Ухвала
від 24.03.2025 по справі 718/432/25
КІЦМАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 718/432/25

Номер провадження 2/718/138/25

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24.03.2025 року м. Кіцмань Чернівецька область

Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі:

головуючого - судді Мінів О.І.,

секретаря судових засідань Анучкіній О.З.

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні, в залі суду м.Кіцмань цивільну справу№ 718/432/25 за позовом ОСОБА_1 до КП «Чернівецький обласний реабілітаційно-бальнеологічний комплекс для військовослужбовців, ветеранів, членів їх сімей та постраждалих внаслідок воєнних дій» про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди,-

з участю учасника провадження:

представник відповідача Олексюк Д.Г.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, у якому просить: визнати протиправною бездіяльність відповідача ЧОКП «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» щодо не нарахування втрати частини доходів у зв`язку із порушенням строків виплати заробітної плати за період з грудня 2021р. по липень 2024р. Просить зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків нарахованої але не виплаченої заробітної плати з грудня 2021 року по липень 2024р. в сумі 63093,33 грн. за період червень-грудень 2021 р.. Крім того, просить стягнути з відповідача моральну шкоду в сумі 800000 грн..

Ухвалою судді Кіцманського районного суду Чернівецької області від 25.02.2025 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 24.03.2025.

12.03.2025 представник відповідача скерував до суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у позові ОСОБА_1 , посилаючись на обґрунтування зазначені в ньому. Разом з тим, надав ряд документів.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання 24.03.2025 не з`явилася, однак 14.03.2025 скерувала до суду заяву про підтримання позову в повному обсязі та розгляд справи у її відсутності.

Представник відповідача ОСОБА_2 в підготовчому засіданні заперечував щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .. Крім того, в судовому засіданні повідомив, що ЧОКП «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» на Комунальне підприємство «Чернівецький обласний реабілітаційно-бальнеологічний комплекс для військовослужбовців, ветеранів, членів їх сімей та постраждалих внаслідок воєнних дій», на підтвердження надав копію Рішення №77-17/24 від 19.12.2024 Чернівецької обласної ради «Про зміну назви Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця» на Комунальне підприємство «Чернівецький обласний реабілітаційно-бальнеологічний комплекс для військовослужбовців, ветеранів, членів їх сімей та постраждалих внаслідок воєнних дій» та виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. А також надав копії платіжних інструкцій щодо погашення заборгованості по заробітній платі перед ОСОБА_1 ..

Разом з тим, судом встановлено, що відповідно до ухвали Кіцманського районного суду Чернівецької області від 19.02.2025 позовна заява була залишена без руху, у зв`язку із необхідністю сплатити судовий збір.

Так, на виконання вказаної ухвали 24.02.2025 позивачкою скеровано на адресу суду заяву про усунення недоліків та долучено копію довідки до акта огляду МСЕК з визначенням інвалідності ІІ групи, строком до 01.07.2024, як доказ на підтвердження звільнення від сплати від судового збору. Тобто, станом на день звернення 17.02.2025 із позовною заявою до суду, довідка серії 12 ААГ №577036 видана «Центром медико- соціальної експертизи» надана позивачкою ОСОБА_1 є недійсною.

На підставі вищевикладеного, позовна заява за змістом і формою повинна відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.

Частиною 3 ст.175ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити серед іншого: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язків досудовий порядок урегулювання спору; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку з із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Зокрема, ч. 4 ст. 177 ЦПК України, визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.5Закону України"Просудовий збір" від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.

З огляду на викладене пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - в справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення моральної шкоди та компенсації за втрату частини заробітної плати у зв"язку з порушенням строків виплати заробітної плати.

Отже, суд не бере до увагу довідку серії 12 ААГ №577036 видана «Центром медико- соціальної експертизи» щодо визначення інвалідності ОСОБА_1 ..

Позивач ОСОБА_1 , просить стягнути моральну шкоду в розмірі 800000 гривень (майнова вимога), а також заявила 2 вимоги немайнового характеру, кожна з яких підлягає сплаті судового збору окремо.

Отже, позивачці необхідно сплатити судовий збір 1 (одну) вимогу майнового характеру та 2 (дві вимозі) немайнового характеру.

За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана: фізичною особою або фізичною особою - підприємцем підлягає сплаті судовий збір 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір відповідно до ціни позову, як за майнову вимогу, а також сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру в розмірі по 1211, 20 грн., та надати оригінал платіжного доручення до матеріалів справи.

Відповідно до частин 11-13 ст.187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

Оскільки, після відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява по справі оформлена з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України відповідно до вимог ч. 11 ст. 187 ЦПК України її необхідно залишити без руху, а позивачу надати строк, що не перевищує 5 днів з дня вручення цієї ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків.

Крім того, за вимогамич.4 ст.12 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій;

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Згідно до ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 5 (п"яти) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 187 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до КП «Чернівецький обласний реабілітаційно-бальнеологічний комплекс для військовослужбовців, ветеранів, членів їх сімей та постраждалих внаслідок воєнних дій» про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу строк на усунення недоліків протягом 5 (п`яти) днів з моменту отримання копії ухвали.

Попередити позивача, що у разі не усунення недоліків протягом зазначеного часу позов буде визнано неподаним та повернуто.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.І.Мінів

СудКіцманський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення24.03.2025
Оприлюднено26.03.2025
Номер документу126082272
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —718/432/25

Ухвала від 11.04.2025

Цивільне

Кіцманський районний суд Чернівецької області

Мінів О. І.

Ухвала від 24.03.2025

Цивільне

Кіцманський районний суд Чернівецької області

Мінів О. І.

Ухвала від 25.02.2025

Цивільне

Кіцманський районний суд Чернівецької області

Мінів О. І.

Ухвала від 19.02.2025

Цивільне

Кіцманський районний суд Чернівецької області

Мінів О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні