ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"26" березня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/260/25
Господарський суд Одеської області у складі судді Д`яченко Т.Г.
за участю секретаря судового засідання Меленчук Т.М.
розглядаючи справу №916/260/25
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Грінстрой (65033, м. Одеса, вул. Василя Стуса, 2б, каб. № 21; код ЄДРПОУ 34800741)
До відповідачів: Товариства з обмежено відповідальністю Мейсшип Каррі (65023, м.Одеса, пров. Топольського, 4А; код ЄДРПОУ 45044069), Публічного акціонерного товариства Машинобудівне виробниче об`єднання Оріон (65098, м.Одеса, вул. Житомирська, 6; код ЄДРПОУ 14309913)
про зобов`язання вчинити певні дії
За участю:
Від позивача: Шевченко Д.В., ордер
Від відповідачів: Глиняна Г.В., представник Товариства з обмежено відповідальністю Мейсшип Каррі за ордером, Кавацюк О.В., представник Публічного акціонерного товариства Машинобудівне виробниче об`єднання Оріон за ордером
Встановив: В провадження Господарського суду Одеської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Грінстрой до Товариства з обмежено відповідальністю Мейсшип Каррі, Публічного акціонерного товариства Машинобудівне виробниче об`єднання Оріон про зобов`язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги направлено на зобов`язання Товариства з обмежено відповідальністю Мейсшип Каррі виконати вимоги ст. 93 Закону України Про акціонерні товариства, а саме:
-направити до НКЦПФР та ПАТ МВО Оріон інформацію про набуття ТОВ Мейсшип Каррі контрольного пакета акцій ПАТ МВО Оріон, із зазначенням найвищої ціни, за якою ТОВ Мейсшип Каррі придбавало акції ПАТ МВО Оріон протягом 12 місяців, що передують дню набуття такого пакета акцій включно з днем набуття, та дати набуття такого пакета акцій;
-протягом двох робочих днів з дати отримання від ПАТ МВО Оріон інформації про ринкову вартість акцій запропонувати акціонерам ПАТ МВО Оріон придбати у них акції ПАТ МВО Оріон, щодо яких не встановлено обмеження (обтяження), шляхом надсилання по ПАТ МВО Оріон публічної безвідкличної пропозиції для всіх акціонерів-власників акцій ПАТ МВО Оріон про придбання належних їм акцій (оферти), з обов`язковим вказанням відомостей, передбачених ч.5 ст.93 Закону України Про акціонерні товариства;
-протягом 30 днів з дня закінчення зазначеного в оферті строку сплатити акціонерам, які прийняли пропозицію про придбання акцій, вартість їх акцій виходячи із зазначеної в оферті ціни придбання.
Також, відповідно до поданої позовної заяви, позивач просить суд зобов`язати Публічне акціонерне товариство Машинобудівне виробниче об`єднання Оріон виконати вимоги ст. 93 Закону України Про акціонерні товариства, а саме:
-протягом одного дня З дати отримання від ТОВ Мейсшип Каррі повідомлення передбаченого ч. 2 ст. 93 Закону України Про акціонерні товариства розмістити зазначену у цьому повідомленні інформацію на своєму веб-сайті та у базі даних особи, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників ринків капіталу та професійних учасників організованих товарних ринків;
-затвердити ринкову вартість акцій ПАТ МВО Оріон за ціною не менше аніж 41,62грн. за одну акцію та повідомити її ТОВ Мейсшип Каррі в строк не пізніше 25 робочих днів з першої події, що наступить, або з дня отримання від ТОВ Мейсшип Каррі інформації про набуття ТОВ Мейсшип Каррі контрольного пакета акцій ПАТ МВО Оріон із зазначенням найвищої ціни, за якою ТОВ Мейсшип Каррі придбало акції ПАТ МВО Оріон протягом 12 місяців, що передують дню набуття такого пакета акцій включно з днем набуття, та дати набуття такого пакета акцій або з дня набрання чинності рішенням суду у цій справі;
-протягом семи робочих днів з дня отримання від ТОВ Мейсшип Каррі передбаченої ч. 4 ст. 93 Закону України Про акціонерні товариства публічної безвідкличної пропозиції для всіх акціонерів - власників акцій товариства про придбання належних їм акцій (оферти), розмістити зазначену оферту на веб-сайті ПАТ МВО Оріон та у базі даних особи, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників ринків капіталу та професійних учасників організованих товарних ринків, а також надіслати її кожному власнику простих акцій ПАТ МВО Оріон відповідно до переліку акціонерів товариства.
Відповідно до ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Положеннями ст. 50 Господарського процесуального кодексу України визначено наступне: якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Згідно з приписами ст. 51 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи, обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред`явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред`явленого цією третьою особою до такої сторони.
Приймаючи до уваги, що рішення у справі може вплинути на права або обов`язки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, суд вважає за необхідне залучити зазначену особу до участі у справі якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів.
Крім того, приймаючи до уваги залучення до участі у справі третьої особи, а також неможливість вирішення усіх питань, визначених ч.2 ст.182 ГПК України, у даному підготовчому засіданні, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 50,181,182,234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1.Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійний вимог щодо предмету спору на стороні відповідачів: Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку (код ЄДРПОУ 37956207, вул.Князів Острозьких, 8, корпус 30, м.Київ).
2.Зобов`зяти позивача направити на адресу залученої третьої особи позовну заяву з додатками, докази направлення надати суду.
3.Запропонувати залученій третій особі, відповідно до ст.168 ГПК України надати пояснення щодо позову, протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.
4.Відкласти підготовче засідання на "21" квітня 2025 р. о 11:30. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань №16 (5 поверх), тел. 0(482)307-973.
5.Викликати учасників справи у підготовче засідання, призначене на 21.04.2025р. о 11:30.
Повну ухвалу складено 26 березня 2025р.
Ухвала набрала законної сили 26 березня 2025р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Г. Д`яченко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2025 |
Оприлюднено | 28.03.2025 |
Номер документу | 126122264 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Д'яченко Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні