Ухвала
від 31.03.2025 по справі 917/568/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31.03.2025 Справа № 917/568/25

Господарський суд Полтавської області у складі судді Ківшик О.В., розглянувши матеріали

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Гумагроекспорт", вул. Незалежності, 243, с. Білозір`я, Черкаський район, Черкаська область, 19635

до відповідача Акціонерного Товариства "Полтава-Банк", вул. Пилипа Орлика, 40а, м. Полтава, Полтавська область, 36000

про :

1) визнання протиправними дій Акціонерного товариства "Полтава-Банк" щодо проведення 01.06.2023 неналежної платіжної операції з розрахункового рахунку № НОМЕР_1 , який відкритий на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю "Гумагроекспорт" (код ЄДРПОУ 40301623), на рахунок неналежного отримувача;

2) визнання протиправними дій Акціонерного товариства "Полтава-Банк" щодо невжиття заходів для встановлення належного отримувача коштів за платіжною інструкцією №UA420 від 01.06.2023;

3) визнання нечинною транзакції за платіжною інструкцією №UA420 від 01.06.2023;

4) зобов`язання Акціонерного товариства "Полтава-Банк" та Акціонерного товариства "Укрсиббанк" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Гумагроекспорт" грошові кошти у розмірі 1 888 000, 00 грн шляхом відновлення їх на банківському рахунку № НОМЕР_1 , який відкритий на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю "Гумагроекспорт" (код ЄДРПОУ 40301623) в Акціонерному товаристві "Полтава-Банк",

установив:

21.03.2025 року до Господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Гумагроекспорт" до відповідача Акціонерного Товариства "Полтава-Банк" про :

1) визнання протиправними дій Акціонерного товариства "Полтава-Банк" щодо проведення 01.06.2023 неналежної платіжної операції з розрахункового рахунку № НОМЕР_1 , який відкритий на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю "Гумагроекспорт" (код ЄДРПОУ 40301623), на рахунок неналежного отримувача;

2) визнання протиправними дій Акціонерного товариства "Полтава-Банк" щодо невжиття заходів для встановлення належного отримувача коштів за платіжною інструкцією №UA420 від 01.06.2023;

3) визнання нечинною транзакції за платіжною інструкцією №UA420 від 01.06.2023;

4) зобов`язання Акціонерного товариства "Полтава-Банк" та Акціонерного товариства "Укрсиббанк" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Гумагроекспорт" грошові кошти у розмірі 1 888 000, 00 грн шляхом відновлення їх на банківському рахунку № НОМЕР_1 , який відкритий на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю "Гумагроекспорт" (код ЄДРПОУ 40301623) в Акціонерному товаристві "Полтава-Банк".

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.03.2025 справу № 917/568/25 розподілено судді Ківшик О.В.

Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Частиною 2 ст. 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до частини другої статті 16 ГПК України представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.

До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача (ч. 5 ст. 164 ГПК України).

Частиною 1 статті 56 ГПК України встановлено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч. 3 статті 56 ГПК України)

Згідно з частиною 1 статті 58 ГПК представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" передбачено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Водночас, в господарському процесі повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (частина 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України).

Отже, відповідно до вимог процесуального законодавства в господарському суді повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером.

При цьому, згідно зі статтею 12 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.

Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України не обмежуються віком особи та є безстроковими.

Статтею 17 названого Закону встановлено, що Рада адвокатів України забезпечує ведення Єдиного реєстру адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. Внесення відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України.

Подана позовна заява підписана представником позивача Петровською Світланою Валеріївною.

Зважаючи на зазначені законодавчі норми, суд дотримується позиції, що статус адвоката підтверджується посвідченням адвоката України та свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю, які відсутні у додатках до позовної заяви.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно із частиною другою статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (із змінами та доповненнями).

Пунктом 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розміри ставок судового збору встановлено пунктом 2 статті 4 вказаного Закону, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору".

Статтею 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру та три немайнові вимоги.

Звертаючись до суду з даним позовом, на підтвердження сплати судового збору, позивач до позовної заяви додав платіжну інструкцію № 251 від 19.03.2025 про сплату судового збору у розмірі 22 656,00 грн.

Розмір судового збору за розгляд даної позовної заяви становить 29 827,20 грн (при застосуванні встановленого законом коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору), в тому числі : 7 267,20 грн за немайнові вимоги (2 422,40 грн х 3) та 22 560,00 грн за майнову вимогу.

Вказані у позові недоліки можуть бути усунені шляхом подання до суду заяви про виправлення недоліків у справі № 917/568/25, до якої додати докази доплати 7 262,20 грн судового збору.

Відповідно до п. 1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати строк для усунення недоліків.

Керуючись статтями 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Надати позивачу строк 3 дні з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків позовної заяви.

3. Встановити спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом подання до суду :

- доказів на підтвердження наявності у Петровської С.В. статусу адвоката України;

- доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

4. Попередити позивача про те, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків; інакше позовна заява залишається без розгляду

5. Повідомити позивача про те, що він може отримати інформацію по справі, що розглядається, на вебсторінці офіційного вебпорталу судової влади в Інтернеті за адресою: pl.arbitr.gov.ua

Ухвала підписана 31.03.2025 року (після виходу судді з відпустки).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню (статті 235, 255 ГПК України).

Суддя О.В.Ківшик

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення31.03.2025
Оприлюднено03.04.2025
Номер документу126258313
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі банківської діяльності, з них

Судовий реєстр по справі —917/568/25

Ухвала від 24.04.2025

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ківшик О.В.

Ухвала від 24.04.2025

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ківшик О.В.

Ухвала від 07.04.2025

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ківшик О.В.

Ухвала від 03.04.2025

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ківшик О.В.

Ухвала від 31.03.2025

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ківшик О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні