МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2025 р. № 400/10442/24 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Малих О.В., розглянувши в письмовому провадженні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
за позовомТовариство з обмеженою відповідальністю «Альтемс Груп», вул. Магістральна, 13, оф. 4, м. Київ, 03190, до відповідачаМиколаївської митниці, вул. Маріупольська, 57А, м. Миколаїв, 54017, провизнання протиправними та скасування рішень, визнання протиправними та скасування карток відмови,ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Альтемс Груп» (далі також позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Миколаївської митниці (далі також відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення Миколаївської митниці (відокремлений підрозділ Державної митної служби України) про коригування митної вартості товарів № UA504180/2024/000025/2 від 19.08.2024 року, № UA504180/2024/000026/2 від 20.08.2024 року, № UA504180/2024/000027/2 від 20.08.2024 року, № UA504080/2024/000011/2 від 21.08.2024 року, № UA504080/2024/000012/2 від 22.08.2024 року;
- визнати протиправними та скасувати картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення Миколаївської митниці (відокремлений підрозділ Державної митної служби України) № UA504180/2024/000052 від 19.08.2024 року, № UA504180/2024/000053 від 20.08.2024 року, № UA504180/2024/000055 від 20.08.2024 року, № UA504080/2024/000017 від 21.08.2024 року, № UA504080/2024/000018 від 22.08.2024 року.
Ухвалою від 20.11.2024 року суд відкрив провадження у справі та ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження відповідно до ст. 173 КАС України.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач при ввезення товару застосував при визначенні митної вартості товару основний (перший) метод за ціною договору (контракту). Натомість відповідач необґрунтовано прийняв спірні рішення, застосувавши резервний метод визначення митної вартості. Інформація, зазначена у рішеннях, не відповідає дійсності. Крім того, відповідачем протиправно прийнято картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
Відповідач надав відзив, в якому у задоволенні вимог позивача просив відмовити. Заперечуючи проти позову відповідач зазначив, що митні органи мають виключну компетенцію в питаннях перевірки та контролю обчислення декларантом митної вартості і з цією метою мають повноваження витребувати додаткові документи для перевірки правильності зазначеної митної вартості товару в разі наявності підстав для сумніву в правильності митної оцінки товару, що переміщується через митний кордон України.
Митниця може вимагати, а суб`єкт господарювання має надавати лише належні документи для перевірки та підтвердження правильності зазначеної митної вартості товару.
У разі відсутності даних, що підтверджують правильність визначення заявленої декларантом митної вартості товарів, або за наявності обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей, митний орган може самостійно визначити митну вартість товарів, що декларуються, послідовно застосовуючи методи визначення митної вартості, встановлені Кодексом, на підставі наявних у нього відомостей, у тому числі цінової інформації щодо ідентичних чи подібних (аналогічних) товарів.
Митницею прийняті рішення про коригування митної вартості від 21.08.2024 року № UA504080/2024/000011/2, від 20.08.2024 року № UA504180/2024/000026/2, від 19.08.2024 року № UA504180/2024/000025/2, від 20.08.2024 року № UA504180/2024/000027/2, від 22.08.2024 року № UA504080/2024/000012/2.
Коригування (розрахунок) не здійснювалися, оскільки за основу для визначення митної вартості товарів використані митні декларації, оформлені на товари, ввезені приблизно в тій же кількості та на тих же комерційних рівнях, що й оцінювані товари.
В графі 33 рішення зазначено обґрунтовані причини, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано.
Випуск у вільний обіг був здійснений з наданням фінансового забезпечення відповідно до статті 55 МК України.
Ухвалою від 31.03.2025 року суд закрив підготовче провадження та перейшов до розгляду справи по суті.
Представника позивача надав суду клопотання про розгляд справи без його участі, в порядку письмового провадження.
Суд розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
З`ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у їх сукупності, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:
29.04.2024 року мiж ТОВ «КЬЮ.ЕФ.ЕМ. CEPBIC» (Koмiтeнт) та ТОВ «Альтемс Груп» (Koмicioнep) укладений договiр Kомісії № 2024-04-29.
Відповідно до п. 1.1 Договору передбачено, що Комісіонер бере на себе зобовязання від свого імені і за рахунок Комітента знаходити за межами митного кордону України, здiйснювати придбання i доставку на митну територiю Украiни товар, необхiдний Комітенту у вiдповiдностi з технiчними i якiсними характеристикaми за найменуваннями i у кiлькостi, вказаними в заявках. а також здiйснювати Bci необхiднi платежi для митного оформлення товару.
Згідно пп. 2.1 .1 п. 2. l договору Комісії № 2024-04-29 вiд 29.04.2024 Комісіонер зобов`язаний самостiйно провести всю необхiдну комерцiйно- маркетингову роботу, знайти товар, необхiдний Комітенту на умовах, найбiльш вигiдних для Комітента за цiною не вище, призначеноi йому ocтаннім ; за необхиностi та за письмовою згодою Комітента , виконати всю переддоговiрну роботу, укласти договiр купiвлi-продажу iз Продавцем Товару вiд свого імені, але за рахунок Комітента Виконати Bci необхiднi митні й iншi формальностi, пов`язанi iз ввозом Товару на митну територiю Украiни, для чого він мае право укласти вiд свого імені договiр з пiдприсмством-декларантом (митним брокером), iз власником митних (лiцензованих) складiв i iншi подiбнi договори. Комісіонер мае право сплатити митнi платежi, мито, податок на додану вартість при митному оформленнi товару, що сплачуються за митною декларацiєю.
Пiдпунктом 2. l .4 п. 2. l договору Комісії № 2024-04-29 вiд 29.04.2024 року обумовлепо, що Комісіонер зобов`язаний на основі контранту, складеного Продавцем Товару, за рахунок Комітента купити iноземну вапюту на територii Украни i провести розрaхунки з Продавцем-нерезидентом у вiдповiдностi з умовами i в валютi, обумовленими в Контракті купiвлi-продажу мiж Комісіонерром i Продавцем.
Також 29.04.2024 року мiж ТОВ «IHTEPC CITI» (Комітент ) та ТОВ «Альтемс Груп» (Koмісіонер ) ухладепий договiр Комісії № 29/04/24, пунктом 1.1 якого передбачено, що Koмicioнep бере на себе зобов`язання від свого iмені i за рахунок Комітента знаходити за Межами митного кордону Украiни, здiйснювати придбання i доставку на митну територiю Украiни Товар, необхiдний Комітенту у вiдповiдностi з технiчними i якiсними характеристиками за найменуваннями i у кiлькостi, вказаними в заявках, а також здiйснювати Bci необхінi платежi дтя митного оформлепня товару.
Вiдповiдно до підпункту 2.1.l п. 2.1 договору Комісії № 29/04/24 вiд 29.04.2024 року Комісіонер зобов`язаний самостiйно провести всю необхiдну комерцiйно-маркетингову роботу, знайти товар, необхiдний Комітенту на умовах, найбiльш вигiдних для Комітента за цiною не вище, призначеноi йому ocтаннім, за необхiдностi та за письмовою згодою Комітента, виконати всю переддоговiрну робоry, укласти договiр купiвлi-продажу iз Продавцем Товару вiд свого імені, та за рахунок Комітента. Виконати вci необхiднi митнi й iншi формальностi, пов`язанi iз ввозом Товару на митну територiю Украiни, для чого він має право укласти вiд свого імені договiр з пiдприемством-декларантом (митним брокером), iз власником митних (лiцензованих) складiв i iншi подiбнi договори. Комісіонер має право сплатити митнi платежi, мито, податок на додану вартість при митному оформленвi товару, що сплачуються за митною декларацiєю.
Пiдпунктом 2.1.4 пункту 2.1 договору Комісії № 29/04/24 вiд 29.04.2024 року обумовлено, що Комісіонер зобов`язаний на ocнові контакту, складеного Продавцем Товару, за pаxунoк Комітента купити iноземну валюту на територii Украiни i провести розрахунки з Продавцем- нерезидентом у вiдповiдностi з умовами i в валютi, обумовленими в Контракті купiвлi-продажу мiж Комісіонером i Продавцем.
29.04.2024 року мiж ТОВ «РСУ-9» (Комітент) та ТОВ «Альтемс Груп» (Koмicioнep) укладений договiр комiсii № 29/04-2024, пунктом 1.1 якого перелбачено, що Koмicioнep бере на себе зобов`язання від свого iмені i за рахунок Комітента знаходити за межами митного кордону Украiни. здiйснювати прилбання i доставку на митну територiю Украiни Товар, необхiдний Комітенту у вiдповiдностi з технiчними i якiсними характеристиками за найменраннями i у кiлькостi, вкаваними в заявках, а також здiйснювати вci необхіднi платежi для митного оформлення товару.
Вiдповiдно до пiдпункту 2. l .1 п. 2.l договору Комісії № 29/04-2024 вiд 29.04.2024 року Комісіонер зобов`язаний самостійно провести всю необхiдну комерцiйно-маркетингову роботу, знайти товар, необхiдний Комітенту на умовах, найбiльш вигiдних для Комітента за цiною не вище, призначеноi йому останнiм; за необхйностi та за письмовою згодою Комітента, виконати всю переддоговiрну роботу, укласти договiр купiвлi-продажу iз Продавцем Товару вiд свого імені, але за рахунок Комітента. Виконати вci необхiднi митнi й iншi формальностi, пов`язанi iз ввозом Товару на митну територiю Украiни, для чого він має право укласти вiд свого імені договiр з пiдприемством-декларантом (митним брокером), iз власником митних (лiцензованих) складiв i iншi подiбнi договори. Комісіонер мае право сплатити митнi платежi, мито, податок на додану вартість при м имтному оформленнi товару, що сплачуються за митною декларацiею.
Пiдпунктом 2.1.4 п. 2.1 договору Комісії 29/04-2O24 вiд 29.04.2024 року обумовлено, що Комісіонер зобов`язаний на ocнові контракту, складеного Продавцем Товару, за рахунок Комітента купити iноземну валюту на територii Украiни i провести розрaхунки з Продавцем-нерезидентом у вiдповiдностi з умовами i в валютi, обумовленими в контрактi купiвлi-продажу мiж Комісіонером i Продавцем.
29.04.2024 року мiж ТОВ «ПРОМБУД СТРОЙ» (Комітент ) та ТОВ та ТОВ «Альтемс Груп» (Koмicioнep) укладений договiр комiсii № 2024-04-29, пунктом 1.1 якого перелбачено, що Koмicioнep бере на себе зобов`язання від свого iмені i за рахунок Комітента знаходити за межами митного кордону Украiни. здiйснювати прилбання i доставку на митну територiю Украiни Товар, необхiдний Комітенту у вiдповiдностi з технiчними i якiсними характеристиками за найменраннями i у кiлькостi, вкаваними в заявках, а також здiйснювати вci необхіднi платежi для митного оформлення товару.
Вiдповiдно до пп. 2.1.1 п. 2. l договору Комісії № 2024-04-29 вiд 29.04.2024 року Комісіонер зобов`язаний самостійно провести всю необхiдну комерцiйно- маркетингову роботу, знайти товар, необхiдний Комітенту на умовах, найбiльш вигiдних для Комітента за цiною не вище, призначеноi йому останнiм; за необхйностi та за письмовою згодою Комітента, виконати всю переддоговiрну роботу, укласти договiр купiвлi-продажу iз Продавцем Товару вiд свого імені, але за рахунок Комітента. Виконати вci необхiднi митнi й iншi формальностi, пов`язанi iз ввозом Товару на митну територiю Украiни, для чого він має право укласти вiд свого імені договiр з пiдприемством-декларантом (митним брокером), iз власником митних (лiцензованих) складiв i iншi подiбнi договори. Комісіонер мае право сплатити митнi платежi, мито, податок на додану вартість при митному оформленнi товару, що сплачуються за митною декларацiєю.
Пiдпунктом 2.1.4 п. 2.1 договору Комісії № 2024-04-29 вiд 29.04.2024 року обумовлено, що Комісіонер зобов`язаний на ocнові контракту, складеного Продавцем Товару, за рахунок Комітента купити iноземну валюту на територii Украiни i провести розрaхунки з Продавцем-нерезидентом у вiдповiдностi з умовами i в валютi, обумовленими в контрактi купiвлi-продажу мiж Комісіонером i Продавцем.
У зв`язку з виконанням вищезазначених договорiв Комісії, 29.04.2024 року мiж компанiею LIMITED LIABILITY СOMPANY AVENKO TRADING (AVENKO TRADING L.L.C.). Об`еднанi Арабськi Емiрати (Продавець) та ТОВ «Альтемс Груп» (Покупець) укладений Контакт № AGA-290424, пунктом 1.3 якого передбачено, що згiдно чинного Контракту Продавець продає, а Покупець купляє Товар згiдно Iнвойсiв до Контракту на кожну поставку. Товар придбавається для реалiзацii на територii України.
Вiдповiдно до п. 1.1 контракту № АGА-290424 від 29.04.2024 року цей коптракт укладасться в рамках виконaння договорiв комісії.
В пунктi 2.1 контрактy № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року зазначено, що вид, кількість, цiна, вартість Товару, узгоджується мiж Продавцемi Покупцем i фiксусться в iнвойсах до Конктракту.
Згiдно з п. 3.2 контракту № AGA-290424 вiд 29,04.2024 року валюта Контракry та платежiв долар США.
Пунктом 5.2 контрактy № АGА-290424 вiд 29,04.2024 року встановлено, що на кожну партiю Товару Продавець зобов`язуеться надати настyпнi документи: iнвойс, товаротранспортну накладну чи телекс-релiз (морський коносамент).
Вiдповiдно до п. 6.1 контракту № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року поставка Товару може здiйснюватися морським та автомобiльпим транспортом.
Пунктом 6.2 контрактy № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року передбачено, що умови поставки згiдно цього Контракгу обумовлюються сторонами для кожноi oкремої поставки в iнвойсi до Контрактy згiдно з правилами Інкотермс 2020.
Згiдно з п. 7.1 контракту № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року оплата здiйснюеться по факту поставки товару у доларах CШA, на банкiвський рахунок Продавця, чи за iншими реквiзитами, зазначеними у додаткових угодах до Контракту.
Пунктом 7.2 контрактy № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року визначено, що розрахунки за цим Контрактом проводяться в безготiвковiй формi шляхом банкiвського переказу грошових коштiв з поточного рахунку Покупця, на поточний рахунок Продавця згiдно цього контракту, Товар за цим контрактом, поставляеться за умови вiдстрочки платежу. Оплата за товар здiйснюсться шляхом банкiвського безготiвкового переказу на протязi 180 днiв з моменту митного оформлення товару в країнi Покупця.
Пунктом 7.3 контракнy № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року встановлено, що вci податки, мито та iншi збори по виконанню даного Контракту на територii краiни Продавця несе Продавець, а на територii краiни Покупця Покупець.
В iнвойсi (invoice) №59247-YНF вiд 21.05.2024 наведенi: найменування, адреса Продавця компанiї AVENKO TRADING L.L.C.; найменування, адреса Покупця ТОВ «Альтемс Груп», мiститься посилання на контракт № AGA-290424 вiд 29.04.2024 року, умови поставки СРТ Киiв; краiна походження товарів Китай; вказано, що страхування товарів не проводилось; та Продавець постaвляє товари Покупцю з вiдсроченням платежу на 180 днiв з моменту прийпяття партii товарів; а також зазначений опис товару: «Синтетична тканина», кiлькiсть 76730 метрів, цiна 0,925 доларiв CШA за метр, сума 70975,25 доларiв США; загальна кiлькiсть 76730 метрів, загальна вартість 70975,25 доларiв США.
До Миколаївськоi митницi уповноваженою особою декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП»), подано митну декпарацiю (МД) № 24UA504180002283U0 вiд 19.08.2024 року, в графi 31 якої був наведений паступний опис товарів: товар № 1 « 1. Трикотажне полотно. поперечнов`язане, iз синтетичних волокон, пофарбоване тканина синтетична (склад волокон 100% полiестер), просочення, дублювання та покритгя пластмасами вiдсутне, без вмісту еластомiрних та гумових ниток, може використовуватись для оздоблення, пошиву та у клiнiнговому cepвici, в асортиментi, всього 76730 метрів, 513 пакункiв, Торговельна марка - ES. Виробник - SHAOXING KEQIAO DISTRICT HOUWEN IMPORT AND EXPORT CO., LTD. Kpaїнa виробництва CN».
В митнiй декларацii (МД) №24UA504180002283U0 вiд 19.08.2024 року декларантом та його уповноваженою особою визначено та зaявлено митну вартість товару № l за основним(першим) методом за цiною договору (контракту) щодо товарів, якi iмпортуються(вартість операцiї), яка складасться з вартості товару, зазначеноi в iнвойсi (invoice) № 59247-YНF вiд 21.05.2024 року 70975,25 доларiв США (сума в валютi України на день подання митноi декларацii № 24UA504I80002283U0 вiд 19.08.2024 року за курсом НБУ на 19.08.2024 року 41,211 грн за 1 долар США 2924 61,03 грн).
Разом з митною декларацiею (МД) №24UA504180002283U0 вiд 19.08.2024 року декларантом та його уповноваженою особою до митницi поданi настyпнi документи (копii документiв) (графа 44 МД): пакувальний лист б/н вiд 21.05.2024 року, iнвойс (invoice) № 59247-YHF вiд 21.05.2024 року, мiжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) № 4771 вiд 09.08.2024 року, декларацiя про походження товару № 59247-YНF вiд 21.05.2024 року, контракт № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року, договiр Комісії № 2024-04-29 вiд 29.04.2024 року, договiр № 36 вiд 13.06.2024 року про надання послуг по декларуванню та митному оформленнi товарів.
Факт подання вищезазначених документiв та iх копiй разом з митною декларацiею (МД) № 24UA504180002283U0 вiд 19.08.2024 року пiдтверджується перелiком документiв, наведених у картцi вiдмови в прийняттi митноi декларацii, митному оформленнi випуску чи пропуску товарів, трaнспортних засобiв комерцiйного призначення № UA504180/20241000052 вiд 19.08.2024 року.
19.08.2024 року Миколаївська митниця надiслала електронне повiдомлення декларанту, в якому повiдомила про те, що поданi документи не мiстять Bcix вiдомостей, що пiдтверджують ,числові значення складових митноi вартості товарів та документи, поданi декларантом до митного оформлення, мiстять обгрунтованi сумнiви щодо числових значень складових митноi вартості та мiстять розбiжностi: l) виписку з бухгалтерськоi документацii щодо числових значень складових митної вартості (транспортрання, страхування, витрати на нaвантaження, вивантаження та обробку оцiнюваних товарів, пов`язанi з ix транспортуванням); 2) копiю митноi декларацii краiни відправлення; 3) договiр (угоду,контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку тоаврів , митна вапртість яких визначаеться (договiр перевезення, договiр на надaння послуг щодо навантаження , вивантаження та обробку оцiнюванних товарів); 4) договiр (угоду, контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів , митна вартість яких визначається; 5) висновки про якiснi та вартісні характеристики товарів , пiдготовленi спецiалiзованими експертними органiзацiями, та/або iнформацiя бiржових органiзацiй про варптість товару або сировини.
Листом від 19.08.2024 року уповноважена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») повiдомила митницю про те, що згідно cт. 53 Митного кодексу Украiни вiд 1З.03.2012 року № 4495-VI декларантом було надано вci необхiднi документи для пiлтвердження заявленої митноi вартості та обраного методу визначення митноi вартості, зокрема, вiдповідно до ч. 2 cт. 53 Митного кодексу України декларантом було надано: 1) декларацiю митноi вартостi; 2) зовнiшньоекономiчний контракт № AGA-290424 вiд 29.04.2024 року; 3) рахунок-фактуру (invoice) м 59247-YНF вiд 21.05.2024 року; 4) банкiвських платiжних документiв немає, у зв`язку з тим, що оплата за дану партiю товару не проводилась, умовами пупкту 7.2 контакту № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року обумовлена можливiсть вiдстрочки платежу, чим скористався отримувач, згiдно рахунку-фактури вiдстрочка 180 днiв; переказ коштiв буде проведено пiсля випуску товарів у вiльний обiг; 5) страхування вантажу не здiйснювалось, про що наявна вiдповiдна iнформацй в рaхунку- фактурi (invoice) № 59247-YHF вiд 21.05.2024 року; 6) згiдно законодавства Украiни, митна вапртість обчислюеться на момент перетину митного кордону; умови поставки СРТ означають, що фрахт сплачено до вказаного мiсця призначення; в iнвойсi (invoice) № 59247-YНF вiд 21.05.2024 року мiсцем призначення визначено Киiв (умови поставки СРТ Киiв). Також уповноважена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») додатково надала до митницi прайс-лист вiд 21.05.2024 року.
19.08.2024 року відповідач прийняв рiшення № UA504180/2024l000025/2 про корпгуванпя митної вартості товарів, в якому застосувала резервний метод визначення митної вартості (шостий метод) та визначила митну вартість товарів: товару № 1 у митнiй декларацiї (МД) № 24UA504180002283U0 вiд 19.08.2024 року 92151,18 доларiв США (3,96 доларiв США за кг ваги нетто).
Внаслiдок ухвалення вищезазначеного рiшення про коригування митної вартості товарів Миколаiвська митниця прийняла картку вiдмови в прийняттi митної декларацii, митному оформленнi випуску чи пропуску товарів, транспортних засобiв комерцiйного призначення № UA504180/20241000052 від 19.08.2024 року.
У зв`язку з незгодою декларанта з рiшенням про коригyвання митноi вартості № UA504l80/2024/000025/2 вiд 19.08.2024 року товар випущений у вiльний обiг за митною декларацiею №24UA504I80002286U7 вiд 19.08.2024 року за умови сплати митних платежiв згiдно з митною вартiстю цих товарів, визначеною декларантом, та забезпечення сплати рiзницi мiж сумою митних платежiв, обчисленою згiдно з митною вартiстю товварів, визначеною декларантом, та сумою митних платежiв, обчисленою згiдно з митною варiстю товарів , визначеною митним органом, шляхом надання забезпечення сплати митних платежiв вiдповiдно до роздiлу Х цього Кодексу на строк 90 днiв з дня випуску товарів.
В iнвойсi (invoice) № 29668-BRZ вiд 29.05.2024 року наведенi: найменування, адреса Продавця компанii AVENKO TRADING L.L.C.; найменування, адреса Покупця ТОВ «Альтемс Груп», мiститься посилання на контракт № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року, умови поставки СРТ - Київ; кpaїнa походження товарів Китай; вказано, що страхування товарів не проводилось; та Продавець поставляє товари Покупцю з вiдстроченням платежу на 180 днiв з моменту прийняття партiї товарів; а також зазначений опис товарів: товару № 1 «Синтетитична тканина», кiлькiсть 62119 метрів, цiна 0,730 доларiв США за метр, сума 45346,87 доларiв США; товару № 2 «Ворсова тканина», кiлькiсть 7780 метрів, цiна 0,908 доларiв США за метр, сума 7064,24 доларiв США, загальна вартість 52411,11 доларiв США.
До Миколаївськоi митницi уповновноваженою особою декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») подано митну декларацiю (МД) №24UA504180002292U5 вiд 20.08.2024 року, в графi 31 якої був наведений наступний опис товарів: товар № 1 « 1. Тканина трикотажна машинного в`язання, iз синтетичних волокон, пофарбована, може використовуватись ддя оздоблення, утеплення та гідроiзоляцiйних потреб, в асортиментi, всього 62119 метрів, 414 пакункiв. Торговельна марка - NO- Textile. Виробник NINGBO HAISHENG SUPPLY CHAIN MANAGEMENT СО., LTD. Kpaїнa виробництва CN»; товар № 2 «1. Тканина трикотажна ворсова-машинного в`язання, виготовлена з синтетичних волокон, пофарбована може використовуватись для оздоблення, угеплення та гiдроiзоляцiйних потреб, в асортиментi, всього 7780 метрів, 59 пакункiв. Торговельна мартка - NO - Textile. Виробник - NINGBO HAISHENG SUPPLY CHAiN MANAGEMENT CO. LTD. Країна виробництва CN».
В митнiй декларацiї (МД) № 24UA504180002292U5 від 20.08.2024 року декларантом та його уповноважепою особою визначено та заявлено митну вартість товарів: товару № 1 за основним (першим) методом за цiною договору (контракту) щодо товарів, якi імпортуються (вапртість операції ), яка складаеться з вартостi товару, зазначенрої в iнвойсi (invoice) № 29668-BRZ вiд 29.05.2024 року 45346,87 доларiв США (сума в валютi України на день подання митної декларацiї № 24UA504180002292U5 вiд 20.08.2024 року за курсом НБУ на 20.08.2024 року 41,3027 грн. за 1 долар США 1872 948,17 грн.); товару № 2 за основним (першим) методом за цiною договору (контракту) щодо товарів, якi iмпортуються (вартість операцiї), яка складаеться з вартості товару, зазначеної в iнвойсi (invoice) № 29668-BRZ вiд 29.05.2024 року 7064,24 доларiв США (сума в валютi України на день подання митної декларацiї № 24UA504180002292U5 вiд 20.08.2024 року за курсом НБУ на 20.08.2024 року 41,3027 грн за l долар США 291772,19 грн.).
Разом з митною декларацiею (МД) № 24UA5041800022I2U5 від 20.08.2024 року декларантом та його уповноваженою особою до митницi поданi наступнi документи (копiї документiв) (графа 44 МД): пакувальний лист б/н вiд 29.05.2024 року, iнвойс (invoice) № 929668- BRZ вiд 29.05.2024 року, мiжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) № 4333 вiд 13.08.2024 року, декларація про походження товару № 29668-BRZ вiд 29.05.2024 року, контракт № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року, договiр Комісії № 29/04/24 вiд 29.04.2024 року, договiр № 36 вiд 13.06.2024 року про надання послy по декларуванню та митному оформленнi товарів.
Факт подання вищезазначених документiв та ix копiй pазoм з митною декларацiею (МД) № 24UA504180002292U5 вiд 20.08.2024 року пiдтверлжуеться перелiком документiв, наведених у картцi вiдмови в прийняттi митноi декларацii, митному оформленнi випуску чи пропуску товарів, транспортних засобiв комерцiйного призначення № UA504I80/2024/000053 вiд 20.08.2024 року.
20.08.2024 року Миколаївська митниця надiслала електонне повiдомлення декларанту, в якому повiдомила про те, що поданi документи не мiстять вcix вiдомостей, що пiдтверджують числовi значення складових митноi вартості товарів та документи, поданi декларантом до митного оформлення, мiстять обгрунтованi сумнiви щодо числових значень складових митноi вартості та мiстять розбiжностi та зобов`язала надати такі додатковi документи: 1) виписку з бухгалтерської документацii щодо числових значень складових митної вартростиі (транспортування, страхування, витати на нaвантаження, вивантаження та обробку оцiнюваних товарів, пов`язанi з ix транспорryванням); 2) копiю митноi декларацii краiни вiдправлення; 3) договiр (угоду, контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначасться (договiр перевезення, договiр на надання послуг щодо навантаження, вивантаження та обробку оцiнюваних товарів); 4) договiр (угоду, контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про постaвку товарів, митна вартість яких визначаеться; 5) висновки про якiснi та вартісні характеристики товарів, пiдготовленi спецiалiзованими експертними органiзацiями, та/або iнформація бiржових органiзацiй про вартість товару або сировини.
Листом вiд 20.08.2024 року уповноважена особа декларанта ((ТОВ «СIАР-ГРУПП») повiдомила митницю про те що згiдно ст. 53 Митного кодексу Украiни декларантом було надано вci необхiднi документи для пiдтвердження заявленоi митноi вартрості та обраного методу визначення митноi вартості; зокрема, вiдповідно до частини 2 статгi 5З Митного кодексу Украiни вiд 13.03.2012 року № 4495-VI декларантом було надано: l) декларацiю митноi вартості; 2) зовнiшньоекономiчний контракт № AGA-290424 вiд 29.04.2024 року; 3) рахунок-фактуру (invoice) № 29668-BRZ вiд 29.05.2024 року; 4) банкiвських платiжних документiв немае, у зв`язку з тим, що оплата за дану партiю товару не проводилась; умовами пункту 7.2 контракту № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року обумовлена можливiсть вiдстрочки платежу, чим скористався отримувач, згiдно рахунку-фактури вiдстрочка 180 днiв; переказ коштiв буде проведено пiсля випуску товарів у вiльний обiг; 5)страхування вантaжу не здiйснювалось, про що наявна вiдповiдна iнформацiя в рахунку-фактурi (invoice) № 29668-ВRZ вiд 29.05.2024 року; 6) згiдпо законодавства України, митна вартість обчислюеться на момент перетину митного кордону; умови поставки СРТ означають, що фрахт сплачено до вказаного мiсця призначення; в iнвойсi (invoice) № 29668-BRZ вiд 29.05.2024 року мiсцем призначення визначено Киiв (умови поставки СРТ - Київ). Також уповноважена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») додатково надала до митницi прайс-лист вiд 29.05.2024 року.
Рішенням № UA504180/2024/000026/2 від 20.08.2024 року Миколаївська митниця застосувала резервний метод визначення митної вартостi (шоствй метод) та визначила митну вартість товарів: товару № 1 у митнiй деклараuiI (МД) № 24UA504l80002292U5 вiд 20.08.2024 року 58876,49 доларiв США (3,96 доларiв США за кг ваги нетто); товару № 2 у митнiй декларацii (MД) № 24UА504180002292U5 вiд 20.08.2024 року 9171,9l доларiв США (3,96 доларiв CIIIA за кг ваги нетто).
Внаслiдок ухвалення вищезазначеного рiшення про кориграння митноi вартості товарів Миколаiвська митниця прийняла картку вiдмови в пряйняттi митноi декларації митному оформленнi випуску чи пропуску товарів, транспортнних засобiв комерцiйного призначення № UA504180/2024/000053 від 20.08.2024 року.
У зв`язку з незгодою декларанта з рiшенням про коригування митної вартості №UA504180/2024/000026/2 вiд 20.08.2024 року, товар випущений у вiльний обiг за митною декларацiею № 24UА504l8000229ЗU4 вiд 20.08.2024 року за умови сплати митних платежiв згiдно з митною вартiстю цих товарів, визначеною декларантом, та забезпечення сплати рiзницi мiж сумою митнюх платежiв, обчилсленою згiдно з митною вартiстю товарів, визначеною декларантом, та сумою митних платежiв, обчисленою згідно з митною вартiстю товарів, визначеною митним органом, шляхом надaння забезпечення сплати митних платежiв вiдповiдно до роздiлy Х цього Кодексу на строк 90 днiв з дня випуску товарів.
В iнвойсi (invoice) № 57709-ARV вiд 10.06.2024 року наведенi: найменування, адреса Продавця компанii AVENKO TRADING L.L.C.; найменування, адреса Покупця ТОВ «Альтемс Груп», мiститься посилання на контракт № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року, умови поставки СРТ - Київ; Kpaїнa походженяя товарів Китай; вказано, що страхування товарів не проводилось; та Продавець поставляє товари Покупцю з вiдстроченням платежу на 180 днiв з моменту прийняття партii товарів; а також зазначепий опис товарів: товару № 1 «Ворсова тканина», кiлькiсть 3913 метрів, цiна l,l 8 доларiв США за метр, сума 4617,34 доларiв США; товару № 2 «Синтетична тканина», кiлькiсть 49 300 метрів, цiна l,022 доларiв США за метр, cyмa 50384,60 доларiв США; загальна вартість 55001,94 лоларiв США.
До Миколаївськоi митницi уповноваженою особою декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») подано митну декларацiю (МД) № 24UА504180002296U1 вiд 20.08.2024 року, в графi 31 якої був наведений настyпний опис товаврів: товар № 1 « 1. Ткапина трикотажна ворсова машинного в`язання, виготовлена з синтетичних волокон, пофарбована, може використовуватись для оздоблення, утеплення та гiдроiзоляцiйних потреб, в асортиментi, всього 3 9l3 метрів, 65 пакункiв. Торговельпа марка NO - Textile. Виробник - NINGBO HAISHENG SUPPLY CHAIN MANAGEMENT СО., LTD. Kpaiнa виробництва CN»; товар № 2 «l. Тканина трикотажна машинного в`язання, iз синтетичнпх волокон, пофарбована, може використовуватись для оздоблення, утеплення та гiдроiзоляцiйних потреб, в acopтиментi, всього 49300 метрів, 311 пакункiв. Торговельна марка NO - Textile. Виробник NINGBO ндSнЕNG SUPPLY сHAIN MANAGEMENT Со., LTD країна виробництва CN».
В митнiй декларації (МД) № 24UA504I80002296U1 вiд 20.08.2024 року декларантом та його уповноваженою особою визначено та заявлено митну вартість товарів: товару № 1 за основним (першим) методом за цiною договору (контракгу) щодо товарів, якi iмпортуються (вартість операції) , яка складається з вартості товару, зазначеної в iнвойсi (invoice) № 57709-АRV вiд 10.06.2024 року 4617,34 доларiв США (сума в валютi України на день подання митноi декларацii № 24UA504l80002296Ul вiд 20.08.2024 року за курсом НБУ на 20.08.2024 року 41,3027 грн за l долар CШA 190708,61 грн); товару № 2 зa осповним (першим) методом за цiною договору (контракту) щодо товарів, якi iмпортуються (вартiсть операцiї), яка складаеться з вартості товару, зaвначеноi в iнвойсi (invoice) № 57709-АRV вiд 10.06.2024 року 50384,60 доларiв США (сума в валютi України на день подання митноi декларацiї № 24UA504I80002296U1 вiд 20.08.2024 року за курсом НБУ на 20.08.2024 року 41,3027 грн за l долар США 2081020,02 грн).
Разом з митною декларацiсю (МД) № 24UA504180002296U1 вiд 20.08.2024 року декларантом та його уповноваженою особою до митницi поданi наступнi документи (копiї документiв) (графа 44 МД): пакувальний лист б/н вiд 10.06.2024 року, iнвойс (invoice) № 57709-ARV від 10.06.2024 року, мiжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) № 4280 вiд 13.08.2024 року, декларацiя про походження товару № 57709-АRV вiд 10.06.2024 року, контракт № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року, договiр комісії № 29/04-2024 вiд 29.04.2024 року, договiр № 36 вiд 13.06.2024 року про надання послуг по декларуванню та митному оформленнi товарів.
Факт подання вищезазначених документiв та iх копiй разом з митною декларацiею (МД) № 24UA504l80002296U1 вiд 20.08.2024 року пiдверджується перелiком документiв наведених у картцi вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi випуску чи пропуску товаріві, танспортних засобiв комерцiйного призначення № UA504180/2024/000055 вiд 20.08.2024 року.
20.08.2024 року Миколаївська митниця надiслала електонне повiдомлення декларанту, в якому повiдомила про те, що поданi докутенти не мiстггь вcix вiдомостей, що пiдверджують числовi значення складових митноi вартості товарів та документи, поданi декларантом до митного оформлення, мiстять обгрунтованi сумнiви щодо числових значень складових митноi вартрості та мiстять розбiжностi та зобов`язала надати такі додатковi документи: l) виписку з бухгалтерськоi документацii щодо числових значень складових митноi вартості (транспортрання, стахувaння, витати на навaнтaження, вивантaження та обробку оцiнюваних товарів, пов`язанi з iх транспортyванням); 2) копiю митноi декларацii краiни вiдправлення; 3) договiр (угоду, контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначасться (договiр перевезення, договiр на надання послуг щодо навантаження, вивантаження та обробку оцiнюваних товарів); 4) договiр (угоду, контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначаеться; 5) висновки про якiснi та вартісні характеристики товарів, пiдготовленi спецiалiзованими експертними оргалiзацiями, та/або iнформацiя бiржових органiзацiй про вартість товару або сировини.
Листом б/н вiд 20.08.2024 року уповноважена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») повідомила митницю про те, що згiдно cт. 53 Митного кодексу Украiни декларантом було надано вci необхiднi документи для пiдтвердження заявленої митної вартирості та обраного методу визпачення митної вартості, зокрема, вiдповiдно до ч. 2 cт. 5З Митного кодексу Украiни декларантом було надано: 1) декларацiю митrrоi вартості ; 2) зовнiшньоекономiчний Контракт № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року; 3) рахунок-фактуру (invoice) № 57709-ARV вiд 10.06.2024 року; 4) банкiвських платiжних документiв немає, у зв`язку з тим, що оплата за дану партiю товару не проводилась; yмoвами пунктy 7.2 контракту № AGA-290424 вiд 29.04,2024 обумовлена можливiсть вiдстрочки платежу, чим скористався отримувач, згiдно рахунку-фактури вiдстрочка 180 днiв; переказ коштiв буде проведено пiсля випуску товарів у вiльний обіг, 5) страхування вантажу не здiйснювалось, про що наявна вiдповiдна iнформацiя в рахунку-фактурi (invoice) № 57709-ARV вiд 10.06.2024 року; 6) згiдно законодавства України, митна вартість обчислюється на момент перетину митного кордону; умови поставки СРТ означають, що фрахт сплачено до вказаного мiсця призначення; в iнвойсi (invоice) № 57709-ARV вiд 10.06.2024 року мiсцем призначення визначено Киiв (умови поставки СРТ - Київ). Також уповноважена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») додатково надала до митницi прайс- лист вiд 10.06.2024 року.
Миколаївська митниця прийняла рiшення про кориrування митноi вартостi товарів № UA504180/2024/000027/2 від 20.08.2024 року, в якому застосувала резервний метод визначення митноi вартості (шостий метод) та визначила митну вартість товарів: товару № 1 у митнiй декларацiї (МД) № 24UA504l80002296U1 вiд 20.08.2024 року 5994,96 доларiв США (3,96 доларiв США за кг ваги нетто); товару № 2 у митнiй декларацii (МД) № 24UА504l80002296U1 вiд 20.08.2024 року 6 417,34 доларiв CIIIA (3,96 доларiв CIIIA за кг ваги нетго).
Внаслiдок ухвалення вищезaвначеного рiшення про коригигування митної вартості товарів Миколаївська митниця прийняла картку вiдмови в прийняттi митноi декларації, митному оформленнi випуску чи пропуску товарів, транспортнпх засобiв комерцiйного призначення № UA504180/2024/000055 від 20.08.2024 року.
У зв`язку з незгодою декларанта з рiшенням про коригування митної вартості №UA504180/2024/000027/2 вiд 20.08.2024 року товар випущений у вiльний обiг за митною декларацiєю № 24UА504180002310U8 вiд 20.08.2024 року за умови сплати митних платежiв згiдно з митною вартiстю цих товарів, визначеною декларантом, та забезпечення сплати рiзницi мiж сумою митних платежiв, обчисленою згiдно з митною вартiстю товарів, визначеною декларантом, та суь!ою митних платежiв. об.п.rсленою згiдно з митною вартiстю товарів, визначеною митним органом, шляхом надання забезпечення сплати митних платежiв вiдповiдно до розлiлу Х МК України на строк 90 днiв з дня випуску товарів.
В iнвойсi (invoice) № 32699-FТХ вiд 17.06.2024 року наведенi: найменування, адреса Продавця компанii AVENKO TRADING L.L.C.; найменування, адреса Покупця ТОВ «Альтемс Груп», мiститься посилання на контракт № AGA-290424 вiд 29.04.2024 року, умови постaвки СРТ - Київ; країна походження товарів Китай; вказано, що страхування товарів не проводилось; та Продавець поставляс товари Покупцю з вiдстроченням платежу на 180 днiв з моменту прийняггя партii товарів; а також зазначений опис товару: «Синтетична тканина», кiлькiсть 102370 метрів, цiна 0,642 доларiв США за мет, сума 65721,54 доларiв США; загальна кiлькiсть 102370 метрів, загальна вартість 65721,54 доларiв США.
До Миколаiвської митницi уповноваженою особою декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») подано митну декларацiю (МД) № 24UА504080001481U6 вiд 21.08.2024 року, в графi 31 якої був наведений наступний опис товарів: товар № 1 « 1. Тканина трикотажна машинного в`язання, iз синтетичних волокон, пофарбована, може використовуватись для оздоблення, утеплення та гiдроiзоляцiйних потреб, в асортиментi, всього 102370 метрів, 565 пакункiв. Торговельна марка - РТ ES-Textile. Виробник - NINGBO HAISHENG SUPPLY CHAIN MANAGEMENT СО., LTD. Kpaiнa виробництва CN».
В митнiй декларацiї (МД) № 24UA504080001481U6 вiд 21.08.2024 року декларантом та його уповноваженою особою визначено та заявлено митну вapicть товару № 1 за основним (першим) методом за цiною договору (контракту) щодо товарів, якi iмпортуються (ввартість операцiї), яка складаеться з вартості товару, зазначеної в iнвойсi (invoice) № 32699-FТХ вiд 17.06.2024 року 65721,54 доларiв CIIIA (сума в валютi України на день подання митної декларацii № 24UД504080001481 U6 вiд 21.08.2024 року за курсом НБУ на 21.08.2024 року 41,3459 грн за 1 долар США 2717316,22 грн).
Разом з митною декларацiєю (МД) № 24UА504080001481U6 від 21.08.2024 року декларантом та його уповноваженою особою до митницi поданi настyпнi документи (копii докумептiв) (графа 44 МД): пакувальний лист б/н вiд l7.06.2024 року, iнвойс (invoice) № 32699-FТХ вiд 17.06.2024 року, мiжнародна товарно-танспортна накладна (CMR) б/н вiд 16.08.2024 року, декларація про походження товару № 32699-FТХ вiд 17.06.2024 року, контракт № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року, договiр комісії № 2024-04-29 вiд 29.04.2024 року, договiр № 36 вiд 13.06.2024 року про надання послуг по декларуванню та митному оформленнi товарів.
Факт подання вищезазначених документiв та ix копiй разом з митною декларацiєю (МД) № 24UA504080001481U6 вiд 21.08.2024 року пiдтверджуеться перелiком документiв, наведених у картцi вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi випуску чи пропуску товварів, транспортних засобiв комерцiйного призначення № UA504080/2024/000017 вiд 21.08.2024 року.
21.08.2024 року Миколаївська митниця надiслала електронне повiдомлення декларанту, в якому повiдомила про те, що поданi декларантом до митного оформлення, не мiстять вcix відомостей, що пiдтверджують числовi значення складових митноi вартості товарів, мiстять обгрунтованi сумнiви щодо числових значень складових митноi вартості та мiстять розбiжностi та зобов`язала надати документальну iнформацiю щодо складових митноi вартості з урахранням заявлених умов поставки СРТ Киiв, зокрема витрати на навантаження, вивaнтаження та обробку оцiнюваних товарів, пов`язанi з ix транспортуванням з урахування логiстичноi iнформацii (товар відправлений з Китаю до порту у Польщi), а також такі додатковi документи: l) виписку з бухгалтерськоi документацii щодо числових значень складових митноi вартості (транспортування, страхування, витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцiнюванних товарів, пов`язані з ix транпортуванням ); 2) копiю митноi декларацii краiни вiдправлення; 3) договiр (угоду, контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про пocтавкy товарів, митна вартість яких визначається (договiр перевезення, договiр на надання послуг щодо навантаження, вивантаження та обробку оцiнюваних товарів); 4) договiр (угоду,контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна варптість яких визначаеться; 5) висновки про якiснi та вартісні характеристики товарів, пiдготовленi спецiалiзованими експертними органiзацiями, та/або iнформацiя бiржових оргаriзацiй про вартість товару або сировини; 6) каталоги, специфiкацii, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару.
Листом б/н від 21.08.2024 року уповноважена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») повiдомила митницю про те, що згiдно ст. 53 Митного кодексу України декларантом було налано Bci необхiднi документи для пiдтвердження заявленоi митноi вартості та обраного методу визначення митноi вартості, зокрема, вiдповiдно до ч. 2 ст. 53 Митного кодексу Украiни декларантом було надано: 1) декларацiю митноi вартості; 2) зовнiшньоекономiчний контракт № АGА-290424 вtд 29.04.2024 року; 3) рахунок-фактуру (invoice) № 32699-FТХ від 17.06.2024 року; 4) банкiвських платiжних документiв немає, у зв`язку з тим, що оплата за дану партiю товару не проводилась; умовами пункту 7.2 контракту №АGА-290424 від 29.04.2024 року обумовлена можливiсть вiдстрочки платежу, чим скористався отримувач згiдно рахунку-фактури вiдстрочка 180 днiв; переказ коштiв буде проведено пiсля випуску товарів у вiльний обiг; 5) страхування вантажу не здiйснювалось, про що наявна відповiдна iнформацiя в рахунку-фактурi (invoice) № 32699-FТХ вiд 17.06.2024 року; 6) згiдно законодtвства Украiни, митна вартість обчислюеться на момент перетину митного кордону; умови поставки СРТ означають, що фрахт сплачено до вказаного мiсця призначення; в iнвойсi (invoice) № 32699-FТХ вiд 17.06.2024 року мiсцем призначення визначено Киiв (умови поставки СРТ - Киiв). Також уповновакена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») додатково надала до митницi прайс-лист б/н від 17.06.2024 року.
21.08.2024 року Миколаївська митниця прийняла рiшення про коригування митної вартості товарів № UA504080/2024/000011/2, в якому застосувала резервний метод визначення митної вартостi (шостий метод) та визначила митну вартість товарів: товару № 1 у митнiй декларацii (МД) №24UА504080001481U6 вiд 21.08.2024 року 85330,08 доларiв США (3,96 доларiв CIIIA за кг ваги нетто).
Внаслiдок ухвалення вищезaвначеного рiшення про коригування митної ввартості товарів Миколаївська митниця прийняла картку вiдмови в прийняттi митної деклардцiї, митному оформленнi випуску чи пропуску товарів, транспортнпх засобiв комерцiйного призначення № UA504080/2024/000017 від 21.08.2024 року.
У зв`язку з незгодою декларанта з рiшенням про коригування митної вартості № UA504080/2024/000011/2 вiд 21.08.2024 року товар випущений у вiльний обiг за митною декларацiєю № 24UA504080001483U4 вiд 21.08.2024 року за умови сплати митних платежiв згiдно з митною вартiстю цих товарів визначеною декларантом, та забезпечення сплати рiзничi мiж сумою митних платежiв, обчисленою згідно з митною вартiстю товарів, визначеною декларантом, та сумою митних платежiв, обчисленою згідно з митною вартiстю товарів, визначеною митним органом, шляхом надання забезпечення сплати митних платежiв вiдповiдно до розділу Х цього МК України на строк 90 днiв з дня випуску товарів.
В iнвойсi (invoice) № 59241-JPD вiд 17.06.2024 року наведенi: найменування, адреса Продавця компанii AVBNKO TRADING L.L.C.; найменування, дреса Покупця ТОВ «Альтемс Груп», мiститься посилання на контакт № AGA-290424 вiд 29.04.2024 року, умови поставки СРТ - Київ; кpaїнa походження товарів Китай; вказано, що страхування товарів не проводилось; та Продавець поставляе товари Покупцю з вiдстроченням платежу на 180 днiв з моментy прийпяття партiї товарів; а також зазначений опис товарів: товару № 1 «Синтетична тканина», кiлькiсть 25459 метрів, цiна 1,20 доларiв США за метр, сума 30550,80 доларiв США; товару № 2 «Ворсова тканина», кiлькiсть 11420 метрів, цiна 1,18 доларiв США за метр, сума 13475,60 доларiв США; загальна сума 44026,40 доларiв США.
До Миколаївськоi митницi уповноваженою особою декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») подано митну декларацiю (МД) № 24UA504080001487U0 вiд 22.08.2024 року, в графi 31 якої був наведений настyпний опис товарів: товар № l « 1. Тканина трикотaжна машинного в`язання, iз синтетичних волокон, пофарбовна, може використовуватись для оздоблення, утеплення та гiдроiзоляцiйних потреб, в асортиментi, всього 25 459 метрів , 447 пакункiв. Торговельна марка - FT-Textile. Виробпик SHAOXING SHIPWIN INTERNATIONAL FRЕ|GНТ FORWARDER CO., LTD. Kpaiнa виробництва CN» , товар № 2 « 1. Тканина трикотажна ворсова машинного в`язання, виготовлена з синтетичних волокон, пофарбована, може використовуватись для оздоблення, утеплення та гiдроiзоляцiйних потреб, в асортиментi, всього 11420 метрів, 186 пакункiв. Торговельна марка - FT-Textile. Виробник - SHAOXING SHIPWIN INTERNATIONAL FRЕIGНТ FORWARDER CO.,LTD. Kpaiнa виробництва CN».
В митнiй декларацiї (МД) № 24UA504080001487U0 вiд 22.08.2024 року декларантом визначено та заявлено митну вартроість товварів: товару № 1 за основним (першим) методом за цiною договору (контракту) щодо товарів, якi iмпортуються (вартiсть операцiї), яка складається з вартості товару, зазначеноi в iнвойсi (invoice) № 5924l-JPD вiд 17.06.2024 року 30550,80 доларiв CIIIA (сума в валютi України на день подання митної декларацiї № 24UA504080001487U0 вiд 22.08.2024 року за курсом НБУ на 22.08.2024 року 41,2975 грн за l долар США 1261671,66 грн); товару № 2 за основним (першим) методом за цiною договору (контракту) щодо товарів, якi iмпортуються (вартість операції), яка складається з вартості товару, заначеної в iнвойсi (invoice) № 59241-JPD вiд 17.06.2024 року 13475,60 доларiв CШA (сума в валютi України на день подання митної декларацiї № 24UA504080001487U0 вiд 22.08.2024 року за курсом НБУ на 22.08.2024 року 41,2975 грн за 1 долар CШA 556508,59 грн).
Разом з митною декларацiєю (МД) № 24UA504080001487U0 вiд 22.08.2024 року декларантом та його уповноваженою особою до митницi поданi наступнi документи (копiї документiв) (графа 44 MД): пакувальний лист б/н вiд 17.06.2024, iнвойс (invoice) № 59241-JPD вiд 17.06.2024 року, мiжнародна товарно-транспортна накладна (CMR) б/н вiд 17.08.2024 року, декларацiя про походження товару № 59241-JPD від 17.06.2024 року, контракт № AGA-290424 вiд 29.04.2024 року, договiр комісії № 2024-04-29 вiд 29.04.2024 року, договiр № 36 вiд 13.06.2024 року про надання послуг по декларувaнню та митному оформленнi товарів.
Факт подання вищезазначених документiв та їx копiй разом з митною декларацiєю (МД) № 24UA504080001487U0 вiд 22.08.2024 року пiдтверджується перелiком документiв, наведених у картцi вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi випуску чи пропуску товарів, транспортних засобiв комерцiйного призначення № UA504080/2024/000018 вiд 22.08.2024 року.
22.08.2024 року Миколаївська митниця надiслала електонне повiдомлення декларанту, в якому повiдомила про те, що поданi декларантом до митного оформлення, не мiстять вcix вiдомостей, що пiдтверджують числовi значення складових митної вартості товарів, мiстять обгрунтованi сумнiви щодо числових значень складових митної вартості та мiстять розбiжностi та зобов`язала надати документальну iнформацiю щодо складових митної вартості з урахранням заявленних умов поставки СРТ Київ, зокрема, витрати на навантаження, вивантaження та обробку оцiнюваних товарів пов`язанi з iх транспортуванням, з урахуванням логiстичноi iнформацiї (товар вiдправлений з Китаю до порту у Польщi), а також такі додатковi документи: 1) виписку з бухгалтерськоi документацiї щодо числових значень складових митної вартості (транспортуваня, страхування, витрати на навaнтаження, вивантаження та обробку оцiнюваних товарів, пов`язанi з ix транспортуанням); 2) копiю митної декларацii краiни вiдправленпя; 3) договiр (угоду, контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається (договiр перевезення, договiр на надання послуг щодо навантаження, вивантaження та обробку оцiнюваних товарів); 4) договiр (угоду, контракт) iз третiми особами, пов`язаний з договором (угодою, контракгом) про поставку товарів, митна вартість яких визначаеться; 5) висновки про якiснi та вартісні характеристики товарів, пiдготовленi спецiалiзованими експертними організаціями , та/або iнформація бiржових органiзацiй про вартість товару або сировини; 6) каталоги, специфiкацiї, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару.
Листом б/н вiд 22.08.2024 року уповноважена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») повідомила митницю про те, що необхiднi документи для пiдтвердження заявленої митної вартості та обраного методу визначепня митної вартості; закрема вiдповiдно до ч. 2 ст. 53 Митного кодексу Украiни декларантом було надано: 1) декларацiю митної вартості; 2) зовнiшньоекономiчний контракт № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року; 3) рахунок-фактуру (invoice) № 5924I-JPD вiд 17.06.2024 року; 4) банкiвських платiжних документiв немає, у зв`язку з тим, що оплата за дану партiю товару не проводилась; умовами путкту 7.2 контракту № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року обумовлена можливiсть вiдстрочки платежу, чим скористався отримувач, згiдно рахунку-фактури вiдстрочка 180 днiв; переказ коштiв буде проведено пiсля випуску товварів у вiльний обiг; 5) cтpaxyвання вантажу не здiйснювалось, про що наявна вiдповiдна інформація в рахунку- фактурi (invoice) № 5924I-JPD від 17.06.2024 року; 6) згiдно законодавства України, митна вартість обчислюеться на момент перетину митного кордону; умови поставки СРТ означають, що фрахт сплачено до вказаного мiсця призначення; в iнвойсi (invoice) № 59241-JPD вiд 17.06.2024 року мiсцем призначення визначено Київ (умови поставки СРТ - Київ ). Також уповноважена особа декларанта (ТОВ «СIАР-ГРУПП») додатково надала до митницi прайс-лист вiд 17.06.2024 року.
Рішенням від 22.08.2024 року про коригування митної вартості товарів № UA504080/2024/000012/2 Миколаiїська митниця застосувала резервний метод визначення митноi вартрості (шостий метод) та визначила митву вартість товарів: товару №1 у митнiй декларацii (МД) № 24UA50408000I487U0 вiд 22.08.2024 року 39665,74 доларiв США (3,96 доларiв США за кг ваги нетто); товару № 2 у митнiй декларацii (МД) № 24UA50408000I487U0 вiд 22.08.2024 року 17540,33 доларiв США (3,97 доларiв США за кг ваги нетто).
Внаслiдок ухвалення вищезазначеного рiшення про коригування митної вартості товарів Миколаївська митниця прийняла картку вiдмови в прийняттi митної декларації, митному оформленнi випуску чи пропуску товарів, транспортних засобiв комерцiйного призначення № UA504080/2024/000018 вiд 22.08.2024 року.
У зв`язку з незгодою декларанта з рiшенням про коригування митної вартості № UA504080/2024/000012/2 вiд 22.08.2024 року товар випущений у вiльний обiг за митною декларацiею №24UA50408000I489U9 вiд 22.08.2024 року за умови сплати митних платежiв згідно з митною вартiстю цих товарів визначеною декларантом, та забезпечення сплати рiзницi мiж сумою митних платежiв, обчисленою згiдно з митною вартiстю товарів, визпаченою декларaнтом, та сумою митних платежiв, обчисленою згiдно з митною вартiстю товарів, визначеною митним органом, шляхом надання забезпечення сплати митних платежiв вiдповiдно до роздiлy Х цього Кодексу на строк 90 днiв з дня випуску товарів.
Не погодившись із рішеннями відповідача щодо застосування резервного методу визначення митноi вартрості (шостий метод), позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Приймаючи рішення у справі, суд виходить з наступного:
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовідносини щодо організації та здійснення митної справи в Україні, економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України врегульовані положеннями Митного кодексу України (далі МК України).
Відповідно до ст. 49 МК України встановлено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Частиною 1 ст. 54 МК України встановлено, що контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється митним органом під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості.
Статтею 54-3 МК України визначено, що безпосереднє здійснення митної справи покладається на митні органи.
До митної справи відповідно до ст. 7 МК України відносяться, крім іншого, встановлені порядок і умови переміщення товарів через митний кордон України, їх митний контроль та митне оформлення.
Згідно з п. 23 і 24 ст. 4 МК України митне оформлення виконання митних формальностей, необхідних для випуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення; митний контроль сукупність заходів, що здійснюються з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку.
Отже, митний орган здійснює контроль правильності визначення митної вартості товарів, якою відповідно до ст. 49 МК України є їх вартість, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до ст. 50 МК України відомості про митну вартість товарів використовуються для нарахування митних платежів; застосування інших заходів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності України; ведення митної статистики; розрахунку податкового зобов`язання, визначеного за результатами документальної перевірки.
Згідно з ч. 1 ст. 51 МК України митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.
Частинами 1 3 ст. 52 МК України визначено, що заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою.
Декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов`язані: 1) заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з митним органом; 2) подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об`єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню; 3) нести всі додаткові витрати, пов`язані з коригуванням митної вартості або наданням митному органу додаткової інформації.
Декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, мають право: 1) надавати митному органу (за наявності) додаткові відомості у разі потреби уточнення інформації; 2) на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються: у разі визнання митним органом заявленої митної вартості товарів за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю; у разі згоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування митної вартості товарів за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю, визначеною митним органом; у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу Х цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої статті 55 цього Кодексу; 3) проводити цінову експертизу договору (контракту) шляхом залучення експертів за власні кошти; 4) оскаржувати у порядку, визначеному главою 4 цього Кодексу, рішення митного органу щодо коригування митної вартості оцінюваних товарів та бездіяльність митного органу щодо неприйняття протягом строків, встановлених статтею 255 цього Кодексу для завершення митного оформлення, рішення про визнання митної вартості оцінюваних товарів; 5) приймати самостійне рішення про необхідність коригування митної вартості після випуску товарів; 6) отримувати від митного органу інформацію щодо підстав, з яких митний орган вважає, що взаємозв`язок продавця і покупця вплинув на ціну, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари; 7) у випадках та в порядку, визначених цим Кодексом, вимагати від митного органу надання письмової інформації про причини, за яких заявлена ними митна вартість не може бути визнана; 8) у випадках та в порядку, визначених цим Кодексом, вимагати від митного органу надання письмової інформації щодо порядку і методу визначення митної вартості, застосованих при коригуванні заявленої митної вартості, а також щодо підстав для здійснення такого коригування.
Відповідно до ч. 1 ст. 53 МК України у випадках, передбачених цим Кодексом, декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.
Згідно з ч. 2 ст. 53 МК України документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:
1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;
2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;
3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі-продажу);
4) якщо рахунок сплачено, банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
5) за наявності інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;
7) ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;
8) якщо здійснювалося страхування, страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
Відповідно до ч. 3 ст. 53 МК України у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, які мають вплив на правильність визначення митної вартості, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу митного органу зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:
1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;
2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);
3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);
4) виписку з бухгалтерської документації;
5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;
6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;
7) копію митної декларації країни відправлення;
8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.
Тобто, вимоги вказаних норм дають змогу відокремити наступні обставини, за наявності яких митний орган має право зобов`язати декларанта подати додаткові документи для підтвердження митної вартості:
1) наявність розбіжностей між окремими документами;
2) наявність ознак підробки певних документів;
3) відсутність достатніх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Таким чином, висновок митного органу щодо наявності даних обставин повинен бути обґрунтованим та підтверджений відповідними доказами.
Водночас повноваження контролюючого органу витребувати додаткові документи стосується тільки тих документів, які дають можливість пересвідчитись у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всіх, передбачених статтею 53 МК України, документів. Ненадання декларантом витребуваних контролюючим органом документів може бути підставою для коригування митної вартості у випадку, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують об`єктивних сумнів щодо достовірності наданої декларантом інформації.
Аналогічний правовий висновок щодо застосування норм ст. 53 МК України міститься у постановах Верховного Суду від 27.03.2020 року у справі № 540/2605/18, від 06.05.2020 року у справі №140/1713/19 та від 09.09.2022 року у справі № 820/2004/17.
Так, встановивши розбіжність між документами чи відсутність достатніх відомостей, що підтверджують задекларовану митну вартість товарів, митний орган повинен вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих декларантом документів неможливо встановити дані складові та які документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.
Відповідно до ч. 3 ст. 54 МК України за результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митний орган визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень статті 55 цього Кодексу.
Згідно за ч. 1 та 2 ст. 55 МК України рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається митним органом у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.
Прийняте митним органом письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів має містити:
1) обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано;
2) наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом;
3) вичерпний перелік вимог щодо надання додаткових документів, передбачених частиною третьою статті 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартість може бути визнана митним органом;
4) обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої митним органом, та фактів, які вплинули на таке коригування;
5) інформацію про:
а) право декларанта або уповноваженої ним особи на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються:
у разі згоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування митної вартості товарів за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю, визначеною митним органом;
у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу Х цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої цієї статті;
б) право декларанта або уповноваженої ним особи оскаржити рішення про коригування заявленої митної вартості до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.
Частиною 1 ст. 57 МК України встановлено, що визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.
Відповідно до 2, 3 ст. 57 МК України основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод за ціною договору (вартість операції).
Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу.
Частиною 9 ст. 58 МК України передбачено, що розрахунки при застосуванні методу визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції), робляться лише на основі об`єктивних даних, що підтверджуються документально та піддаються обчисленню, а отже, враховуючи вищевикладені обставини не було можливим застосувати метод визначення митної вартості за ціною договору.
Частиною 8 ст. 57 МК України встановлено, що у разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 цього Кодексу.
Таким чином, митні органи мають виключну компетенцію в питаннях перевірки та контролю правильності обчислення декларантом та визначення митної вартості.
Аналіз документів, поданих позивачем до митниці, дозволяє стверджувати, що остання мала в своєму розпорядженні всі дані, які надавали їй можливість перевірити числові значення складових митної вартості товару, який був задекларований позивачем.
Відповідно до ч. 5 ст. 58 МК України ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов`язаних із продавцем осіб для виконання зобов`язань продавця.
Товар, який підлягав митному контролю, був придбаний на підставі контракту № AGA-290424 від 29.04.2024 року.
Крім того, у митних деклараціях зазначена вартість товару окремо і його вартість співпадає з інвойсами. Відповідач не надав доказів, які б підтверджували пов`язаність позивача з постачальником.
Як під час митного оформлення, так і під час судового розгляду, митницею вмотивовано рішення про коригування тим, що документи, які підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості, не містять усіх даних відповідно до обраного методу визначення митної вартості та мають розбіжності та неточності. Тобто, декларантом документально не підтверджена заявлена митна вартість.
Щодо відсутності інформації щодо страхових витрат, суд виходить з того, що згідно з п. 7 ч. 10 ст. 58 МК України при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари додаються витрати на страхування цих товарів лише у тому випадку, коли ці витрати раніше не включалися до ціни.
Контрактом № АGА-290424 вiд 29.04.2024 року не передбачено, що до обов`язків сторін належить здійснення страхування вантажу.
В інвойсах наведені умови поставки та вказано, що страхування товарів не проводилось. Таку ж інформацію підтвердив позивач у листах на запит митниці.
Тому, вимога до позивача надати документ щодо страхування товару є безпідставною.
Щодо ненадання коносаменту, передбачений п. 5.2 договору від 29.04.2024 року № AGA-290424, суд зазначає, що згідно з п. 5, ч. 10 ст. 58 МК України при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються такі витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті: витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України; витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів, пов`язані з їх транспортуванням до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України.
В інвойсах наведені умови поставки СРТ - Київ.
У відповідності до Офіційних правил тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати (Інкотермс 2020) зазначено: «Продавець зобов`язаний укласти або забезпечити укладання договору (контракту) перевезення товару з узгодженого пункту поставки, якщо такий с у місці поставки, до названого місця призначення чи, якщо узгоджено, до будь-якого пункту в такому місці. Договір (контракт) перевезення повинен бути укладений на звичайних умовах за рахунок продавця і передбачати перевезення звичайним маршрутом і звичайним способом, який використовується для перевезення даного типу товару, що продається».
На запит митниці позивач повідомляв, що за законодавством України митна вартість обчислюється на момент перетину митного кордону. Умови поставки СРТ означають, що фрахт сплачено до вказаного місця призначення. В інвойсах місцем призначення визначено Київ (умови поставки СРТ - Київ).
Отже, в даному випадку, у зв`язку із застосуванням умов поставки товарів СРТ м. Київ, Україна, продавець (компанія LIMITED LIABILITY COMPANY AVENKO TRADING (AVENKO TRADING L.L.C., Об`єднані Арабські Емірати) зобов`язаний оплатити витрати перевезення товару до названого місця призначення (м. Київ, Україна).
Покупець (позивач) не здійснював будь-яких витрат на транспортування, витрат на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів, пов`язаних з їх транспортуванням до місця ввезення на митну територію України, а також до місця призначення (м. Київ, Україна).
Таким чином, твердження Миколаївської митниці в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості товарів про наявність таких витрат є необґрунтованими.
Суд зауважує, що позивач та його контрагент встановили у контракті, що ціна на товари установлюється у доларах США на умовах СРТ - Київ ІНКОТЕРМС-2000.
Відповідно до положень ст. 189 Господарського кодексу України ціна є вираженим у грошовій формі еквівалентом одиниці товару (продукції, робіт, послуг, матеріально-технічних ресурсів, майнових та немайнових прав), що підлягає продажу (реалізації), який повинен застосовуватися як тариф, розмір плати, ставки або збору, крім ставок і зборів, що використовуються в системі оподаткування.
Ціна є істотною умовою господарського договору. Ціна зазначається в договорі у гривнях. Ціни у зовнішньоекономічних договорах (контрактах) можуть визначатися в іноземній валюті за згодою сторін. Суб`єкти господарювання використовують у своїй діяльності вільні та державні регульовані ціни.
Таким чином суб`єкти господарювання є вільними у визначенні умов договору, у т.ч. визначенні ціни договору.
В свою чергу, Митницею не надано доказів на підтвердження того, яким чином зазначені розбіжності вплинули на митну вартість та правильність обраного методу її визначення.
Суд зауважує, що право митного органу на витребування від декларанта додаткових документів виникає лише у разі наявності обґрунтованого сумніву у повноті та/або достовірності відомостей про митну вартість товарів, однією з підстав виникнення якого є виявлення розбіжностей у поданих декларантом документах і такі розбіжності мають впливати саме на числове значення складових митної вартості товарів.
У розумінні ч. 3 ст. 53 МК України сумніви митниці є обґрунтованими, якщо надані декларантом документи, зазначені у частині 2 цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відтак, наведені приписи зобов`язують митницю зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, надання яких може усунути сумніви у їх достовірності.
Встановивши відсутність достатніх відомостей, що підтверджують задекларовану митну вартість товарів, митниця повинна вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих документів неможливо встановити дані складові, та які документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.
Однак Митниця при витребуванні додаткових документів не вказала: які саме обставини викликали сумніви у достовірності поданих позивачем документів та відомостей (наявність ознак підробки, розбіжностей), які саме обставини мають підтвердити додатково надані документи.
Статтею 58 МК України визначено, що митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби з урахуванням положень частини десятої цієї статті.
Ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов`язаних із продавцем осіб для виконання зобов`язань продавця. Термін "ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті" стосується лише ціни оцінюваних товарів. Дивіденди або інші платежі покупця на користь продавця, не пов`язані з оцінюваними товарами, не є частиною митної вартості. Додавання, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, згідно з цією статтею робляться лише на основі об`єктивних даних, що підтверджуються документально та піддаються обчисленню.
Частиною 10 ст. 58 МК України встановлено виключні витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті: 1) витрати, понесені покупцем: а) комісійні та брокерська винагорода, за винятком комісійних за закупівлю, що є платою покупця своєму агентові за надання послуг, пов`язаних із представництвом його інтересів за кордоном для закупівлі оцінюваних товарів; б) вартість ящиків тари (контейнерів), в яку упаковано товар, або іншої упаковки, що для митних цілей вважаються єдиним цілим з відповідними товарами; в) вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням; 2) належним чином розподілена вартість нижчезазначених товарів та послуг, якщо вони поставляються прямо чи опосередковано покупцем безоплатно або за зниженими цінами для використання у зв`язку з виробництвом та продажем на експорт в Україну оцінюваних товарів, якщо така вартість не включена до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті: а) сировини, матеріалів, деталей, напівфабрикатів, комплектувальних виробів тощо, які увійшли до складу оцінюваних товарів; б) інструментів, штампів, шаблонів та аналогічних предметів, використаних у процесі виробництва оцінюваних товарів; в) матеріалів, витрачених у процесі виробництва оцінюваних товарів (мастильні матеріали, паливо тощо); г) інженерних та дослідно-конструкторських робіт, дизайну, художнього оформлення, ескізів та креслень, виконаних за межами України і безпосередньо необхідних для виробництва оцінюваних товарів; 3) роялті та інші ліцензійні платежі, що стосуються оцінюваних товарів та які покупець повинен сплачувати прямо чи опосередковано як умову продажу оцінюваних товарів, якщо такі платежі не включаються до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті. 4) відповідна частина виручки від будь-якого подальшого перепродажу товарів, що оцінюються, їх використання або розпорядження ними на митній території України, яка прямо чи опосередковано йде на користь продавця; 5) витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України; 6) витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів, пов`язані з їх транспортуванням до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України; 7) витрати на страхування цих товарів.
Відповідно до п. 11 ст. 58 МК України при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, не допускається включення ніяких інших витрат, крім тих, що передбачені у цій статті.
Судом встановлено, що позивачем було надано митниці зовнішньоекономічний контракт, де чітко визначено ціну. Зазначена ціна повністю співпадає з ціною зазначеною у інвойсах. Також, відсутні розбіжності між цими документами щодо назви товару, його технічних особливостей, виробника товару, кількості та умов поставки.
Отже, позивачем надано митному органу всі необхідні документи у відповідності до ст. 53 МК України.
Доводи відповідача щодо неправильного визначення позивачем ціни товару, оскільки іншим імпортером задекларовано подібний товар за більшою ціною, не знайшли правового обґрунтування, оскільки суперечить наявним у матеріалах справи доказам.
Надані позивачем документи не містять розбіжностей або ознак підробки.
Митниця не надала суду доказів того, що документи, подані декларантом для митного оформлення товару є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, витребування цим органом переліку документів без зазначення обставин, які ці документи повинні підтвердити свідчить про протиправність рішення цього органу щодо застосування іншого, ніж основний метод визначення митної вартості.
В оскаржуваних рішеннях відповідачем зазначено розбіжності, які, на його думку, ставлять під сумнів достовірність заявленої декларантом митної вартості та не дають можливості визнати заявлену митну вартість товарів за першим методом.
Суд зазначає, що такі висновки відповідача не свідчать про наявність розбіжностей, які ставлять під сумнів правильність визначення митної вартості.
Таким чином, відповідач не спростував ціну товару, а також не підтвердив об`єктивну неможливість на підставі наданих позивачем документів визначити ціну та рівень митної вартості товару за резервним методом. Інших обставин, які б впливали на рівень задекларованої позивачем митної вартості товару, судом не встановлено.
Згідно з ч. 3 ст. 318 МК України митний контроль має передбачати виконання органами доходів і зборів мінімуму митних формальностей, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань державної митної справи.
На підставі ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи надання декларантом митному органу достовірних відомостей про визначення митної вартості за ціною угоди, які базувалися на об`єктивних, документально підтверджених даних, що піддавалися обчисленню, суд вважає оскаржувані рішення відповідача протиправними, що є підставою для їх скасування.
Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. 2, 19, 77, 139, 241 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтемс Груп» (вул. Магістральна, 13, оф. 4, м. Київ, 03190, код ЄДРПОУ 45224816) до Миколаївської митниці (вул. Маріупольська, 57А, м. Миколаїв, 54017, код ЄДРПОУ 44017652) задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати рішення Миколаївської митниці (відокремлений підрозділ Державної митної служби України) про коригування митної вартості товарів № UA504180/2024/000025/2 від 19.08.2024 року, № UA504180/2024/000026/2 від 20.08.2024 року, № UA504180/2024/000027/2 від 20.08.2024 року, № UA504080/2024/000011/2 від 21.08.2024 року, № UA504080/2024/000012/2 від 22.08.2024 року.
3. Визнати протиправними та скасувати картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення Миколаївської митниці (відокремлений підрозділ Державної митної служби України) № UA504180/2024/000052 від 19.08.2024 року, № UA504180/2024/000053 від 20.08.2024 року, № UA504180/2024/000055 від 20.08.2024 року, № UA504080/2024/000017 від 21.08.2024 року, № UA504080/2024/000018 від 22.08.2024 року.
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Миколаївської митниці (вул. Маріупольська, 57А, м. Миколаїв, 54017, код ЄДРПОУ 44017652) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтемс Груп» (вул. Магістральна, 13, оф. 4, м. Київ, 03190, код ЄДРПОУ 45224816) судові витрати у розмірі 30908,02 грн (тридцять тисяч дев`ятсот вісім гривень 02 копійки).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 31.03.2025 року.
Суддя О.В. Малих
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2025 |
Оприлюднено | 03.04.2025 |
Номер документу | 126263274 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Малих О.В.