номер провадження справи 27/18/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.03.2025 Справа № 908/411/25
м. Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Дроздова Світлана Сергіївна, розглянувши матеріали
за позовом: (пр. Соборний, 164, м. Запоріжжя, 69107, ідентифікаційний номер юридичної особи 32126314)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Проектно-будівельна компанія АКВІ-БУД (вул. Поштова, 27/29, каб. 49, м. Запоріжжя, 69063, ідентифікаційний код юридичної особи 41400018)
про стягнення 312 969 грн 31 коп.
УСТАНОВИВ:
Мелітопольська районна державна адміністрація Запорізької області звернулася до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Проектно-будівельна компанія АКВІ-БУД 312 969 грн 31 коп. пені за несвоєчасне повернення попередньої оплати (авансу).
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.02.2025 здійснено автоматизований розподіл позовної заяви між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/411/25 та визначено до розгляду судді Дроздовій С.С.
Ухвалою суду від 24.02.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/411/25. Присвоєно справі номер провадження 27/18/25. Розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
11.03.2025 відповідач сформував в системі Електронний суд клопотання продовження строку для подання відзиву на позовну заяву у справі № 908/411/25 строком на 6 днів.
Ухвалою суду від 12.03.2025 клопотання відповідача про продовження строку для подання відзиву на позовну заяву задоволено. Поновлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву до 21.03.2025 включно.
21.03.2025 відповідач сформував в системі «Електронний суд» відзив на позовну заяву (зареєстровано 24.03.2025 за вх. № 6466/08-08/25), проти позову заперечив у повному обсязі.
25.03.2025 позивач сформував в системі «Електронний суд» відповідь на відзив (зареєстровано 26.03.2025 за вх. № 6622/08-08/25), вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
26.03.2025 відповідач сформував в системі «Електронний суд» клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження для правильного врегулювання спору.
Згідно з частиною 5 статті 13 ГПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно з приписами ст. 17 Закону "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Відповідно до частини 6 стаття 250 Господарського процесуального кодексу України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі; у такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання (частина 1 статті 181 Господарського процесуального кодексу України).
З метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду всіх обставин, які мають істотне значення для вирішення спору, враховуючи забезпечення сторонам можливості реалізувати свої права, передбачені господарським процесуальним законом, суд вважає за можливе призначити справу до розгляду в порядку загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.
Керуючись статтями 42, 121, 181, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
2. Розпочати розгляд справи зі стадії відкриття провадження у справі.
3. Призначити підготовче судове засідання на 23 квітня 2025 10 - 30 год.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4 (корпус 1), каб. № 116.
4. Явку позивача та відповідача у судове засідання визнати обов`язковою.
5. Позивачу надати додаткові пояснення та докази в обґрунтування своєї позиції викладеної у позовній заяві (за наявності).
6. Відповідачу у разі необхідності надати додаткові пояснення та докази в обґрунтування своєї позиції викладеної у відзиві (за наявності).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 27.03.2025.
Повний текст ухвали буде розміщено в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя С.С. Дроздова
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2025 |
Оприлюднено | 28.03.2025 |
Номер документу | 126149062 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі підряду, з них будівельного підряду |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні