Ухвала
від 24.03.2025 по справі 524/3174/25
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/3174/25

Провадження № 2/524/3747/25

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24.03.2025 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Предоляк О.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Автозаводської районної адміністрації Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, про встановленняфакту самостійноговиховання таутримання дітей,-

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Автозаводської районної адміністрації Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, про встановлення факту самостійного виховання та утримання дітей, яка не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Так, відповідно до п.п. 4,5 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В порушення вказаних норм позивач у позовній заяві не конкретизував зміст позовних вимог та виклад обставин, якими обґрунтовує свої вимоги, зокрема не зазначає у чому саме полягає порушення його права відповідачем. Позовна заява не містить вимог до ОСОБА_2 .

У позовній заяві позивач вказує, що у 2021 році відповідач ОСОБА_2 виїхала за кордон до Чеської Республіки де перебуває на даний час.

Відповідно до ч. 8 ст. 130 ЦПК України, особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, в разі відсутності таких - у порядку, встановленому статтею 502 цього Кодексу.

Відповідно дост. 190 ЦПК Україниухвалапро відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Статтею 80 Закону України «Про міжнародне приватне право»передбачено, що у разі якщо при розгляді справи з іноземним елементом у суду виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд може направити відповідне доручення компетентному органу іноземної держави в порядку, встановленому процесуальнимзаконом Україниабо міжнародним договором України.

Оскільки відповідач проживає за межами України, тому, відповідно до ст. 498ЦПК України, суд України повинен звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно ч. 3ст. 499 ЦПК Українисудове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Відповідно до п.2.3 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів,отримання доказів та визнання і виконання судових рішень (далі Інструкції) доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. У разі, якщо документ підлягає врученню в іноземній державі відповідно до частини 1 статті 5 Конвенції 1965 року, він має бути складений або перекладений на офіційну мову або одну з офіційних мов запитуваної держави. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.

В силуст.79Закону України «Про нотаріат», нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.

Таким чином,позивачу необхідно конкретизувати зміст позовних вимог, зазначивши в чому полягає спір з ОСОБА_2 та яківимоги заявленідо вказаноговідповідача,зазначити адресу фактичного проживання відповідача у Чеській Республіці та подати один примірник позовної заяви з додатками з перекладом на чеську мову, у тому числі з перекладом документів, вказаних у додатках з української мови чеською мовою, з посвідченням такого перекладу офіційним перекладачем або нотаріусом для звернення з судовим дорученням до компетентного суду Чеської Республіки відповідно до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах та Угоди між Україною та Чеською Республікою про правову допомогу у цивільних справах

Відповідно до ч.4ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують звільнення особи від сплати судового збору відповідно до закону.

Пунктом 4ч.2ст.4ЗУ «Просудовий збір»передбачено,що заподання заявиу справахокремого провадженнясудовий збірсплачується урозмірі 0,2розміру мінімальноїзаробітної плати.

Як вбачається з матеріалів заяви, заявником на підтвердження сплати судового збору додано квитанцію № 1750-6812-8936-0455 від 02.07.2024 року про сплату судового збору на суму 1211,20 грн.

Статтею 9 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Як вбачається з довідки старшого секретаря Автозаводського районногосуду м.Кременчука поцивільній справі№ 524/3174/25(провадження2/524/3747/25)відомості щодо зарахування судового збору до державного бюджету згідно квитанції від 02.07.2024 не надано.

Відповідно до даних підсистеми «Реєстр підтверджень оплат із Казначейства» комп`ютерної програми документообігу загальнихсудів "Д-3" кошти, сплачені за квитанцією № 1750-6812-8936-0455 від 02.07.2024 року зараховані до спеціального фонду Державного бюджету України у справі № 524/7213/24 (провадження 2/524/2637/24).

Таким чином, квитанція № 1750-6812-8936-0455 від 02.07.2024 на суму 1211,20 грн., не є належним доказом сплати судового збору в цій справі, відтак позивачем не надано суду документу на підтвердження сплати судового збору.

Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Відповідно до ч. 1, 2ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку на усунення недоліків.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута.

Керуючись ст.ст.175,185 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Дійсну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Автозаводської районної адміністрації Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області про встановленняфакту самостійноговиховання таутримання дітей- залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків тривалістю 5 днів з дня отримання позивачем даної ухвали, попередивши, що у супротивному випадку позовна заява буде визнана неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Олена Предоляк

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення24.03.2025
Оприлюднено26.03.2025
Номер документу126056319
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —524/3174/25

Ухвала від 31.03.2025

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

Ухвала від 24.03.2025

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Предоляк О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні