Справа № 157/480/25
Провадження № 2/157/326/25
УХВАЛА
про направлення за підсудністю
25 березня 2025 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Ходачинський Р.О., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Прилісненської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Камінь-Каширського районного суду Волинської області з позовом до Прилісненської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 2 ст. 27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з відповіддю № 1230180 від 25.03.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходження Прилісненської сільської ради: Україна, 44614, Волинська обл., Камінь-Каширський р-н, село Прилісне, вул. Сойне, будинок 1Б. На територію села Прилісне (раніше Маневицького району) розповсюджується юрисдикція Маневицького районного суду Волинської області.
Відповідно до п. 3 Розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
Згідно з ч. 9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Позовна заява про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини не належить до позовів з підсудністю за вибором позивача, передбачених ст. 28 ЦПК України.
Також до цієї категорії позовної вимоги не може бути застосована виключна підсудність згідно з ч. 1 ст. 30 ЦПК України. Зокрема обставинами, які досліджуються у справі, є факт відкриття спадщини, коло спадкоємців, наявність спадкового майна та поважність пропущення строку для прийняття спадщини. Тому суддя не вважає вимогу про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини такою, що виникає із приводу нерухомого майна. Крім того сама позивачка зазначила, що поданий позов немайнового характеру.
Враховуючи зазначене вище, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Прилісненської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини необхідно передати на розгляд за територіальною підсудністю до Маневицького районного суду Волинської області.
Керуючись статтями 27, 31, 187, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
ухвалив:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Прилісненської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини передати на розгляд за підсудністю до Маневицького районного суду Волинської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
СуддяРоман ХОДАЧИНСЬКИЙ
Суд | Камінь-Каширський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2025 |
Оприлюднено | 27.03.2025 |
Номер документу | 126089483 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Ходачинський Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні