судового засідання судом враховано графік призначених справ до розгляду, що перебувають в провадженні суду, зокрема і тих, розгляд яких не відбувся, в зв`язку з надходженням повідомлення про мінування адміністративної будівлі суду та у зв`язку з оголошенням сигналу "Повітряна тривога" на території Вінницької області.
Щодо зазначення в позовній заяві третьої особи, суд зважає на наступне.
Відповідно до ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Виходячи з вищевикладеного, для залучення третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача/відповідача слід подати клопотання з обґрунтуванням, яким чином рішення з господарського спору у даній справі може вплинути на її права або обов`язки.
Керуючись ст. 2, 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 2, 3, 11, 12, 18, 42, 50, 169, 232, 234, ч. 2 ст. 235, 236, 326 ГПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Відкрити провадження у справі 902/733/24(902/318/25).
2. Розгляд справи здійснити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3. Судове засідання у справі призначити на 14 травня 2025 року на 10:30 год., приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, зал № 4.
4. Для подання відповідачам відзиву на позову заяву відповідно до вимог ст.ст. 165, 251 ГПК України та наявних у них доказів встановити 15-ти денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі подачі відзиву - копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази такого направлення надати суду.
5. Встановити позивачу 5-ти денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву (у випадку його подання) для реалізації права на подання відповіді на відзив у порядку ст. 166 ГПК України, у разі подання відповіді зобов`язати її у вказаний строк надіслати відповідачам. Докази направлення відповіді на відзив надати суду.
6. Встановити відповідачам 5-ти денний строк з дня отримання відповіді на відзив (у випадку її подання), для реалізації права на подання заперечення щодо відповіді на відзив, у разі подання заперечення зобов`язати надіслати його у вказаний строк позивачу. Докази направлення заперечення щодо відповіді на відзив надати суду у цей же строк.
7. Роз`яснити учасникам справи про можливість участі у судовому засіданні згідно ч.ч. 1-4 ст. 197 ГПК України в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
8. Роз`яснити позивачу про можливість подати до суду клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, відповідно до ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства та ст. 12 ГПК України.
9. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.
10. Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 24.03.2025.
11. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ухвала про відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає.
12. Повний текст ухвали суду складено та підписано - 24.03.2025.
13. Копію ухвали надіслати учасникам справи до електронних кабінетів ЄСІТС та на електронні адреси: ТОВ "СДГС ТРЕЙДИНГ" - adv.kosaretskov@gmail.com; арбітражному керуючому - Кучаку Ю.Ф. - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; представнику ФГ Токарчука Володимира Мефодійовича - адвоката Гончарова В.М. - ІНФОРМАЦІЯ_2 , адвоката Бурки В.Р. - ІНФОРМАЦІЯ_3
Суддя Лабунська Т.І.
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - Фермерського господарства Токарчука Володимира Мефодійовича (вул. Незалежності, 73, смт Теплик, Гайсинський р-н, Вінницька обл., 23800) (рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення);
3 - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) (рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2025 |
Оприлюднено | 25.03.2025 |
Номер документу | 126050659 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них кредитування, з них забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Лабунська Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні