ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
24.03.2025Справа № 910/3283/25
Господарський суд міста Києва, у складі судді Кирилюк Т.Ю., розглянувши
позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Контактехно (S.R/L." CONTACTECHNO")
про стягнення 62 173,34 доларів США
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Контактехно (S.R/L." CONTACTECHNO") звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інтеграл» про стягнення 62 173,34 доларів США.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення позовної заяви без руху на підставі частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на наступне.
Пунктами 4-5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
У вступній частині позовної заяви позивачем визначено Акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інтеграл» в якості відповідача. Так само, позивач у прохальній частині позовної заяви просить суд стягнути саме з Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інтеграл» грошові кошти у розмірі 62 173,34 доларів США.
Разом із тим, як вбачається зі змісту самої позовної заяви, позивач посилається в якості підстави позову на укладений попередній договір не з відповідачем, а з іншою юридичною особою - Публічним акціонерним товариством "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Еверест" (абзац 1 сторінка 2, абзац 2 сторінка 3 позовної заяви).
Отже, позивачем не обґрунтовано свої позовні вимоги до відповідача - Акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інтеграл», що свідчить про недотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Контактехно (S.R/L." CONTACTECHNO") вимог статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, згідно з пунктом 3 частини 3 статті 162, пунктами 1 - 3 частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Ціна позову визначається у позовах про стягнення коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться в безспірному (безакцептному) порядку.
Згідно з статтею 533 Цивільного кодексу України, грошове зобов`язання має бути виконане у гривнях. Якщо у зобов`язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
Отже, Господарський суд міста Києва зауважує, що ціна позову про стягнення іноземної валюти визначається в іноземній валюті та національній валюті України відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.
Використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов`язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом.
Разом з тим позивач не наводить обґрунтувань щодо ціни позову, заявленої до стягнення у доларах США.
Враховуючи зазначене, у разі подання до господарського суду позову про стягнення іноземної валюти обов`язковим є зазначення еквіваленту у національній валюті України (гривнях). Виходячи з останнього й визначається сума судового збору, що сплачується з позовної заяви.
Проте, у позові про стягнення іноземної валюти позивачем не вказано еквівалент заявленої до стягнення суми у національній валюті України (гривнях), з якого має бути вирахована сума судового збору.
Оскільки позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру в іноземній валюті, необхідно зазначити ціну позову у національній валюті відповідно до офіційного курсу долару США до української гривні на день подачі позову до суду та надати відповідну довідку банку про офіційний курс долара США на день подачі позову, а також необхідно зазначити суму у національній валюті відповідно до офіційного курсу долара США до української гривні на день сплати судового збору та надати відповідну довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору.
Пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11.2024 № 4059-IX, з 1 січня 2025 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 3 028,00 гривень.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти станом на дану сплати судового збору, заявникові належить сплатити судовий збір, виходячи з 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Господарським судом міста Києва враховано, що позивачем долучено до позовної заяви докази сплати судового збору. Разом із тим, позивачем не долучено довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору (13.03.2025). Тому, суд позбавлений можливості пересвідчитись у вірності сплаченої суми судового збору.
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З наведених підстав позовна заява залишається без руху.
Керуючись статтями 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- заяви із зазначенням ціни позову у національній валюті відповідно до офіційного курсу долара США до української гривні на день подачі позову до суду (18.03.2025 року);
- приведення у відповідність вступної з прохальною частин позовної заяви до описової частини позовної заяви стосовно належного обгрунтування наявності підстав позову до відповідача;
- довідок банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору (13.03.2025) та на день звернення позиваем із позовною заявою (18.03.2025);
- доказів направлення всіх вищенаведених документів відповідачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Т.Ю.Кирилюк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2025 |
Оприлюднено | 25.03.2025 |
Номер документу | 126051290 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Кирилюк Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні