Справа № 456/1635/25
Провадження № 4-с/456/5/2025
УХВАЛА
24 березня 2025 року суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Янів Н.М., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії державного виконавця, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою в якій просить: визнати протиправним дії старшого державного виконавця Стрийського ВДВС у Стрийському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Дмитрик Р.О. та зобов`язати старшого державного виконавця сксувати постанову про відкриття виконавчого провадження № 77454570 від 10.03.2025, постанову про стягнення виконавчого збору від 10.03.2025, постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 10.03.2025, постанови про зміну(доповнення) реєстраційних даних від 10.03.2025 та 13.03.2025, постанову про арешт коштів боржника від 13.03.2025.
Дослідивши матеріали скарги приходжу до наступного висновку.
Згідно з ч. 1статті 4 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Так, заявник звернувся до суду зі скаргою на дії державного виконавця.
Відповідно до ч. 1 ст.74Закону України«Про виконавче провадження»рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Відповідно дост. 447 ЦПК Українисторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення,ухваленого відповідно до цьогокодексу, порушено її права чи свободи.
Відповідно до вимог ч.1ст. 448 ЦПК Українискарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.
Таким чином, скарга на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця в порядкуст. 447 ЦПК Україниможе бути подана стороною виконавчого провадження лише, якщо оскаржувані рішення, дія або бездіяльність вчинені виконавцем під час виконання судового рішення, ухваленого судом за нормамиЦПК України.
Разом з тим, як вбачається з скарги та доданих до неї доказів заявник оскаржує дії державних виконавців щодо виконання рішення суду прийнятого в порядкуКУпАП, а саме постанови про накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 4 ч. 1ст. 20 КАС Українимісцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Пунктом 1 ч.1ст.20 КАС Українипередбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з частиною першоюстатті 287 КАС Україниучасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Виходячи з того, що заявником оскаржуються дії державного виконавця при примусовому виконанні постанови про накладення адміністративного стягнення, прийнятої в порядкуКодексу України про адміністративні правопорушення, а не за наслідками розгляду цивільної справи, дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК Українисуддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи (ч.5ст.186 ЦПК України).
Враховуючи наведене, вважаю, що відповідно до п.1 ч.1ст.186 Цивільного процесуального кодексу України, у відкритті провадження у справі за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця слід відмовити та роз`яснити заявнику, що за захистом порушеного права йому необхідно звернутисьз адміністративним позовомдо місцевого загального суду як адміністративного суду з врахуванням вимог ст.ст.25-27 КАС України, тобто до Стрийського міськрайонного суду Львівської області.
Керуючись п.1 ч.1ст.186 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в :
відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 на дії державного виконавця, роз`яснивши право звернутись з адміністративним позовом до Стрийського міськрайонного суду Львівської області в порядку, визначеномуКодексом адміністративного судочинства України.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати заявнику разом із скаргою та всіма доданими до неї документами.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Янів Н.М.
Суд | Стрийський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2025 |
Оприлюднено | 26.03.2025 |
Номер документу | 126060031 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Янів Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні