Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/792/25
У Х В А Л А
26.03.2025 року м. Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Кашуба А.В., у рамках цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лердіз» про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, третя особа без самостійних вимог на предмет позову приватний нотаріус Івано-Франківського міського нотаріального округу Личук Тарас Володимирович,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду 12.02.2025 із вказаним позовом.
Ухвалою суду від 11.03.2025 відкрито провадження у справі.
Після вирішення питання про відкриття провадження у справі з`ясовано, що позивач не подав документу на підтвердження оплати судового збору за подання позовної заяви, а послався на те, що відповідно до п.13 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.
Суд проаналізував підстави звільнення від сплати судового збору, на які посилається позивач, та дійшов такого висновку.
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Разом з тим, зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору. Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». У статті 22 цього ж Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону.
Отже, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статтей 12, 22 Закону № 3551-XII.
Така правова позиція Великої Палати Верховного Суду.
Суд констатує, що предмет та підстави позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, не стосуються захисту прав позивача з урахуванням положень статей 12, 22 Закону № 3551-XII.
Тому пункт 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI застосуванню у даній справі не підлягає.
За таких обставин, суд надає позивачу строк на усунення виявлених недоліків позивачу слід сплатити судовий збір за звернення до суду із позовною заявою, інакше на підставі пункту 8 ч.1 ст.257 ЦПК України позовну заяву буде залишено без розгляду.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Надати позивачу ОСОБА_1 строк тривалістю десять робочих днів з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви: подання документу про оплату судового збору за звернення до суду із позовною заявою про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Роз`яснити, що у разі, якщо позивач не усуне цих недоліків у встановлений судом строк , то на підставі пункту 8 ч.1 ст.257 ЦПК України позовну заяву буде залишено без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий А. В. Кашуба
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2025 |
Оприлюднено | 27.03.2025 |
Номер документу | 126110918 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Кашуба А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні