Справа № 366/742/25
Провадження № 2-о/366/39/25
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27.03.2025 селище Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Мовчан В.В., розглянувши матеріали
за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
заінтересована особа: Орган опікита піклуваннявиконавчого комітетуІванківської селищноїради Вишгородськогорайону Київськоїобласті (вул.І.Проскури,7,селище Іванків, Вишгородського району, Київської області)
про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі заявник) звернувся до Іванківського районного суду Київської області з заявою про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Вимоги обґрунтовані наявністю підстав для визнання ОСОБА_2 недієздатним та встановлення над ним опіки, призначивши його опікуном заявника.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.03.2025, головуючим суддею визначено суддю Мовчана В.В.
Згідно з вимогами ст. 185 ЦПК України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 175, 177 цього Кодексу та чи належить позовну заяву розглядати за правилами цивільного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Розглянувши вказану заяву суд зазначає, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи недієздатною.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 299 ЦПК України, справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я.
Для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.
Всупереч наведеному заінтересованою особою в заяві не зазначено особу, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною.
Також суд зазначає, що подана заява містить дві вимоги: визнання особи недієздатним, за яку в силу ст. 299 ЦПК України заявник звільняється від сплати судового збору, та встановлення над недієздатним опіки і призначення опікуна, яка є об`єктом справляння судового збору.
Підпунктом 4 пункту 4 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до суду заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, заявник має надати до суду належні докази про сплату судового збору за подання заяви про встановлення над недієздатною особою опіки та призначення його опікуном у передбаченому законодавством розмірі, а саме 605,60 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки.
На підставі ч. 1 ст.185ЦПК України позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вищевказаних недоліків з роз`ясненням того, що в разі їх не усунення у встановлений судом термін заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Керуючись ст. 175-177, 185, 260, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області - залишити без руху.
2.Копію ухвали про залишення заяви без руху направити заявнику.
3.Надати заявнику строк для усунення недоліків - п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
4.Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута.
5.Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Віталій МОВЧАН
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2025 |
Оприлюднено | 03.04.2025 |
Номер документу | 126248223 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Мовчан В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні