СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
25 березня 2025 року м. Харків Справа № 905/2199/20
Східний апеляційний господарський суд у складі судді Здоровко Л.М.,
розглянувши у приміщенні Східного апеляційного господарського суду апеляційну скаргу арбітражного керуючого Глеваського В.В. (вх.№624Д/2) на ухвалу Господарського суду Донецької області від 05.03.2025, постановлену у приміщенні Господарського суду Донецької області суддею Лейбою М.О., дата складання повного тексту ухвали - 05.03.2025, у справі №905/2199/20
за заявою ініціюючого кредитора Компанії Індумет С.А., Люксембург
до Корпорації "Індустріальна Спілка Донбасу", м. Краматорськ, Донецька область
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
09.01.2025 до суду від розпорядника майна - арбітражного керуючого Глеваського В.В. надійшло клопотання про витребування документів у Головного управління розвідки Міністерства оборони України в порядку статті 81 ГПК України.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 05.03.2025 закрито провадження з розгляду клопотання вих.№08/01/25-15 від 08.01.2025 розпорядника майна арбітражного керуючого Глеваського В.В. про витребування доказів у Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
До Східного апеляційного господарського суду від арбітражного керуючого Глеваського В.В. надійшла апеляційна скарга на ухвалу Господарського суду Донецької області від 05.03.2025, в якій скаржник просить скасувати ухвалу суду, якою закрито провадження щодо розгляду клопотання вих.№08/01/25-15 від 08.01.2025 розпорядника майна - арбітражного керуючого Глеваського В.В. про витребування доказів у Головного управління розвідки Міністерства оборони України та ухвалити нове рішення, яким задовольнити клопотання вих.08/01/25-15 від 08.01.2025 розпорядника майна - арбітражного керуючого Глеваського В.В. про витребування доказів у Головного управління розвідки Міністерства оборони України в повному обсязі; судові витрати просить покласти на Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 21.03.2025 витребувано у Господарського суду Донецької області справу №905/2199/20 щодо оскаржуваної ухвали; відкладено вирішення питань, пов`язаних з рухом апеляційної скарги, до надходження матеріалів справи.
24.03.2025 до Східного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги, суддя-доповідач дійшла висновку, що додані до апеляційної скарги документи не відповідають вимогам Господарського процесуального кодексу України, виходячи з такого.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до підпункту 7 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відтак, ставка судового збору за подання апеляційної скарги становить 2 422, 40грн (3 028, 00грн * 0, 8).
Однак, згідно матеріалів апеляційної скарги, апелянтом до апеляційної скарги не додані докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду.
Крім того, відповідно до пункту 3 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додають докази надсилання апеляційної скарги іншій стороні у справі.
Згідно з вимогами статті 259 цього Кодексу, особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що сторони у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - конкурсні кредитори (голова комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут); учасники у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, Фонд державного майна України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника.
Суд зазначає, що відповідно до статті 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Однак, доказів надсилання копії апеляційної скарги кредиторам у справі апелянтом до апеляційної скарги не додано.
Крім того, в апеляційній скарзі апелянт зазначає, що не має обов`язку надсилати копію апеляційної скарги Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, оскільки останнє не зареєструвало електронний кабінет відповідно до частини 7 статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
Однак, апеляційним господарським судом встановлено, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України має з 24.10.2023 електронний кабінет, про що свідчить відповідь №8240829 про наявність зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС.
Частиною 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, відповідно апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Отже, з огляду на те, що апелянтом до апеляційної скарги не додані докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду у встановленому законом порядку і розмірі, а також, що апелянтом до апеляційної скарги не додані докази надсилання копії скарги кредиторам у справі та Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, суддя-доповідач дійшла висновку, що відповідно до статті 260 Господарського процесуального кодексу України зазначене є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням 10-денного строку з дня вручення апелянту ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для усунення вказаних недоліків, а саме, апелянт має надати суду:
- докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду у встановленому законом порядку і розмірі (за реквізитами, зазначеними на офіційному сайті Східного апеляційного господарського суду);
- докази надсилання апеляційної скарги і доданих до неї документів кредиторам у справі та Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України в порядку статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 42, 174, 234, 255-256, 258-259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу арбітражного керуючого Глеваського В.В. на ухвалу Господарського суду Донецької області від 05.03.2025 у справі №905/2199/20 залишити без руху.
2. Апелянту усунути встановлені судом при поданні апеляційної скарги недоліки протягом 10 днів з дня вручення апелянту ухвали про залишення апеляційної скарги без руху; докази усунення недоліків мають надійти до Східного апеляційного господарського суду не пізніше десятого дня з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, з урахуванням строків поштового перебігу.
3. Роз`яснити апелянту, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя - доповідач Л.М. Здоровко
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2025 |
Оприлюднено | 26.03.2025 |
Номер документу | 126083932 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Здоровко Людмила Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні