Ухвала
від 26.03.2025 по справі 501/1213/25
ІЛЛІЧІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

26 березня 2025 року

Єдиний унікальний № 501/1213/25

Провадження № 1-кс/501/293/25

У Х В А Л А

26 березня 2025 року, м. Чорноморськ

Слідчий суддя Іллічівського міського суду Одеської області ОСОБА_1

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене прокуроромЧорноморської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12025162160000272 від 19 березня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій на паперовому або електронному носії, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до:

- роздруківок руху коштів (на паперовому та магнітному носіях) по рахунку потерпілої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за номером банківської карти № НОМЕР_2 (ІBAN НОМЕР_3 ), відкритої в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », грошових чеків щодо зняття готівки із зазначеного рахунку за період часу з 23 лютого 2025 року по 24 лютого 2025 року, із зазначенням дати та часу операцій, повною розшифровкою контрагентів та призначенням платежів, адреси банкоматів, з яких здійснювалось поповнення рахунку та зняття грошових коштів з обов`язковим наданням фото або відеозаписів моментів поповнення та зняття грошових коштів для встановлення осіб, які здійснювали операції за вказаними рахунками, інформацію щодо ІР-адресу з якого проводились транзакції в системі по вказаним картковим рахункам та контактні номери телефонів за період часу 23 лютого 2025 року по 24 лютого 2025 року.

Своє клопотання слідчий обґрунтовує таким.

СВ ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеський області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за № 12025162160000272 від 19 березня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлена особа шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки з банківської карти потерпілої перерахувала кошти, чим завдала матеріальний збиток потерпілій.

З метою встановлення осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, їх ролі у вчиненому злочині, виникла необхідність отримати з банківської установи інформацію щодо руху грошових коштів по рахункам потерпілої.

Слідчий суддя вважає доведеним наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вищезазначених документів, тому на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані документи.

Слідчий про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. У судове засідання не прибув. Подав заяву, в якій просить розглянути клопотання без його присутності.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 Кримінального процесуального кодексу України, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання не здійснюється.

Дослідивши клопотання та долучені до нього матеріали, слідчий суддя доходить таких висновків.

Відповідно доч.1,2ст.93КПК Українизбирання доказівздійснюється сторонамикримінального провадження,потерпілим,представником юридичноїособи,щодо якоїздійснюється провадження,у порядку,передбаченому цимКодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно зі ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із таких заходів є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити банківську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно дост.60Закону України«Про банкиі банківськудіяльність» інформаціящодо діяльностіта фінансовогостану клієнта,яка сталавідомою банкуу процесіобслуговування клієнтата взаємовідносинз нимабо сталавідомою третімособам принаданні послугбанку абовиконанні функцій,визначених законом,а такожвизначена уцій статтіінформація пробанк єбанківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є: 1)відомості пробанківські рахункиклієнтів,у томучислі кореспондентськірахунки банківу Національномубанку України; 2) інформація про операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта, вчинені ним правочини.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Слідчий суддя встановив, що СВ ВП №1 Одеського РУП №2 ГУНП в Одеський області проводиться досудове розслідування кримінального провадження за № 12025162160000272 від 19 березня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 19 березня 2025 року до чергової частини ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , надійшла заява, про те що невстановлена особа 23 лютого 2025 року приблизно о 14.20 годин їй зателефонували з номеру телефону НОМЕР_4 на номер телефону НОМЕР_5 та представились співробітником банку, отримала від неї дані її банківської карти АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_2 (ІBAN НОМЕР_3 ), після чого, в період часу з 14:47 годин до 14:50 годин 23 лютого 2025 року, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки з її банківської карти перерахувала трьома транзакціями кошти на загальну суму 65 000 гривень на банківську карту № НОМЕР_6 , чим завдала ОСОБА_5 матеріальний збиток на вказану суму.

З метою встановлення осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, їх ролі у вчиненому злочині, виникла необхідність отримати з банківської установи інформацію щодо руху грошових коштів по рахункам потерпілої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за номером банківської карти № НОМЕР_2 (ІBAN НОМЕР_3 ), відкритої на ім`я останньої в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а також проаналізувати інші банківські документи, які свідчать про їх причетність до вчинення вказаного злочину виникла необхідність в проведенні тимчасового доступу до речей і документів, що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що інформація, зазначена у клопотанні, перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки саме у цьому банку відкритий рахунок з якого шахрайським шляхом були перераховані кошти потерпілого.

Слідчий суддя також вважає, що відомості, які містяться в вищезазначених документах, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Слідчим також доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в вищезазначених документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Слідчий суддя вважає, що відомості, які містяться в документах банківської справи щодо руху коштів, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні: часу, місця, способу вчинення кримінального правопорушення, виду та розміру завданої кримінальним правопорушенням шкоди, осіб, причетних до його вчинення. Ці відомості можливо використати як докази та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддею також встановлено, що речі і документи, на тимчасовий доступ до яких слідчий просить надати дозвіл, не є такими, до яких заборонено доступ згідно зі ст. 161 КПК України.

За таких обставин слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 131, 132, 159-164, 370-372 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчого ОСОБА_3 задовольнити.

Надати групі слідчих у кримінальному провадженні № 12025162160000272 від 19.03.2025 у складі: старшого слідчого СВ відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції Одеській області майора поліції ОСОБА_3 ; старшого слідчого СВ відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції Одеській області капітана поліції ОСОБА_6 , слідчого СВ відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції Одеській області капітана поліції ОСОБА_7 , слідчого СВ відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції Одеській області лейтенанта поліції ОСОБА_8 , слідчого СВ відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_9 , слідчого СВ відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції Одеській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_10 , слідчого СВ відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції Одеській області лейтенанта поліції ОСОБА_11 , тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення належним чином завірених копій на паперовому або електронному носії, які перебувають у володінні- АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до:

- роздруківок руху коштів (на паперовому та магнітному носіях) по рахунку потерпілої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за номером банківської карти № НОМЕР_2 (ІBAN НОМЕР_3 ), відкритої в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », грошових чеків щодо зняття готівки із зазначеного рахунку за період часу з 23 лютого 2025 року по 24 лютого 2025 року, із зазначенням дати та часу операцій, повною розшифровкою контрагентів та призначенням платежів, адреси банкоматів, з яких здійснювалось поповнення рахунку та зняття грошових коштів з обов`язковим наданням фото або відеозаписів моментів поповнення та зняття грошових коштів для встановлення осіб, які здійснювали операції за вказаними рахунками, інформацію щодо ІР-адресу з якого проводились транзакції в системі по вказаним картковим рахункам та контактні номери телефонів за період часу 23 лютого 2025 року по 24 лютого 2025 року.

Роз`яснити керівництву АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбачені ч. 1 ст. 166 КПК України: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудІллічівський міський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення26.03.2025
Оприлюднено27.03.2025
Номер документу126110570
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —501/1213/25

Ухвала від 26.03.2025

Кримінальне

Іллічівський міський суд Одеської області

Яковець Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні