Народицький районний суд житомирської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяНародицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/106/25
У Х В А Л А
31 березня 2025 року селище Народичі
Суддя Народицького районного суду Житомирської області Піщуліна І.С., розглянувши заяву Народицької селищної військової адміністрації Коростенського району Житомирської області, про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади,
ВСТАНОВИВ:
Начальник Народицької селищної військової адміністрації Коростенського району Житомирської області звернувся до суду з відповідною заявою та просить визнати за територіальною громадою Народицької селищної ради Житомирської області в особі Народицької селищної ради право власності на нерухоме майно, а саме на будівлю Свято-Миколаївської каплички, розташовану за адресою: Житомирська область, смт.Народичі, вуло.Свято-Миколаївська,181-Б.
Дослідивши зміст заяви, суд дійшов такого висновку.
За положеннями частин третьої та четвертої статті 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Згідно з пунктом 7 частини другої статті 293 ЦПК України справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність розглядаються в порядку окремого провадження.
Отже, заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади, подана в порядку окремого провадження, повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим статтями 175, 177 ЦПК України, так і вимогам розділу IV «Окреме провадження» ЦПК України.
Глава 8 розділу IV ЦПК України встановлює порядок розгляду судами справ про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність. Заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.
У заяві про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади, окрім загальних вимог для процесуальних документів, повинно бути зазначено: яку нерухому річ заявник просить передати у власність територіальної громади; основні характеристики нерухомої речі; посилання на документи про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно; друковані засоби масової інформації, в яких було зроблено оголошення про взяття відповідної нерухомої речі на облік.
Справа про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади розглядається судом за участю заявника з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.
Всупереч вищезазначеним вимогам закону, представником заявника не зазначено, у якому саме друкованому засобі масової інформації було зроблено оголошення про взяття відповідної нерухомої речі на облік, замість заінтересованої особи зазначено учасником справи третю особу.
Крім того, зміст заявленої вимоги про визнанняправа власностіна нерухомемайно не узгоджується зі змістом вимоги, яку може містити заява, що розглядається судом в порядку Глави 8 ЦПК України та передбачена у статті 330 ЦПК України, а також змісту рішення суду, визначеному статтею 333 ЦПК України - про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.
Також, зазначені у тексті заяви дати логічно не узгоджуються з обставинами, якими представник обґрунтовує зміст вимог, зокрема, вказується на рішення Народицької селищної ради №155, датоване майбутньою датою 23.10.2025 року.
Вказані недоліки заяви перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху згідно частини 2 цієї статті зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин заяву слід залишити без руху для виправлення недоліків, а заявнику оформити заяву відповідно до вимог закону
Керуючись статтями 175, 177, 185, 198, 223, 260, 261 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Народицької селищної військової адміністрації Коростенського району Житомирської області, про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади залишити без руху і надати заявникові строк для виправлення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:Ірина ПІЩУЛІНА
Суд | Народицький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2025 |
Оприлюднено | 03.04.2025 |
Номер документу | 126247729 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність |
Цивільне
Народицький районний суд Житомирської області
Піщуліна І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні