Господарський суд житомирської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про прийняття до розгляду заяви про порушення справи про неплатоспроможність
"24" березня 2025 р. Справа № 906/342/25.
Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А., розглянувши матеріали заяви представника ОСОБА_1 адвоката Михайла Редьки
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
18.03.2025 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява №б/н від 11.03.2025 представника ОСОБА_1 адвоката Михайла Редьки про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Дослідивши заяву представника ОСОБА_1 адвоката Михайла Редьки від 11.03.2025 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, господарський суд зазначає наступне.
Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Згідно з частиною 1 статті 117 Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема, у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або для повернення такої заяви господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви постановляє ухвалу про прийняття заяви до розгляду.
Дослідивши подану заявником заяву та долучені до неї документи, судом встановлено, що представлених матеріалів достатньо для прийняття заяви та призначення її до розгляду у підготовчому засіданні суду.
Згідно з пунктом 2-1 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
У заяві адвоката Михайла Редьки про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 заявлено клопотання про призначення арбітражного керуючого Каратуна Євгена Євгеновича керуючим реструктуризацією у справі та додано заяву №б/н арбітражного керуючого Каратуна Є.Є. про участь у справі.
За викладених обставин слід прийняти клопотання адвоката Михайла Редьки про призначення арбітражного керуючого Каратуна Є.Є. керуючим реструктуризацією у справі, заяву №б/н арбітражного керуючого Каратуна Є.Є. про участь у справі та призначити їх до розгляду у підготовчому засіданні суду.
Пунктом 1 частини 2 статті 117 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що ухвалою про прийняття заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника до розгляду господарський суд має право вирішити питання про зобов`язання боржника та інших осіб подати до суду додаткові відомості, необхідні для вирішення питання про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
З огляду на необхідність отримання від заявника додаткових відомостей:
- доказів припинення погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців у відповідності до пункту 2 частини 2 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства, з доданням належних розрахунків заборгованості та зазначенням строків припинення погашення;
- копій кредитних договорів, укладених між боржником та всіма кредиторами;
- копій довідок кредиторів щодо заборгованості боржника перед відповідними кредиторами;
- визначення та повідомлення суду дати припинення погашення платежів перед кожним з кредиторів та надання доказів, що ці обставини підтверджують;
- виписок з усіх рахунків боржника у всіх банківських установах, на які кожним з кредиторів здійснювалося перерахування сум кредитів (позик) за період з дати укладення таких договорів по день подачі заяви до суду (номери банківських карток зазначено в договорах) з зазначенням, зокрема, дат та сум операцій, платників та отримувачів коштів, призначень платежів;
- належних та допустимих доказів (засвідчені; підписані ЕЦП), які стали підставою для виникнення грошових зобов`язань та підтверджують розмір заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штраф, пеня) по кожному кредитору (у тому числі виписки за картковими рахунками; правочини; первинні бухгалтерські документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення (зокрема банківські виписки, платіжні доручення, видаткові накладні, довідки, листи, протоколи) та будь-які інші докази, що доводять факт невиконання боржником своїх зобов`язань; докази щомісячних витрат.
- доказів наявності ознак загрози неплатоспроможності, у відповідності до п. 4 ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства, а саме: докази, які підтверджують, неможливість протягом наступних 12 місяців виконати свої грошові зобов`язання перед кредиторами у строк, передбачений для їх виконання, чи здійснювати платежі за звичайними господарськими операціями, а саме: докази існування заборгованості перед кредиторами та припинення її погашення протягом тривалого строку (судові рішення, правочини, первинні бухгалтерські документи, які містять відомості про фінансову операцію та підтверджують її здійснення (зокрема банківські виписки, платіжні доручення, довідки) та будь-яких інших доказів, що доводять факт невиконання боржником своїх зобов`язань, а у випадку загрози неплатоспроможності - потенційну можливість такого невиконання), суд зобов`язує боржника подати до суду додаткові відомості.
Керуючись статтями 2, 113, 117 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти заяву представника ОСОБА_1 адвоката Михайла Редьки про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та призначити її до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
2. Прийняти клопотання адвоката Михайла Редька про призначення арбітражного керуючого Каратуна Є.Є. керуючим реструктуризацією у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 та призначити його до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
3. Прийняти заяву №б/н арбітражного керуючого Каратуна Євгена Євгеновича про участь у справі та призначити її до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
4. Призначити підготовче судове засідання на "14" квітня 2025 р. о 12:00 у приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судових засідань № 733.
5. Явку фізичної особи ОСОБА_1 у засідання суду на 14.04.2025 о 12:00 год визнати обов`язковою.
5. Фізичній особі ОСОБА_1 :
5.1. в термін до 08.04.2025 надати (надіслати) суду:
- докази припинення погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців у відповідності до пункту 2 частини 2 статті 115 Кодексу України з процедур банкрутства, з доданням належних розрахунків заборгованості та зазначенням строків припинення погашення;
- копії кредитних договорів, укладених між боржником та всіма кредиторами;
- копії довідок кредиторів щодо заборгованості боржника перед відповідними кредиторами;
- визначити та повідомити суду дати припинення погашення платежів перед кожним з кредиторів та надання доказів, що ці обставини підтверджують;
- виписки з усіх рахунків боржника у всіх банківських установах, на які кожним з кредиторів здійснювалося перерахування сум кредитів (позик) за період з дати укладення таких договорів по день подачі заяви до суду (номери банківських карток зазначено в договорах) з зазначенням, зокрема, дат та сум операцій, платників та отримувачів коштів, призначень платежів;
- належні та допустимі докази (засвідчені; підписані ЕЦП), які стали підставою для виникнення грошових зобов`язань та підтверджують розмір заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штраф, пеня) по кожному кредитору (у тому числі виписки за картковими рахунками; правочини; первинні бухгалтерські документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення (зокрема банківські виписки, платіжні доручення, видаткові накладні, довідки, листи, протоколи) та будь-які інші докази, що доводять факт невиконання боржником своїх зобов`язань; докази щомісячних витрат.
- докази наявності ознак загрози неплатоспроможності, у відповідності до п. 4 ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства, а саме: докази, які підтверджують, неможливість протягом наступних 12 місяців виконати свої грошові зобов`язання перед кредиторами у строк, передбачений для їх виконання, чи здійснювати платежі за звичайними господарськими операціями, а саме: докази існування заборгованості перед кредиторами та припинення її погашення протягом тривалого строку (судові рішення, правочини, первинні бухгалтерські документи, які містять відомості про фінансову операцію та підтверджують її здійснення (зокрема банківські виписки, платіжні доручення, довідки) та будь-які інші докази, що доводять факт невиконання боржником своїх зобов`язань, а у випадку загрози неплатоспроможності - потенційну можливість такого невиконання).
Копію ухвали надіслати заявнику, Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), Головному управлінню ДПС у Житомирській області, арбітражному керуючому Каратуну Є.Є.
Повноваження учасників провадження підтверджувати у відповідності з вимогами статті 60 Господарського процесуального кодексу України.
Учасникам судового процесу звернути увагу на необхідність належного оформлення документів (заяв, клопотань), що подаються до суду, з врахуванням того, що зміст об`єднуваних вимог у відповідній заяві чи клопотанні повинен мати однорідний характер, у випадку заявлення вимог, що мають різні підстави виникнення, то вказані вимоги слід розділяти та пред`являти до суду окремими оформленими документами.
Повідомити учасників про дату, час та місце розгляду справи, шляхом надіслання на їхню адресу копії даної ухвали.
Ухвала господарського суду набирає законної сили 24.03.2025 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Дата підписання ухвали: 24.03.2024
Суддя Макаревич В.А.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2025 |
Оприлюднено | 25.03.2025 |
Номер документу | 126051009 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Макаревич В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні