Ухвала
від 31.03.2025 по справі 526/892/25
ГЛОБИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 526/892/25

Провадження № 2-а/526/26/2025

У Х В А Л А

31 березня 2025 року суддя Гадяцького районного суду Полтавської області Максименко Л. В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа Гадяцький відділ державної виконавчої служби У Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за ч.3 ст. 210 КУпАП,

в с т а н о в и в:

25 березня 2025 року ОСОБА_1 через представника адвоката Гусаренка О.М. звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за ч.3 ст. 210 КУпАП від 26.11.2024.

Одночасно з позовом ОСОБА_1 подано клопотання про поновлення строку для звернення із адміністративним позовом про оскарження вищевказаної постанови.

Заяву мотивовано тим, що про існування спірної постанови він дізнався 21.03.2025 після звернення до Гадяцького ВДВС у Миргородському районі, так як напередодні було заблоковано його карткові рахунки, де він отримав копію спірної постанови та копію постанови про відкриття виконавчого провадження.

Згідно ч.1ст.122КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Стаття 289 КУпАП передбачає, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Частиною 1ст.121 КАС України, передбачено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Зважаючи на встановлені обставини, строк звернення до суду слід поновити.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, підсудна Гадяцькому районному суду, віднесена до предметної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду. Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі не вбачається. Форма та зміст позовної заяви, додатки до неї дають підстави для відкриття провадження у справі.

Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлених ст. 169, 170 Кодексу адміністративного судочинства України немає.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

В даному випадку, зважаючи на вищенаведені вимоги адміністративного судочинства України, суддя приходить до висновку, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, має ознаки малозначної справи та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Керуючись ст. 12, 121, 160, 161, 171, 173-176, 248, 257-263, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

у х в а л и в:

Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду - задовольнити.

ПоновитиОСОБА_1 строк звернення до суду із позовом про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , до ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 , третя особа Гадяцький відділ державної виконавчої служби У Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, юридична адреса: вул. Шевченка,5, м. Гадяч про скасування постанови про адміністративне правопорушення.

Призначити справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Розгляд справи призначити на 19 червня 2025 року о 13 год. 50 хв.

Копію ухвали про відкриття провадження направити сторонам по справі.

Відповідач у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження має право подати відзив на позов, який повинен відповідати вимогам ст.162 КАС України, а в разі наявності заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - заяву разом із запереченнями - в той же строк.

Роз`яснити відповідачу, що у відповідності до вимог ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Роз`яснити, що згідно ч. 3 ст. 162 КАС України, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Надати позивачу строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання відзиву, для подання відповіді на відзив, а саме міркувань та аргументів щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень мотивів їх визнання або відхилення.

Надати відповідачу строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив, для подання заперечень, у яких відповідач викладає свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.

Інформацію по справі можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: : http://gd.pl.court.gov.ua.

Апеляційна скарга на ухвалу суду про відкриття провадження може бути подана виключно з підстав порушення правил підсудності до Другого апеляційного адміністративного суду через Гадяцький районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л. В. Максименко

СудГлобинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення31.03.2025
Оприлюднено03.04.2025
Номер документу126248585
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо

Судовий реєстр по справі —526/892/25

Ухвала від 31.03.2025

Адміністративне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Максименко Л. В.

Ухвала від 31.03.2025

Адміністративне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Максименко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні