Ухвала
від 27.03.2025 по справі 127/7225/25
НЕ ВКАЗАНО

Справа №127/7225/25

Провадження №1-в/127/94/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2025 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представника КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1» ОСОБА_4 ,

захисника - адвоката ОСОБА_5 ,

особи, стосовно якої розглядається заява, - ОСОБА_6 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду № 12 заяву директора КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1» ОСОБА_7 про продовження ОСОБА_6 застосування примусових заходів медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшла заява директора КНП «Вінницька міська клінічна лікарня № 1» ОСОБА_7 про продовження ОСОБА_6 застосування примусових заходів медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги.

Заява мотивована тим, що за результатом огляду ОСОБА_6 комісія лікарів дійшла висновку, що останній за своїм психічним станом у теперішній час не має достатньо сформованої критичної оцінки вчиненим діям, а також відсутня стійка установа на подальший тривалий прийом антипсихотичної терапії.

Лікар у судовому засіданні повідомив, що за результатом лікування та спостереження ОСОБА_6 він вважав за доцільне припинити останньому застосування примусових заходів медичного характеру. Проте після обстеження пацієнта комісією лікарів було встановлено необхідність продовжити ОСОБА_6 амбулаторне лікування.

Представник заявника у судовому засіданні заяву підтримав та просив її задовольнити.

Прокурор вважав, що заява підлягає задоволенню.

Захисник ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_5 , здійснивши посилання на висновок комісії лікарів та позицію свого підзахисного, не заперечував проти задоволення заяви.

Заслухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали заяви, суд дійшов до такого висновку.

Пунктом 7 частини першої статті 537 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) регламентовано, що під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання, зокрема, про застосування до засуджених примусового лікування та його припинення.

Зі змісту пункту 1 частини другої статті 539 КПК випливає, що у разі необхідності вирішення питання про застосування до засуджених примусового лікування та його припинення відповідне клопотання (подання) подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання.

Згідно з частиною першою статті 514 КПК продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Відповідно до частини першої статті 95 Кримінального кодексу України (далі - КК) продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Частиною другою зазначеної статті визначено, що особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

З матеріалів заяви випливає, що ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 01.08.2024 ОСОБА_6 було змінене застосування примусових заходів медичного характеру у виді госпіталізації у заклад з надання психіатричної допомоги зі звичайним наглядом на виписку за місцем проживання для подальшого амбулаторного примусового лікування.

До заяви про продовження ОСОБА_6 застосування примусових заходів медичного характеру долучений висновок комісії лікарів-психіатрів від 24.02.2025 № 11. Зі змісту вказаного висновку випливає, що ОСОБА_6 за своїм психічним станом у теперішній час не має достатньо сформованої критичної оцінки вчиненим діям, а також відсутня стійка установа на подальший тривалий прийом антипсихотичної терапії.

З огляду на викладене, суд враховує, що згідно з висновком комісії лікарів-психіатрів ОСОБА_6 на цей час потребує амбулаторної психіатричної допомоги, а тому суд вважає за доцільне заяву задовольнити та продовжити останньому застосування примусових заходів медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги.

Керуючись статтями 371, 512, 514 КПК, суд

УХВАЛИВ:

Продовжити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосування примусових заходів медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги строком на 6 (шість) місяців.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя:

СудНе вказано
Дата ухвалення рішення27.03.2025
Оприлюднено31.03.2025
Номер документу126154024
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —127/7225/25

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бернада Є. В.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бернада Є. В.

Ухвала від 10.03.2025

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бернада Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні