ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24.03.2025м. ДніпроСправа № 904/1179/25
Суддя Бажанова Ю.А. , розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1 , м. Дніпро
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОСКО ЛІМІТЕД", с. Любимівка, Дніпропетровської облатсті
до відповідача-2: Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, м. Дніпро
про припинення трудових відносин та зобов`язання вчинити певні дії, -
СУТЬ СПОРУ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить:
- визнати припиненими повноваження директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОСКО ЛІМІТЕД" (Ідентифікаційний код юридичної особи 39964141; адреса: 52042, Дніпровський р-н, Дніпропетровська обл., сільрада Любимівська, вул. Чаплинська, буд., 1а) ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) у зв`язку із звільненням з посади директора за власним бажанням, на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України, з 14 березня 2025 року.
- Зобов`язати Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради (Ідентифікаційний код юридичної особи: 40392181; адреса: пр. Дмитра Яворницького, буд. 75, Дніпро, 49070) вчинити реєстраційну дію щодо виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОСКО ЛІМІТЕД» (Ідентифікаційний код юридичної особи 39964141; адреса: 52042, Дніпровський р-н, Дніпропетровська обл., сільрада Любимівська, вул. Чаплинська, буд., 1а).
Судові витрати в повному обсязі просить покласти на відповідача-1.
Перевіривши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з таких підстав.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Пункт 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення вимог пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позивачем не вказано про наявність/відсутність електронного кабінету відповідача-1 - Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОСКО ЛІМІТЕД".
Згідно пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу).
Однак, позивачем не додано до позовної заяви доказів направлення позовної заяви з додатками за місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОСКО ЛІМІТЕД" або доказів направлення / неможливості такого направлення з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Пункт 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що позовна заява повинна містити, зокрема перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, позивач не зазначив щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Також, суд звертає увагу позивача на те, що у позові вказані треті особи, однак, в порушення вимог статті 50 Господарського процесуального кодексу України, ні в позовній заяві, ні в окремо поданому клопотанні позивач не просить залучити таких осіб до у часті у справі, не зазначає підстав для такого залучення, не вказує на стороні кого (позивача чи відповідача) просить (у разі наявності відповідного клопотання) залучити їх до участі у справі.
Керуючись ст. 162, 164 ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
ОСОБА_1 протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- зазначити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача-1.
- надати до суду докази відправлення копії позовної заяви з додатками за місцезнаходженням Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОСКО ЛІМІТЕД" або доказів направлення / неможливості такого направлення з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
- зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2025 |
Оприлюднено | 25.03.2025 |
Номер документу | 126050757 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні