ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
31 березня 2025 рокуЛьвівСправа № 460/5624/24 пров. № А/857/9043/25Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Гуляка В. В.суддів -Ільчишин Н. В. Коваля Р. Й.перевіривши в електронній формі апеляційну скаргу Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 30 січня 2025 року у справі № 460/5624/24 за адміністративним позовом Комунального підприємства "Рівненська обласна клінічна лікарня" Рівненської обласної Ради до Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області про визнання протиправним та скасування висновку,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою судді Восьмого апеляційного адміністративного суду від 07 березня 2025 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв`язку з невідповідністю апеляційної скарги вимозі статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано п`ятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявленого недоліку.
Копію зазначеної ухвали скаржник отримав 08 березня 2025 року до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд" , що підтверджується довідкою Восьмого апеляційного адміністративного суду про доставку електронного листа.
Суд вважає за доцільне дану справу розглядати у змішаній формі без витребування такої із суду першої інстанції.
Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на наступне.
На виконання вимог ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду про залишення апеляційної скарги без руху у встановлений суддею-доповідачем строк скаржником не усунуто недоліків апеляційної скарги та подано заяву про продовження процесуального строку на виконання цих вимог щодо сплати судового збору на 10 календарних днів.
Частина 2 статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає можливість продовження процесуального строку за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
При цьому особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий/фінансовий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Так, згідно з положеннями Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 №3674-VI пенсійному органу не надано пільг щодо сплати судового збору.
Пенсійний орган є державним органом, який утримуються за рахунок Державного бюджету України та має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.
Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.
В обґрунтування вимог поданого клопотання скаржник зазначає, що неможливість виконання вимог ухвали обумовлена тим, що станом на 13.03.2025 бюджетні асигнування за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» на березень 2025 року не надійшли на рахунки Східного офісу Держаудитслужби, що підтверджуються випискою з рахунку, а наявні залишки у розмірі 2445,48 грн. не дозволяють забезпечити сплату судового збору за подання апеляційної скарги у необхідному розмірі. Надходження коштів на рахунок Східного офісу Держаудитслужби очікується протягом березня 2025 року.
Зі змісту клопотання про продовження строку на усунення недоліку апеляційної скарги вбачається, що наведені у ньому доводи не підтверджені достатньою кількістю доказів того, що майновий/фінансовий стан скаржника перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Тобто, скаржником не надано достатніх доказів, які б підтверджували сукупність послідовних та регулярних дій, спрямованих на отримання достатнього для сплати судового збору у даній справі фінансування з Державного бюджету України.
Згідно з ч.1 ст.45 КАС України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Також, варто зазначити, що заявник, який має намір подати апеляційну скаргу, повинен вчиняти усі можливі та залежні від нього дії для виконання процесуального обов`язку дотримання вимог процесуального закону стосовно форми і змісту апеляційної скарги, в тому числі щодо оплати судового збору.
Судом також враховується, що скаржнику був наданий достатній строк для усунення недоліків апеляційної скарги, визначений частиною 2 статті 169 КАС України. Крім того, станом на час постановлення цієї ухвали скаржник не усунув недолік апеляційної скарги.
З огляду на наведене, колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні поданого скаржником клопотання про продовження процесуального строку на усунення недоліку апеляційної скарги.
Таким чином, суд прийшов до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на те, що у встановлений судом строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недолік апеляційної скарги.
Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 296, 298 КАС України,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні заяви Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області про продовження процесуального строку для виконання вимог ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху.
Апеляційну скаргу Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 30 січня 2025 року у справі № 460/5624/24 повернути скаржнику.
Ухвалу разом із паперовими матеріалами апеляційної скарги надіслати до суду першої інстанції для приєднання до матеріалів справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач В. В. Гуляк судді Н. В. Ільчишин Р. Й. Коваль
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2025 |
Оприлюднено | 03.04.2025 |
Номер документу | 126273187 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо процедур здійснення контролю Рахунковою палатою, Державною аудиторською службою України, державного фінансового контролю |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Гуляк Василь Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні