Ухвала
від 01.04.2025 по справі 918/185/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"01" квітня 2025 р. м ХарківСправа № 918/185/25

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши матеріали

позовної заявифізичної особи-підприємця Федорчук Тетяни Іванівни ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮКО-ПЛЮС" (61052, м. Харків, вул. Різдвяна, 29а, оф. 117) про стягнення 47725,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Федорчук Тетяна Іванівна (позивач) через систему "Електронний суд" надала Господарському суду Рівненської області позовну заяву про стягнення заборгованості за договором поставки, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ЮКО-ПЛЮС, адреса реєстрації: 61052, Харківська обл., м. Харків, вул. Різдвяна, буд. 29А, оф 117, ЄДРПОУ 45516800 на користь фізичної особи-підприємця Федорчук Тетяни Іванівни, адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 :

- основну суму боргу в розмірі 47725 (сорок сім тисяч сімсот двадцять п`ять) гривень 00 коп;

- сплачений судовий збір в розмірі 3028,00 (три тисячі двадцять вісім) гривень 60 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань за договором №53 про надання послуг транспортного перевезення вантажів автомобільним транспортом по території України і в міжнародному сполученні від 28.11.2024 щодо оплати наданих послуг.

18.10.2023 введено в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та яким внесено зміни до ряду статей ГПК України.

Приписами частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

З огляду на викладене, позивач має у поданому позові зазначити інформацію щодо наявності у нього, його представника, а також у відповідачів, зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд").

Однак, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронних кабінетів у сторін.

Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Проте, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку суми, що стягується.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Натомість зміст позовних вимог не містить правової природи "основного боргу", підстав стягнення коштів (договору, тощо), суми та правильної суми судового збору.

Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Проте, позивач не вказав відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору.

Відповідно до п. 8 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Однак, позовна заява не містить: зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Позивач не надав доказів відправки відповідачу копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивачем не додано до позову доказів досягнення сторонами всіх істотних умов договору, доказів надання відповідачу всіх документів для оплати, визначених у п. 5.1 договору №53 про надання послуг транспортного перевезення вантажів автомобільним транспортом по території України і в міжнародному сполученні від 28.11.2024.

Таким чином, позивачем до позову не додано доказів відповідно до ст. 91 ГПК України, а саме документів в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Відтак, позивачем позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, що є підставою для застосування судом ч. 1 ст. 174 ГПК України.

Так, згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.

Керуючись статтями 6, 91, 162, 164, 174, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву фізичної особи-підприємця Федорчук Тетяни Іванівни.

2. Надати фізичній особі-підприємцю Федорчук Тетяні Іванівні строк 5 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення зазначених недоліків позовної заяви, а саме на подання Господарському суду Харківської області:

- відомості про наявність або відсутність електронних кабінетів у сторін;

- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору;

- обґрунтований розрахунок суми, що стягується;

- письмове уточнення змісту позовних вимог щодо правової природи "основного боргу", підстав стягнення коштів (договору, тощо), суми та правильної суми судового збору;

- доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- доказів відправки відповідачу копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;

- доказів досягнення сторонами всіх істотних умов договору;

- доказів надання відповідачу всіх документів для оплати, визначених у п. 5.1 договору №53 про надання послуг транспортного перевезення вантажів автомобільним транспортом по території України і в міжнародному сполученні від 28.11.2024.

3. Зобов`язати фізичну особу-підприємця Федорчук Тетяну Іванівну у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи всім учасникам справи. Докази про це надати суду.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 01.04.2025.

СуддяВ.І. Ольшанченко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення01.04.2025
Оприлюднено03.04.2025
Номер документу126288110
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі перевезення, транспортного експедирування, з них

Судовий реєстр по справі —918/185/25

Ухвала від 09.04.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 01.04.2025

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 17.03.2025

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Романюк Ю.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні