Ухвала
від 01.04.2025 по справі 709/431/25
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 709/431/25

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2025 року с-ще Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Романова О.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , інша особа: Національний природний парк «Нижньосульський» про стягнення шкоди, завданої навколишньому природному середовищу незаконним виловом водних біоресурсів,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з позовною заявою до ОСОБА_2 (далі - відповідач), інша особа: Національний природний парк «Нижньосульський» про стягнення шкоди, завданої навколишньому природному середовищу незаконним виловом водних біоресурсів.

Вказана позовна заява не може бути прийнята судом до розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.

Частинами 2, 3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити, з-поміж іншого повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 ЦПК України, у справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Положеннями ст. ст. 52,53 ЦПК України передбачена можливість вступу у справу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмету спору та які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору.

Водночас, зі змісту позову вбачається, що з позовом до суду звернулась Золотоніська окружна прокуратура в інтересах держави в особі Чорнобаївської селищної ради. Проте, у позовній заяві сторонами зазначено позивач - ОСОБА_1 , як фізична особа, представник позивача - Чорнобаївська селищна рада, а Національний природний парк «Нижньосульський» зазначений як «інша особа».

Крім того, у позовній заяві відсутні відомості: про місцезнаходження позивача, не зазначено відомостей про наявність або відсутність в учасників справи електронного кабінету.

Також суд звертає увагу, що відповідно платіжної інструкції № 2137 від 14 жовтня 2024 року платником судового збору є Черкаська обласна прокуратура, призначення платежу: за позовом керівника Золотоніської окружної прокуратури (в інтересах держави в особі НПП «Нижньосульський»), проте позивачем у позовній заяві вказано - ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , інша особа: Національний природний парк «Нижньосульський» про стягнення шкоди, завданої навколишньому природному середовищу незаконним виловом водних біоресурсів - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків який не може перевищувати 10 днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.Г. Романова

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення01.04.2025
Оприлюднено02.04.2025
Номер документу126241451
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —709/431/25

Ухвала від 05.05.2025

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 22.04.2025

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 01.04.2025

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні