Ухвала
від 01.04.2025 по справі 495/2737/24
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про призначення судово-психіатричної експертизи

01 квітня 2025 рокуСправа № 495/2737/24 Номер провадження 2-о/495/70/2025

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючого судді Волкової Ю.Ф.,

присяжних Комарової О.В., Притикіна В.В.,

за участю секретаря судового засідання Мартиненко Т.А.,

заявника ОСОБА_1 , представника заявника Волощук Т.В.,

особи стосовно якої вирішується питання ОСОБА_2 ,

представника особи, відносно якої вирішується питання про визнання недієздатною, Бикова Д.Ю.,

розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ,заінтересована особа ОСОБА_2 , орган опіки та піклування виконавчого комітету Шабівської сільської ради ОТГ Білгород-Дністровського району про визнання особи недієздатною та призначення опікуна,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ,заінтересована особа ОСОБА_2 , органопіки тапіклування виконавчогокомітету Шабівськоїсільської радиОТГ Білгород-Дністровськогорайону звернулась до суду із заявою про визнання особи недієздатною та призначення опікуна.

Ухвалою Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 17.03.2025 справу прийнято до провадження та призначено судове засідання.

Заявник та її представник адвокат Волощук Т.В. в судовому засіданні просили суд задоовльнти клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи.

Представник заінтересованої особи виконавчого комітету Шабівської сільської ради об`єднаної територіальної громади Білгород-Дністровського району, в особі органу опіки і піклування в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про поважність причин неявки суду не заявив.

У судовому засіданні представник особи, відносно якої вирішується питання про визнання недієздатною, ОСОБА_3 не заперечував проти призначення судово-психіатричної експертизи.

Відповідно до статті 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: 1) характер і ступінь ушкодження здоров`я; 2) психічний стан особи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.

Відповідно до частини першої статті 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Крім того, призначення експертизи зумовлено тим, що відповідно до статті 263 ЦПК України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно частини 1 статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Наявна в справі довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією серії 2-18 ОА № 078865; витяг з протоколу № 705/2000 засідання психолого-медико-педагогічної консультації; копія пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 , підтверджує, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є особою з ІІ групою інвалідності з дитинства. Оскільки заявником не надано відповідних висновків експертизи, тому необхідно призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану особи щодо якої ставиться питання про визнання недієздатною.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 252 ЦПКпризначення у справі експертизи є підставою для зупинення провадження у справі, тому, необхідно справу провадженням зупинити на час проведення експертизи.

На підставі наведеного, керуючись статями103-105,252,259-260,298,299,300 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

призначити у справі № 495/2737/24 за заявою ОСОБА_1 ,зацікавлена особа ОСОБА_2 , орган опіки та піклування виконавчого комітету Шабівської сільської ради ОТГ Білгород-Дністровського району про визнання особи недієздатною та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:

- Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на будь-яке психічне захворювання?

- Чи є захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , хронічним чи стійким?

- Чи дозволяєпсихічне захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?

Проведення судово-медичної експертизи доручити експертам Одеської філії судово-психіатричних експертиз Державна установа «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України» (місцезнаходження: 65006, місто Одеса, вулиця Академіка Воробйова, 9).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтею 384КК України за завідомо неправдивий висновок та за статтею 385 КК України за відмову від виконання покладених на них обов`язків.

Справу № 495/2737/24, медичну документацію ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , направити у визначену експертну установу.

Експертизу провести у місячний строк.

Обов`язок по забезпеченню явки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для проходження експертного обстеження покладено на заявника ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ).

Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини першоїстатті 109 ЦПКу разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Вартість проведення експертизи віднести на рахунок держави.

Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі доОдеського апеляційного протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Головуючий суддя Ю. Ф. Волкова

присяжні О.В. Комарова

В.В. Притикін

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення01.04.2025
Оприлюднено03.04.2025
Номер документу126255020
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —495/2737/24

Ухвала від 01.04.2025

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Волкова Ю. Ф.

Ухвала від 21.03.2025

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Волкова Ю. Ф.

Ухвала від 17.03.2025

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Волкова Ю. Ф.

Ухвала від 17.03.2025

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Волкова Ю. Ф.

Ухвала від 01.04.2024

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Савицький С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні