Києво-святошинський районний суд київської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 369/17593/24
Провадження №2/369/4006/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.03.2025 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Пінкевич Н.С.
секретаря Осіпова В.І.,
за участі позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Києво-Святошинського районного суду Київської області заяву ОСОБА_1 про неповноту протоколу судового засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг с. Білогородка» Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області треті особи Білогородська сільська рада Бучанського району Київської області, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області про зобов`язання вчинити дії та стягнення майнової та моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Києво-Святошинського районного суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг с. Білогородка» Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області треті особи Білогородська сільська рада Бучанського району Київської області, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області про зобов`язання вчинити дії та стягнення майнової та моральної шкоди.
04.03.2025 року на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява про неповноту протоколу судового засідання. Вказала, що після отримання протоколу судового засідання від 20.02.2025 року було виявлено його неповноту, а саме: секретар судового засідання Липченко О.С. не вказала, що позивач діє у власних інтересах та в інтересах малолітньої дитини. В пункті 14,15,18,19,20 протокол судового засідання вирішувалось питання по розгляду заяви про застосування НПА, де суд порадившись на місці ухвалив долучити до матеріалів справи дану заяву. Проте ЦПК України вимагає від суду при постановленні ухвали без виходу до нарадчої кімнати, виконати приписи щодо мотивів з яких суд дійшов такого висновку. Просила суд усунути допущені недоліки.
У судовому засіданні позивач вимоги заяви підтримала, просила суд задовольнити.
Дослідивши письмові матеріали справи та зауваження щодо протоколів судового засідання, суддя дійшов до такого висновку.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст.248ЦПК України у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У протоколісудового засіданнязазначаються таківідомості: 1)рік,місяць,число імісце судовогозасідання; 2)найменування суду,який розглядаєсправу,прізвища таініціали судді,секретаря судовогозасідання; 3)справа,що розглядається,імена (найменування)сторін таінших учасниківсправи; 4)порядковий номервчинення процесуальноїдії; 5)назва процесуальноїдії; 6)час вчиненняпроцесуальної дії; 7)ухвали суду,постановлені всудовому засіданнібез оформленняокремого документа; 8) інші відомості, визначені цим Кодексом.
Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.
Згідно зі ст.249ЦПК України учасники справи мають право ознайомитися із технічним записом судового засідання, протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо неповноти або неправильності їх запису.
Головуючий розглядає зауваження щодо технічного запису судового засідання та протоколу судового засідання, про що постановляє відповідну ухвалу.
У разі пропуску строку подання зауважень і відсутності підстав для його поновлення головуючий залишає їх без розгляду. Зауваження щодо технічного запису судового засідання чи протоколу судового засідання повинні бути розглянуті не пізніше п`яти днів з дня їх подання.
Так, згідно з вказаними вище положеннями цивільного процесуального законодавства, інститут подання учасником справи та розгляду судом зауважень щодо протоколу судового засідання має на меті забезпечити можливість оперативного внесення виправлень у протокол судового засідання, усунення його неточностей та невідповідностей для забезпечення відображення у такому документі належної фіксації проведеного судового розгляду справи. Разом із цим, подання зауважень щодо протоколу судового засідання не може переслідувати мету висловлення незгоди сторони у справі з процесуальними діями та рішеннями суду.
Неповнота протоколу судового засідання - це не відображення усіх обставин, що відбувалися у судовому засіданні, а також відсутність відомостей, передбачених процесуальним законом.
Неправильність протоколу судового засідання - це відображення відомостей не у тій послідовності та не у тому порядку, в якій передбачає закон, чи запис відомостей, які не відповідають дійсності.
Варто відзначити, що вимоги до протоколу судового засідання визначені у ст. 248 ЦПК України, де відсутня вимога фіксувати дослівно виступ сторін.
Фактичний зміст конкретних процесуальних дій фіксується у технічному записі, а у протоколі судового засідання відображається їх назва і час вчинення. Протокол судового засідання є відображенням загальної позиції сторін, в ньому вказується стислий основний зміст пояснень сторін, а дослівний запис усіх пояснень, клопотань учасників судового процесу або детальний опис відображення усіх їх дій у протоколі судового засідання не передбачений діючим законодавством.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, у протоколі судового засідання від 20 лютого 2025 року зазначені всі визначені ч. 2 ст.248ЦПК України відомості.
Так само в цьому протоколі відображенні всі істотні моменти розгляду справи в тій послідовності, в якій вони мали місце в судовому засіданні.
Отже, у протоколі судового засідання від 20 лютого 2025 року повно і послідовно відображені усі процесуальні дії, вчинені у судовому засіданні та відомості, передбачені процесуальним законом, у зв`язку з чим суддя вважає необхідним відмовити у задоволенні зауважень щодо неповноти запису протоколу судового засідання.
Керуючись: ст. 247-249, 260, 261, 353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про неповноту протоколу судового засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 до Комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг с. Білогородка» Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області треті особи Білогородська сільська рада Бучанського району Київської області, Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області про зобов`язання вчинити дії та стягнення майнової та моральної шкоди, - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Наталія ПІНКЕВИЧ
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2025 |
Оприлюднено | 31.03.2025 |
Номер документу | 126175291 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Пінкевич Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні