Новосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/69/25
Провадження № 2-о/542/39/25
У Х В А Л А
Іменем України
27 березня 2025 року селище Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Шарової-Айдаєвої О.О.,
присяжних Дашівської С.О., Охрей-Улинець М.М.,
за участю:
секретаря судового засідання Карась В.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Нові Санжари клопотання Полтавської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судово-психіатричної експертизи у цивільній справі №5426925 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Нехворощанської сільської ради, як орган опіки та піклування, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
14 січня 2025 року до Новосанжарського районного суду Полтавської області надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Нехворощанської сільської ради, як орган опіки та піклування, за змістом якої заявник просила:
- визнати недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер картки платника податків: НОМЕР_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
- встановити опіку над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер картки платника податків: НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та призначити його опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер картки платника податків: НОМЕР_2 .
Також, просила призначити судову психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Полтавської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України».
Ухвалою суду від 14 січня 2025 року заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу в порядку окремого провадження (а.с. 33).
Ухвалою суду від 05 лютого 2025 року доручено Східному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги призначити адвоката Губару С.В. для представництва його інтересів під час розгляду цивільної справи (а.с. 51-52).
Ухвалою суду від 19 лютого 2025 року у справі призначено судово-психіатричну експертизу, провадження у справі зупинено на час проведення експертизи (а.с. 72-74).
20 березня 2025 року від Полтавської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» до суду надійшло клопотання про надання усієї наявної медичної документації на ім`я ОСОБА_2 із психіатричного кабінету КНП «Новосанжарська центральна лікарня» (а.с. 80).
Ухвалою від20березня 2025року судпоновив провадженняу справіта призначив судове засідання з розгляду клопотання Полтавської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судово-психіатричної експертизи у цивільній справі № 542/69/25.
Учасники справи, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце судового засідання з розгляду клопотання експертної установи, в судове засідання не з`явились.
Від представника ОСОБА_1 , адвоката Кірнос Н.В., надійшла заява про розгляд клопотання експерта без її участі та участі заявниці, клопотання підтримали (а.с. 95).
Виконавчий комітет Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області, як орган опіки та піклування, явку свого уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином.
25 березня 2025 року заінтересована особа надіслала до суду заяву про розгляд справи без участі її представника (а.с. 89-90).
Адвокат особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною ОСОБА_3 , надіслав до суду заяву про проведення судового засідання без його участі, покладався на розсуд суду (а.с. 96).
Частиною 1 статті 223 ЦПК України передбачено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
У зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, відповідно до частини 2 статті 247 ЦПК України, вирішив здійснювати розгляд справи без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Надаючи оцінку клопотанню експерта, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 13 Закону України «Про судову експертизу» незалежно від виду судочинства судовий експерт має право: подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування або ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи; вказувати у висновку експерта на виявлені в ході проведення судової експертизи факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих чи судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи; подавати скарги на дії особи, у провадженні якої перебуває справа, якщо ці дії порушують права судового експерта; одержувати винагороду за проведення судової експертизи, якщо її виконання не є службовим завданням; проводити на договірних засадах експертні дослідження з питань, що становлять інтерес для юридичних і фізичних осіб, з урахуванням обмежень, передбачених законом.
Відповідно до пункту 2 частини 6 статті 72 ЦПК України, експерт має право заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів справи і зразків, якщо експертиза призначена судом.
Відповідно до частини 1 статті 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до частини першої статті 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з частиною 1 статті 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Згідно з частиною 3 статті 107 ЦПК України при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Враховуючи те,що документи,які проситьнадати експертна проведенняекспертизи,а саме: медичну документацію із психіатричного кабінету КНП «Новосанжарська центральна лікарня» на ім`я ОСОБА_2 , є письмовимидоказами,які містятьдані прообставини,що маютьзначення дляправильного вирішеннясправи,і необхіднідля проведенняпризначеної судовоїекспертизи,суд вважаєза необхідне,витребувати з КНП «Новосанжарська центральна лікарня» Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області (вул. Шевченка, 51/49, селище Нові Санжари, Полтавська область, 39300) усю наявну медичну документацію амбулаторного хворого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Також, суд вважає за необхідне витребувати у заявниці ОСОБА_1 усю наявну медичну документацію хворого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з частиною 3 статті 84 ЦПК України у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребує відповідні докази.
Згідно з частиною 6 статті 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Приймаючи до уваги те, що проведення експертизи вимагає певного часу, з метою дотримання розумних строків розгляду справи, суд вважає за необхідне провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
На підставі викладеного, керуючись статтями 72, 84, 102-104, 107, 252, 258-261, 353 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання Полтавської філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України» про надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судово-психіатричної експертизи у цивільній справі №5426925 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Нехворощанської сільської ради, як орган опіки та піклування, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна задовольнити.
Витребувати із психіатричного кабінету КНП «Новосанжарська центральна лікарня» Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області (вул. Шевченка, 51/49, селище Нові Санжари, Полтавська область, 39300) усю наявну медичну документацію амбулаторного хворого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувати у заявниці - ОСОБА_1 усю наявну медичну документацію хворого ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувані документи надати до Новосанжарського районного суду Полтавської області (вул. Незалежності, буд. 32, селище Нові Санжари, Полтавська область) до 10 квітня 2025 року,після чогонаправити доПолтавської філіїсудових експертиздержавної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України».
На час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Копію ухвали для виконання направити до КНП «Новосанжарська центральна лікарня» Новосанжарської селищної ради Полтавського району Полтавської області (вул. Шевченка, 51/49, селище Нові Санжари, Полтавська область, 39300).
Копію ухвали направити Полтавській філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії МОЗ України».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.
Суддя О.О. Шарова-Айдаєва
Присяжні С.О. Дашівська
М.М. Охрей-Улинець
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2025 |
Оприлюднено | 31.03.2025 |
Номер документу | 126156602 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Шарова-Айдаєва О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні