ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057)705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"20" березня 2025 р.м. ХарківСправа № 922/4328/24
Господарський суд Харківської області у складі:
суддя Міньковський С.В.
при секретарі судового засідання Черновою В.О.
розглянувши заявуГоловне управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про визнання банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Галант Транс" , код ЄДРПОУ 43446061 за участю сторін:
розпорядник майна - Чипиженко Є.В.
ВСТАНОВИВ:
КОРОТКИЙ ЗМІСТ СПРАВИ ТА ДОВОДИ УЧАСНИКІВ.
Ухвалою суду від 05.12.2024 прийнято заяву кредитора ГУ ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу ДПС України про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Галант Транс" до розгляду.
Ухвалою від 12.12.2024 господарський суд відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Галант Транс", здійснив оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство на веб-сайті Судової влади України (ВГСУ), призначив розпорядником майна арбітражного керуючого Чипиженко Є.В., зобов`язав розпорядника майна надати суду відомості про результат розгляду вимог кредиторів, встановив строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника та призначив дату проведення попереднього засідання суду.
Оголошення про відкриття справи про банкрутство ТОВ "Галант Транс" було опубліковано 12.12.2024 № 74861.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 20.02.2025, за результатом проведення попереднього засідання, судом визнані вимоги кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а саме: 1) Головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України на загальну суму 23 724 868,03 грн.
Зобов`язано розпорядника майна за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги, зобов`язано розпорядника майна в десятиденний строк з дня постановлення ухвали відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів, визначивши час та місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів. Докази надати суду. Призначено проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів, призначено підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанова про визнання його банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство або ухвала про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.
Від представника ГУ ДПС у Харківській області надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Чипиженко Є.В. Крім того, до суду подано протокол зборів кредиторів від 10.03.2025, на якому розглядалось дане питання.
Присутній в судовому засіданні 20.03.2025 розпорядник майна підтримав свій звіт про хід виконання процедури, поданий раніше разом з протоколом зборів кредиторів, на яких було прийнято рішення щодо подальшої процедури банкрутства боржника, надано заяву на участь у справі в якості ліквідатора.
Кредитор в судове засідання не з`явився, про причину неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлено належним чином.
Судом встановлено, що всіх учасників даного судового засідання повідомлено про дату, час та місце розгляду справи належним чином, в зв`язку з чим суд розглядає справу в даному судовому засіданні по суті.
ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ.
Розглянувши матеріали справи, надані сторонами документи, суд дійшов висновку про наступне.
Згідно з ч. 3, 4 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень:
- ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом;
- ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом;
- постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
У разі якщо зборами кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд за наявності ознак банкрутства протягом п`яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Згідно ч. 2 ст. 44 КУзПБ визначено срок процедури розпорядження майно боржника до 170 календарних днів.
Згідно зі ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний, у тому числі не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
На виконання положень ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства та вимог ухвали суду від 12.12.2024 розпорядником майна арбітражним керуючим Чипиженко Є.В. проведено інвентаризацію майна боржника станом на 07.02.2025, за результатами якої будь-яких активів (основних та оборотних засобів) виявлено не було, про що складені відповідні акти та інвентаризаційні описи майна боржника.
Згідно зі ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, на розпорядника майна покладений також обов`язок проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника.
Відповідно до висновків, зроблених розпорядником майна, з урахуванням проведених розпорядником майна дій щодо виявлення майна ТОВ "Галант Транс", станом на дату проведення судового засідання вбачається, що фінансовий стан ТОВ "Галант Транс" за період 2022-2024 років має ознаки надкритичної неплатоспроможності та свідчить про неможливість фінансового оздоровлення підприємства.
За результатами проведеного аналізу дебіторської заборгованості не виявлено. Також встановлено відсутність основних засобів (необоротних активів) підприємства. Рівень коефіцієнту покриття, значення якого на протязі всього періоду, що аналізується становить 0,0, вказує, що у підприємства всіх оборотних активів недостатньо для покриття поточних зобов`язань. Аналіз фінансового стану підприємства вказав на неможливість його фінансового оздоровлення без сторонніх інвестицій. Оборотні активи відсутні, що вказує на недоцільність та великий ризик вкладання коштів у підприємство, яке не здійснює виробничої діяльності. Ознаки фіктивного банкрутства не виявлені.
Наявні ознаки доведення до банкрутства та приховування банкрутства. Але для підтвердження або спростування висновку про наявність ознак доведення до банкрутства та приховування банкрутства необхідно здійснення аналізу первинних документів та договорів підприємства, які розпорядником майна не виявлені.
Отже, розпорядник майна арбітражний керуючий Чипиженко Є.В. довів суду та кредиторам, що після публікації про відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства потенційних інвесторів не виявлено, ліквідні активи у боржника відсутні, проте кредиторська заборгованість, згідно реєстру вимог кредиторів складає 23 724 868,03 грн.
Матеріали справи свідчать про те, що кредитор, враховуючи незадовільне фінансове становище боржника, відсутність потенційних інвесторів, неможливість відновлення платоспроможності боржника власними силами за рахунок доходів від здійснення власної господарської діяльності та відсутністю активів, прийняв рішення щодо звернення до суду з пропозицією щодо застосування до боржника процедури ліквідації, що відповідає приписам ч. 5 ст. 48 та ч. 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з п. 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неплатоспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами. Таким Законом, норми якого щодо умов, порядку та наслідків визнання банкрутом є спеціальними, передбачені в Кодексі України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів. Відповідно до протоколу зборів кредиторів від 10.03.2025 на засіданні зборів кредиторів „за" визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "Галант Транс" проголосували всі кредитори присутні на зборах - 13160 голосів, що володіють 100% голосів.
Зазначене говорить про те, що рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було прийнято з дотриманням вимог приписів ч. 2-4 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства.
Отже, за матеріалами справи та наданими суду документами кредитори обґрунтовано дійшли висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про визначення кандидатури арбітражного керуючого та звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого.
Судом встановлено, що на засіданні кредиторів боржника від 10.03.2025 прийнято рішення про призначення арбітражного керуючого Чипиженка Євгена Віталійовича (свідоцтво № 523 від 21.03.2013) ліквідатором ТОВ "Галант Транс".
Рекомендований комітетом кредиторів арбітражний керуючий Чипиженко Є.В. (свідоцтво № 523 від 21.03.2013) в судовому засіданні повідомив, що згоден на призначення ліквідатором у справі № 922/4328/24 про банкрутство ТОВ "Галант Транс", не є заінтересованою особою у цій справі; не є особою, яка раніше здійснювала управління цим боржником, не належить до жодної категорії осіб, зазначених в ч.3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, про що подано суду відповідну заяву.
Судом встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого Чипиженка Є.В. повністю відповідає вимогам ст.ст 24, 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно ч. 2 ст. 10 Кодексу України з процедур банкрутства одна й та сама особа може здійнювати повноваження арбітражного керуючого на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи, що кредитори дійшли висновку про необхідність застосування до боржника ТОВ "Галант Транс" процедури ліквідації в зв`язку з недостатністю майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів, з тривалим незадовільним фінансовим становищем боржника, відсутністю потенційних інвесторів, неможливістю відновлення платоспроможності боржника, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Чипиженка Євгена Віталійовича.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 11, 28, 48, 49, 58-67 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 74, 86, 202, 232-233 ГПК України -
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном ТОВ "Галант Транс" та повноваження розпорядника майна. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Галант Транс", код 43446061, зареєстроване за місцезнаходженням: 61153, м. Харків, проспект Ювілейний, б. 56, - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Галант Транс", код 43446061, - арбітражного керуючого Чипиженка Євгена Віталійовича (свідоцтво № 523 від 21.03.2013 року, код іпн НОМЕР_1 , поштова адреса: 61064, м.Харків, а/с 2750), що виконує з дня свого призначення функції з управління та розпорядження майном банкрута та виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута. Встановити оплату послуг ліквідатора в розмірі трьох мінімальних розмірів заробітної плати за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
3. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади України про визнання боржника ТОВ "Галант Транс", код 43446061, банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури із зазначенням найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомостей про ліквідатора.
4. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
виконання зобов`язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
5. Зобов`язати посадових осіб (керівника боржника) ТОВ "Галант Транс", код 43446061, протягом п`ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
6. Зобов`язати ліквідатора відповідно до ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та визначати початкову вартість майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового стану банкрута, вести реєстр вимог кредиторів, формувати ліквідаційну масу, розглядати вимоги поточних кредиторів; передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які підлягають обов`язковому зберіганню; повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, заявляти (пред`являти) до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.
Зобов`язати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
7. Зобов`язати ліквідатора в строк до 20.03.2026 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також інші докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:
- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси,
- відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу, звіти про оцінку майна;
- копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,
- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;
- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,
- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури,
- довідку архівної установи про прийняття документів, які підлягають обов`язковому зберіганню,
- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,
- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,
- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,
- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,
- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,
- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
8. Постанову суду надіслати ліквідатору, Салтівський ВДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків), державному реєстратору, державному органу з питань банкрутства, комітету кредиторів, банкруту.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня підписання повного судового рішення.
Постанова підписана 25.03.2025.
CуддяМіньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2025 |
Оприлюднено | 26.03.2025 |
Номер документу | 126085436 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні