Доманівський районний суд Миколаївської області
вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Вознесенський район Миколаївська область Україна 56400
e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua
Справа № 475/994/24
Провадження № 2-во/475/10/25
У Х В А Л А
28.03.2025смт. Доманівка
Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючої- судді: Єгорової Н.І.,
при секретареві: Маковецькій Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка заяву представника позивача про виправлення описки в рішенні суду від 06.12.2024 та у виконавчому листі у справі №475/994/24 за позовом -Національного університету фізичного виховання і спорту України до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшла заява від представника позивача про виправлення описки в рішенні суду та у виконавчогому листі у цивільній справі за позовом- Національного університету фізичного виховання і спорту України до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Представник позивача у заяві посилається на те, що у резолютивній частині рішення та у виконавчому листі, виданого на виконання даного рішення судом дпущені описки в зазначені місцезнаходження юридичної особи Національного університету фізичного виховання і спорту України, а саме зазначена юридична адреса навчального закладу як м.Київ, вул. Фізкультурна 1, замість правильної м.Київ, вул. Фізкультури 1.
Зазначені описки ускладнюють виконання рішення суду, а тому просить внести виправлення в рішення суду та виконавчий лист.
Сторони у судове засідання не з`явились, хоча належним чином повідомлялись про час та місце розгляду поданої заяви, їх неявка не перешкоджає розгляду питання про виправлення описки у рішенні суду та виконавчому листі.
Згідно вимог ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши заяву та матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно із ч.1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Згідно із ч.2 ст. 269 Цивільного процесуального кодексу України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно до ч. 3 ст. 432ЦПК України, суд розглядає заяву про виправлення помилки у виконавчому документі в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви.
Пунктами 17.1, 17.2, 17.3 Розділу XIII "Перехідні положення" ЦПК України встановлено, що оформлення і видача виконавчих документів здійснюється в паперовій формі судом, який ухвалив відповідне рішення, за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу; оформлення і видача судових рішень, якими вносяться зміни до виконавчих документів (у тому числі про виправлення помилки у виконавчому документі; визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню; стягнення на користь боржника безпідставно одержаного стягувачем за виконавчим документом; поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання; відстрочку чи розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання; зупинення виконання судового рішення; заміну сторони виконавчого провадження), здійснюється в паперовій формі судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу; до розгляду судом заяви про виправлення помилки у виконавчому документі та/або визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд має право витребувати виконавчий документ і зупинити виконання за виконавчим документом.
Крім того, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню, що передбачено ч.1 ст.432 ЦПК України.
Із матеріалів справи вбачається, що заочним рішенням Доманівського районнного суду Миколаївської області від 06.12.2024р. позовні вимоги Національного університету фізичного виховання і спорту України до ОСОБА_1 , третя особа- ОСОБА_2 про стягнення заборгованості були задоволені.
В резолютивній частині рішення суду зазначено місцезнаходження позивача- навчального закладу - м. Київ, вул. Фізкультурна, 1, . Однак, відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб , фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - місцезнаходження юридичної особи Національного університету фізичного виховання і спорту України - м. Київ, вул. Фізкультури,будинок 1.
Крім того, у виконавчому листі також не вірно зазначено місцезнаходження юридичної особи Національного університету фізичного виховання і спорту України.
Оскільки , виправлення описки не змінює зміст судового рішення,але ускладнює виконання даного рішення, на думку суду допущена описка підлягає виправленню у рішенні та у виконавчому листі, шляхом зазначення місцезнаходження юридичної особи -позивача м. Київ, вул. Фізкультури,будинок 1.
Виходячи з вищенаведеного, заява позивача про виправлення описки у рішенні суду та виконавчому документі підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 260, 269, 270, 432 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку допущену в заочному рішенні Доманівського районного суду Миколаївської області від 06.12.2024 у справі №475/994/24 за позовом Національного університету фізичного виховання і спорту України до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, зазначивши у резолютивній частині рішення суду місцезнаходження юридичної особи Національного університету фізичного виховання і спорту України - м. Київ, вул. Фізкультури,будинок 1.
Виправити описку у виконавчому листі, виданому Доманівським районним судом Миколаївської області 21.02.2025 у справі №475/994/24 , зазначивши місцезнаходження юридичної особи Національного університету фізичного виховання і спорту України - м. Київ, вул. Фізкультури,будинок 1.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцять днів з дня її проголошення або складення, а учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СуддяН. І. Єгорова
Суд | Доманівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2025 |
Оприлюднено | 31.03.2025 |
Номер документу | 126171135 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Доманівський районний суд Миколаївської області
Єгорова Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні