Справа № 748/4041/24
Провадження № 2-о/750/54/25
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2025 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:
головуючого судді Логвіної Т.В.,
секретаря Примак Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, факту родинних відносин,
заінтересовані особи Іванівська сільська рада, Чернігівська районна державна нотаріальна контора,
в с т а н о в и в :
у вересні 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин та факту належності правовстановлюючого документу. Встановлення даного факту необхідно заявниці для прийняття спадщини після матері.
Ухвалою судді Чернігівського районного суду Чернігівської області від 24.09.2024 справу № 748/4041/24 передано до Деснянського районного суду м. Чернігова за територіальної юрисдикцією.
Заявник та її представник в судове засідання не з`явилась, надійшла заява про розгляд справи без їх участі.
Представник заінтересованої особи Чернігівської районноїдержавної нотаріальноїконтори в судове засідання не з`явився, надійшла заява про розгляд справи без їх участі.
Представник Іванівської сільської ради в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляд справи повідомлялись належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 (мати заявниці), що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 .
Після її смерті відкрилась спадщина на майно у вигляді права на земельну частку (пай) у землі, яка перебуває у колективній власності КСГП «Передовик» розміром 3, 95 в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) виданого на підставі рішення Чернігівської районної державної адміністрації від 20 вересня 1996 року N? 430, серії ЧН N? 0257020, виданий на ім?я ОСОБА_3 .
Спадкова справа до майна померлої не заводилась, а всю спадщину як спадкоємець за законом першої черги прийняв син (рідний брат заявниці) - ОСОБА_4 , який на день смерті матері був зареєстрований та проживав разом з нею за адресою: АДРЕСА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 .
Після смерті ОСОБА_4 заявницею як спадкоємицею за законом другої черги було подано заяву про прийняття спадщини після його смерті до Чернігівської районної державної нотаріальної контори. Нотаріусом заведено спадкову справу. До спадкового майна увійшов вищевказаний сертифікат на право на земельну частку (пай), серії ЧН N? 0257020, який за життя не був переоформлений на ОСОБА_4 .
Звернувшись до нотаріуса за видачею свідоцтва про право на спадщину на право на земельну частку (пай) згідно вказаного Сертифікату, заявниці було відмовлено у зв`язку з тим, що в Сертифікаті та свідоцтві про смерть ОСОБА_2 є розбіжності в написання її ім?я та по батькові. Так, Сертифікат на право на земельну частку (пай), серії ЧН N? 0257020, виданий на ім?я ОСОБА_3 », що не збігається з ім?ям та по батькові вказані в свідоцтві про смерть матері де зазначено: ОСОБА_2 ».
Відповідно до відомостей зазначених в свідоцтві про народження ОСОБА_5 серії НОМЕР_3 - ОСОБА_5 народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 , в графі мати зазначено: ОСОБА_3 ; в графі батько: ОСОБА_6 .
Прізвище заявниці після одруження змінено на « ОСОБА_7 », що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 .
Відповідно до відомостей зазначених в свідоцтві про народження брата ОСОБА_4 , серії НОМЕР_5 - ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 , в графі мати зазначено: ОСОБА_3 , в графі батько: ОСОБА_6 .
Згідно довідки Іванівської селищної ради від 26.07.2024 N? 217 ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_5 померла та на день своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , була зареєстрована і постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з нею за цією ж адресою на момент смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 був зареєстрований та постійно проживав її син: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Згідно копії заповіту від 20.06.1995 посвідченого державним нотаріусом Чернігівської районної державної нотаріальної контори Завалієвою В.В. зареєстрованого в реєстрі за № 1-3124, ОСОБА_2 на випадок своєї смерті все майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось сину заповіла ОСОБА_4 .
Згідно копії спадкової справи після смерті до майна ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_7 вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_8 брату ОСОБА_5 та сестрі ОСОБА_1 було видано свідоцтво на право на спадщину за законом в рівних частинах на житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 .
Частиною 1 статті 293ЦПК України передбачено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Згідно роз`яснень п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 р. суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст.315ЦПК України судрозглядає справипро встановленняфакту належностіправовстановлюючих документівособі,прізвище,ім`я,по батькові,місце ічас народженняякої,що зазначенів документі,не збігаютьсяз прізвищем,ім`ям,по батькові,місцем ічасом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
З 01.01.2013 року неможливо внести зміни у державний акт на право власності на земельну ділянку, адже з цього часу державні акти державні акти на право власності на земельні ділянки не видаються. Крім того, згідно Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, яка затверджена Наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах 04.05.99 №43 та втратила чинність 23.08.2013 року, не було передбачено порядку внесення змін у Державний акт.
Пунктом 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 р. передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що факти, які просить встановити заявниця, є юридичними, оскільки від їх встановлення залежить виникнення особистих прав заявниці, чинним законодавством не передбачений інший порядок їх встановлення, вони не пов`язані з наступним вирішенням спору про право та встановлення їх іншим шляхом неможливе, у зв`язку з чим заява підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 81, 264, 265, 293, 315 ЦПК України, суд,-
вирішив:
Заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_6 ) про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 є рідною донькою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Встановити факт, що Сертифікат на право на земельну частку (пай) серія ЧН №0257020 виданий на підставі рішення Чернігівської районної державної адміністрації вд 20 вересня 1996 року № 430 на ім`я « ОСОБА_3 », належить саме ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2025 |
Оприлюднено | 31.03.2025 |
Номер документу | 126161038 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Логвіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні