ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
26 березня 2025 рокуСправа № 912/748/25
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М.,
розглянувши матеріали позовної заяви №131 від 26.02.2025 Комунального підприємства "Міське паркове господарство" Нікопольської міської ради (далі - КП "Міське паркове господарство" НМР), код ЄДР 38033142, вул. Калнишевського Петра, 85А, м. Нікополь, Дніпропетровська обл., 53200
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Локкард"</a> (далі - ТОВ "Локкард"), код ЄДР 44574166, вул. Ельворті, 7, офіс 202, м. Кропивницький, Дніпропетровська обл., 25002
про стягнення 495 690,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява №131 від 26.02.2025 КП "Міське паркове господарство" НМР до ТОВ "Локкард" з вимогами:
1. Прийняти позовну заяву до свого провадження.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛОККОРД" (ЄДРПОУ 44574166), на користь комунального підприємства "Міське паркове господарство" Нікопольської міської ради (ЄДРПОУ 38033142) грошові кошти в сумі 495 690,00 грн. (чотириста дев`яносто п`ять тисяч шістсот дев`яносто грн. 00 коп.) у тому числі ПДВ -82615,00 грн.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МОТТО КОНТРАКТ" (ЄДРПОУ 42534649), на користь комунального підприємства "Міське паркове господарство" Нікопольської міської ради (ЄДРПОУ 38033142) витрати на судовий збір у розмірі 7 435,35 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, позаяк, ст. 162, 164 ГПК України визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримані позивачем.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023 внесено зміни до ряду статей ГПК України.
Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
З огляду на викладене, суд вказує, що позивачем у поданому позові не зазначено інформації щодо наявності у нього та відповідача зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд"), а при дослідженні судом позовної заяви на відповідність вимогам ст. 162 ГПК України судом також встановлено, що позивач не має зареєстрованого електронного кабінету у вказаній підсистемі ЄСІТС, що відповідно є підставою для залишення позову без руху.
Також, позивач зазначає адресу відповідача: вул. Ельворті, 7, офіс 202, м. Кропивницький, Дніпропетровська обл., 25002.
Проте, відповідно до даних із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо юридичної особи з кодом 44574166 місцезнаходженням юридичної особи є: Україна, 25002, Кіровоградська обл., місто Кропивницький, вул. Ельворті, 7, офіс 202.
Крім того, позивач зазначає у п. 2 прохальної частини найменування відповідача - ТОВ "Локкорд", а у п. 3. прохальної частини просить стягнути судові витрати з Товариства з обмеженою відповідальністю "Мотто Контракт", яке не є учасником справи.
Отже, позивачем порушено приписи п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Частиною 2 ст. 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Водночас, згідно з вимогами ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Поруч з цим, всі ксерокопії, додані до позовної заяви, містять слова "Згідно з оригіналом Бондаренко С.В. 26.02.2025" та наявний підпис особи.
Утім, характерне відтворення підпису, проставленого на ксерокопіях документів, за кольором, графічним зображенням, повною автентичністю на всіх ксерокопіях свідчить, що цей підпис проставлений з використанням факсиміле, тобто технічного засобу, а не власноручно (особисто).
Відповідно до ч. 8 ст. 42 ГПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Відтворення підпису за допомогою факсиміле або інших технічних засобів господарським процесуальним законодавством не допускається.
Таким чином, відсутні такі обов`язкові реквізити, як особистий (власноручний) підпис особи, яка засвідчує копію.
Невідповідність доказів вимогам законодавства унеможливлює на їх підставі встановлення обставин у справі, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
З огляду на викладене, такі копії документів не є доказами у розумінні ч. 2 ст. 91 ГПК України, оскільки не засвідчені належним чином.
Отже, позивачем не дотримано приписи ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву №131 від 26.02.2025 КП "Міське паркове господарство" НМР до ТОВ "Локкард" про стягнення 495 690,00 грн залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- зобов`язати позивача зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, про що повідомити суд;
- надати уточнену позовну заяву із зазначенням правильної адреси відповідача, правильного найменування відповідача у п. 2 прохальної частини позовної заяви, уточнення п. 3. прохальної частини позовної заяви, відомостей щодо наявності у сторін зареєстрованого електронного кабінету;
- надати належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви;
- надати докази направлення заяви на усунення недоліків відповідачу на належну адресу з урахуванням положень ст. 42 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копії ухвали направити позивачу засобами поштового зв`язку.
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2025 |
Оприлюднено | 28.03.2025 |
Номер документу | 126122038 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Коваленко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні