Ухвала
від 27.03.2025 по справі 725/2407/25
ПУТИЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 725/2407/25

Номер провадження 1-кс/725/441/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.03.2025 Слідчий суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2

розглянувши клопотання, в кримінальному провадженні №42024266010000163 від 28.06.2024 року, яке подане прокурором Чернівецької окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Чернівецької окружної прокуратури звернувся до слідчого судді з вищевказаним клопотанням.

В клопотанні посилається на те, що слідчим відділенням розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Чернівецького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені за

№ 42024266010000163 від 28.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 298 Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування розпочато за фактом того, що суб`єкти господарювання у процесі здійснення підприємницької діяльності при реконструкції та переплануванні приміщень громадського харчування ймовірно умиснонезаконно пошкодилиоб`єкт культурноїспадщини Будинок житловий зі ОСОБА_4 , який занесено до Державного реєстру нерухомих пам`яток України (охоронний номер пам`ятки № 9/12-Чв), та який розташовано за адресою АДРЕСА_1 .

Згідно з ч. 2 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини», до повноважень виконавчих органів міської ради відповідно до їхньої компетенції належить серед іншого забезпечення дотриманнярежиму використанняпам`яток місцевогозначення,їх територій,зон охорони; забезпечення захисту об`єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження; організація відповідних охоронних заходів щодо пам`яток місцевого значення та їх територій у разі виникнення загрози їх пошкодження або руйнування внаслідок дії природних факторів чи проведення будь-яких робіт; видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`яток місцевого значення, припинення робіт на цих пам`ятках, їх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них; інформування органів охорони культурної спадщини вищого рівня про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування пам`яток, що знаходяться на їх території.

Згідно зі ст. 6-1 Закону України «Про охорону культурної спадщини», дозволи, погодження і висновки, передбачені цим Законом, надаються органами охорони культурної спадщини безоплатно. Набуття суб`єктом господарювання права на провадження будь-яких дій щодо здійснення господарської діяльності на об`єктах культурної спадщини за декларативним принципом забороняється.

Згідно зі ст. 18 вказаного Закону, об`єкти культурної спадщини, що є пам`ятками (за винятком пам`яток, відчуження або передача яких обмежується законодавчими актами України) можуть бути відчужені, а також передані власником або уповноваженим ним органом у володіння, користування чи управління іншій юридичній або фізичній особі за наявності погодження відповідного органу охорони культурної спадщини.

Усі власники пам`яток, щойно виявлених об`єктів культурної спадщини чи їх частин або уповноважені ними органи (особи) незалежно від форм власності на ці об`єкти зобов`язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.

При передачі пам`ятки, щойно виявленого об`єкта культурної спадщини чи її (його) частини у володіння, користування чи управління іншій особі істотною умовою договору про таку передачу є забезпечення особою, якій передається пам`ятка, щойно виявлений об`єкт культурної спадщини чи її (його) частина, збереження пам`ятки, щойно виявленого об`єкта культурної спадщини чи її (його) частини відповідно до вимог цього Закону та умов охоронного договору, укладеного власником або уповноваженим ним органом (особою) з відповідним органом охорони культурної спадщини.

Відсутність охоронного договору не звільняє особу від обов`язків, що випливають із цього Закону.

Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов`язані утримувати пам`ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору.

Режими використання пам`ятки визначаються науково-проектною (науково-дослідною) документацією, що складається за результатами проведених досліджень.

До визначення у встановленому порядку режиму використання пам`ятки відповідно до частини другої цієї статті режим використання пам`ятки встановлюється відповідно до режимів використання, рекомендованих в обліковій документації або в охоронному договорі.

У разі не визначення режиму використання пам`ятки в обліковій документації, охоронному договорі на пам`ятці допускаються лише консервація, реставрація, музеєфікація, ремонт, пристосування.

Забороняється змінювати призначення пам`ятки, її частин та елементів, робити написи, позначки на ній, на її території та в її охоронній зоні без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

З огляду на викладене в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження для дослідження обставин, що підлягають доказуванню, надання належної оцінки діям службових осіб, а також повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин, виникла необхідність у призначенні судової будівельно-технічної експертизи з метою визначення відповідностівиконаних будівельнихробіт,окремих елементівоб`єктів нерухомогомайна,конструкцій,виробів таматеріалів вимогамнормативно-правовихактів угалузі будівництва.Зокрема,підлягає вирішеннюпитання «Чивідповідають виконанібудівельні роботина об`єкті(громадськийзаклад « ІНФОРМАЦІЯ_1 »),розташованому заадресою АДРЕСА_1 (або окремі елементи об`єктів нерухомого майна, конструкції, вироби, матеріали тощо) вимогам нормативно-правових актів у галузі будівництва (ДБН, СНиП, стандартам, технічним умовам тощо)? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?».

Для вирішення зазначеного питання експерту необхідно надати проектну та первинну звітну та виробничу документацію на будівництво об`єкта, документ про приймання в експлуатацію об`єкта будівництва, матеріали технічної інвентаризації на об`єкт, стандарти та технічні умови на виготовлення конструкцій, виробів та матеріалів тощо.

Таким чином, у ході досудового розслідування виникла необхідність в огляді та дослідженні інвентаризаційно-технічної документації (інвентаризаційних справ) та відомості реєстрових книг на відповідний об`єкт нерухомого майна, що розташований за адресою АДРЕСА_1 , яка була створена від початку їх зведення та введення в експлуатацію.

Інвентаризаційно-технічна документація попередніх років на вказаний об`єкт може зберігатись у ІНФОРМАЦІЯ_2 підприємства, яке здійснювало технічну інвентаризаціюоб`єктівнерухомого майна на території м. Чернівці.

Відомості, які містяться у вказаних вище документах, дозволять органу досудового розслідування надати правильну оцінку діям осіб і дотриматися завдання кримінально-процесуального законодавства.

На підставі вищевикладеного просить надати дозвіл слідчому слідчоговідділу Чернівецькогорайонного управлінняполіції Головногоуправління Національноїполіції вЧернівецькій областікапітану поліції ОСОБА_5 ,прокурору Чернівецькоїокружної прокуратури ОСОБА_3 натимчасовий доступдо документів,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_2 ), а саме до інвентаризаційних справ та відомостей реєстрових книг на нерухоме майно за адресою; АДРЕСА_1 .

В судове засідання сторони кримінального провадження не з`явились. Від представника органу досудового розслідування надійшла заява про розгляд клопотання у його відсутності. Клопотання підтримує та просить його задовольнити.

На підставі ч.4 ст. 107 КПК України судове засідання проводилось без технічної фіксації.

Суд, дослідивши письмові матеріали клопотання, вважає, що воно обґрунтоване і підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав:

Прокурор під час розгляду клопотання довів, що документи про доступ до яких він клопоче перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_2 ). Самі по собі та в сукупності з іншими документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані як докази, які неможливо отримати іншим способом.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166 КПК України

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчому слідчоговідділу Чернівецькогорайонного управлінняполіції Головногоуправління Національноїполіції вЧернівецькій областікапітану поліції ОСОБА_5 ,прокурору Чернівецькоїокружної прокуратури ОСОБА_3 натимчасовий доступдо документів,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_2 ), а саме до інвентаризаційних справ та відомостей реєстрових книг на нерухоме майно за адресою; АДРЕСА_1 .

Строк дії цієї ухвали 1 місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя Першотравневого

районного суду м.Чернівці ОСОБА_1

СудПутильський районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення27.03.2025
Оприлюднено28.03.2025
Номер документу126148193
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів