Господарський суд кіровоградської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02 квітня 2025 рокуСправа № 912/835/25
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Кузьміна Б.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви Комунального некомерційного підприємства "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" (25011, м. Кропивницький, вул. Ялтинська, буд. 1)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Локкард" (25002, м. Кропивницький, вул. Ельворті, буд. 7, офіс 202)
про стягнення 315 270,00 грн,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Комунального некомерційного підприємства "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Локкард" з вимогами:
"1. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Локкард" (25002, місто Кропивницький, вулиця Ельворті, будинок, 7, офіс, 202, код ЄДРПОУ 44574166) на користь Комунального некомерційного підприємства "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" (25011, місто Кропивницький, вулиця Ялтинська, будинок 1, код ЄДРПОУ 01994959) 36270,00 (тридцять шість тисяч двісті сімдесят) грн. 00 коп. - основної заборгованості та 279000,00 (двісті сімдесят дев`ять тисяч вісімсот) грн. 00 коп. - штрафних санкцій.
2. Стягнути з Відповідача на користь Позивача всі судові витрати по справі.
3. Розгляд справи провести за участі Позивача".
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає до залишення без руху з таких підстав.
Статті 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначають вимоги щодо оформлення позовної заяви та переліку документів, які повинні додаватися до неї.
За приписами частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до частини 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Як виснував Верховний Суд у постанові від 08.01.2024 у справі № 910/12070/22, для визнання особи такою, що діє в порядку самопредставництва, необхідно, щоб у відповідному законі, статуті, положенні чи трудовому договорі (контракті) було чітко визначене її право діяти від імені такої юридичної особи.
Як убачається з матеріалів позовної заяви, позов підписано директором медичним Ігорем Макаруком на підставі наказу генерального директора КНП "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" Костянтина Яриніча від 04.06.2020 №67 "Про право підпису". Відповідно до цього наказу, для оперативного вирішення фінансово-господарських питань, право першого підпису на фінансових, дозвільних та інших організаційно-розпорядчих документах, в тому числі на договорах і додаткових угодах до них надано Макаруку Ігорю - директору медичному.
Суд зазначає, що позовна заява не належить до фінансових, дозвільних та інших організаційно-розпорядчих документів, а звернення до суду - до фінансово-господарських питань, тому наказ від 04.06.2020 № 67 не підтверджує повноважень на підписання позовної заяви.
Отже, позивачу належить подати до суду докази повноважень особи, яка підписала позовну заяву в порядку самопредставництва юридичної особи.
Відповідно до пунктів 2, 4, 5, 8, 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Суд установив, що позивач не зазначив у позовній заяві: відомостей про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету; відомостей про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Посилаючись у позовній заяві на направлення відповідачу претензій, позивач не зазначив доказів, якими такі обставини підтверджуються.
Зі змісту позовної заяви випливає, що позов має майновий характер, його ціна становить 315 270,00 грн та складається з основного боргу та інших заявлених до стягнення сум, зокрема, штрафних санкцій.
При цьому, з позовної заяви вбачається, що ціна позову включає, крім суми основного боргу за договором у розмірі 36 270,00 грн, також і штраф у розмірі 223 200,00 грн (п. 6.4 Договору), штраф у розмірі 55 800,00 грн (п. 6.5 Договору).
Водночас, у прохальній частині позову позивач просить стягнути з відповідача загальну суму штрафних санкцій у розмірі 279 000,00 грн. Тобто позивач у прохальній частині позову зазначив загальну суму заявлених до стягнення штрафних санкцій у розмірі 279 000,00 грн, не розмежовуючи їх.
Суд зазначає, що предмет позову, тобто певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна частина рішення суду, по суті, відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, яка повинна викладатися чітко й безумовно, з метою його належного виконання.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивачем не викладено чітко й безумовно, а прохальна частина позовної заяви неповністю відповідає її змісту.
Ураховуючи зазначене, позивачу належить усунути вказаний недолік та викласти позовні вимоги (матеріально-правові вимоги позивача до відповідача, щодо яких позивач просить прийняти судове рішення) чітко й безумовно з визначенням правової природи заявлених до стягнення коштів.
За пунктом 8 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, серед іншого, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Частина друга статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позовній заяві позивач посилається на звернення до відповідача з претензіями, але не додає до позовної заяви таких доказів.
Крім того, суд зазначає, що докази, які долучені позивачем до позовної заяви на підтвердження позовних вимог, долучені в копіях, не засвідчених належним чином, з огляду на таке.
Згідно з частинами 1, 2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, додані до позовної заяви копії документів належним чином не засвідчені, оскільки не містять дати засвідчення копій.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів передбачено статтею 172 Господарського процесуального кодексу України. Зокрема, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
До позовної заяви додані оригінали опису вкладення та накладної АТ "Укрпошта" від 27.03.2025 (№ поштового відправлення - 2500300054331).
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 встановлено, що підтвердженням оплати послуг поштового зв`язку з пересилання письмової кореспонденції є розрахунковий документ про оплату послуги поштового зв`язку (пункт 62); послуга опису вкладення до поштового відправлення полягає в підтвердженні у визначеному оператором поштового зв`язку порядку відповідно до технологічного процесу здійснення такої операції вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей (пункт 17).
З урахуванням викладеного, позивачу належить подати до суду фіскальний чек АТ "Укрпошта" (або його засвідчену копію), що підтверджує надіслання відповідачу поштового відправлення № 2500300054331.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною другою статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на вищезазначене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Комунального некомерційного підприємства "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" залишити без руху.
2. Установити Комунальному некомерційному підприємству "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Установити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви, оформленої відповідно до статті 162 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням зазначеного в мотивувальній частині цієї ухвали (з чітко визначеним змістом позовних вимог у прохальній частині позовної заяви, із зазначенням окремо сум штрафних санкцій, заявлених до стягнення з відповідача; із зазначеними відомостями, передбаченими пунктами 2, 8, 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України);
- доказів наявності у особи, яка підписала позовну заяву, повноважень на підписання позовних заяв від імені Комунального некомерційного підприємства "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" в порядку самопредставництва;
- доказів направлення претензій відповідачу;
- копій письмових доказів, доданих до позовної заяви, засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством, з урахуванням наведеного в мотивувальній частині цієї ухвали;
- фіскальний чек АТ "Укрпошта" (або його засвідчену копію), що підтверджує надіслання відповідачу поштового відправлення № 2500300054331;
- доказів направлення відповідачу позовної заяви, що подаватиметься на виконання цієї ухвали, з дотриманням статті 42 Господарського процесуального кодексу України (в електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" або листом за описом вкладення з поіменним переліком документів та наданням розрахункового документа).
4. Роз`яснити Комунальному некомерційному підприємству "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради", що відповідно до частини 3, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
6. Копію ухвали надіслати Комунальному некомерційному підприємству "Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради" через підсистему "Електронний суд".
Ухвалу підписано 02.04.2025.
Суддя Б.М. Кузьміна
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2025 |
Оприлюднено | 03.04.2025 |
Номер документу | 126286998 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Кузьміна Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні