справа № 752/20337/24
провадження №: 1-кс/752/7772/24
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
21.10.2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Києві клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №42023102040000011, відомості щодо якого 24.01.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до оригінали всіх наступних документів щодо рахунків № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , які належать ОСОБА_5 (ІПН - НОМЕР_5 ): документів (виписки) про рух грошових коштів по вказаних рахунках у друкованому та електронному вигляді з зазначенням номерів платіжних документів, часу та дати платежу, суми коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі - клієнтів іншого банку), з зазначенням коду ЄДРПОУ, номера рахунку, МФО банківської установи та призначення платежів з моменту відкриття рахунку по дату виконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ; банківських карток зі зразками підписів, заяви, копії паспортів, доручення, договори, додаткові угоди, повідомлення про відкриття вказаних рахунків, інші документи, які надавались банку при відкритті (подальшій зміні поточних даних та користування рахунком) рахунків; заяви на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткові касові ордери на отримання готівки, грошові чеки з контрольними марками на отримання готівки, доручень, договори інші документи щодо отримання грошових коштів з рахунків; документів, щодо проведення фінансового моніторингу співробітниками вказаної банківської установи банківських операцій по зазначеним вище рахункам, а саме реєстру фінансового моніторингу, файлів-повідомлення, файлів-запитів, файлів-відповідей, файлів - додатків, файлів-квитанцій, довідок щодо обґрунтування рішення про недоцільність інформування Уповноваженого органу про фінансову операцію, яка підлягає фінансовому моніторингу, анкети клієнта (відповідно Положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу), за період з моменту відкриття по даний час включно, за період з моменту відкриття рахунків по дату винесення ухвали суду; інформації (довідки) про залишки коштів на вказаних вище рахунках юридичних та фізичних осіб станом на дату оголошення ухвали; документів, щодо здійснення операцій з цінними паперами: договорів на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів приймання-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов`язань, розпоряджень щодо зарахування-списання цінних паперів, всіх цінних паперів (облігації, векселя, тощо), за період з моменту відкриття рахунку по дату винесення ухвали суду; виписок з номерами телефонів, дані про ІР-адреси комп`ютерів з яких проходило з`єднання системи «Банк-Клієнт» між комп`ютерами банків та комп`ютерами вказаних вище юридичних осіб із зазначенням часу і дати проведення вказаних з`єднань, з можливістю їх вилучення (в разі відсутності оригіналів надати завірені належним чином копії документів).
Разом з цим, слідчий обґрунтовує клопотання тим, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023102040000011, відомості щодо якого 24.01.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Із матеріалів клопотання вбачається, що до Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшла оперативна інформація про злочину діяльність посадових осіб, а саме ОСОБА_6 яка перебуває на посаді начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ - НОМЕР_6 ), схилила до злочинного наміру, направленого на розкрадання та привласнення бюджетних коштів суб`єкта господарської діяльності, а саме: ОСОБА_7 який являється фізичною особою підприємцем ФОП « ОСОБА_7 » (ІПН - НОМЕР_7 ); який схилив до злочинного наміру, направленого на розкрадання та привласнення бюджетних коштів суб`єкта господарської діяльності, а саме: ОСОБА_5 , який являється фізичною особою підприємцем ФОП « ОСОБА_5 » (ІПН НОМЕР_5 ), які в супереч інтересам держави та чинного законодавства, здійснили розкрадання та привласнення бюджетних коштів при проведенні запланованих процедур публічних закупівель, щодо придбання джерела резервного живлення (дизельних генераторів) для облаштування укриттів (закупівля у відкритій системі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № ІНФОРМАЦІЯ_4 ; № ІНФОРМАЦІЯ_5 ), на загальну суму 12 105 000,00 грн, а також комплектів подовжувачів для облаштування укриттів (пунктів обігріву) та придбання вентиляційних приладів (очищувачів повітря) для укриттів (закупівля у відкритій системі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ) на загальну суму 3 280 000,00 грн., при цьому не дотримуючись принципів економії, цільового та раціонального використання бюджетних коштів, із фактичним завищенням вартості на обладнання, а також інших комплектуючих пристроїв до нього.
Враховуючи викладене, з метою повного, швидкого та неупередженого дослідження обставин вчиненого кримінального правопорушення, одержання доказів, встановлення усіх осіб, які причетні до його вчинення, а також осіб, яким відомі обставини, досліджуваного злочину вилучення предметів та документів, які мають значення речових доказів та встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, у органу досудового розслідування виникла обґрунтована необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які містять таємницю охоронювану законом, з можливістю вилучення оригіналів документів, що перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у зв`язку з цим, слідчий просить задовольнити вказане клопотання.
В судове засідання слідчий не з`явився, про дату, час та місце розгляду вказаного клопотання повідомлявся належним чином. До початку розгляду клопотання подав заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив його задовольнити. Також, просив розглянути клопотання без виклику особи, у якої необхідно отримати вказані документи, а також в порядку пункту 7 ст. 163 КПК України.
Слідчий суддя визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Таким чином, слідчий суддя визнав за можливе розглянути клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, вважає необхідним задовольнити клопотання частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження зокрема тимчасовий доступ до речей і документів.
Зі змісту положень ч. 3 ст. 132 КПК України, вбачається, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження допускається у разі існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; виконання завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
При цьому слідчий та/чи прокурор повинні довести зазначене, належним чином, як у самому клопотанні так і матеріалами доданими до нього.
Разом з цим, слідчим суддею встановлено, що у клопотанні слідчого викладені обставини кримінального правопорушення, які мають місце; правову кваліфікацію із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави щодо отримання вказаних речей і документів і значення цих речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні щодо використання їх як доказів, що у сукупності також підтверджується копіями документів долучених до клопотання. Також, слідчим доведено, що вказані документи перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, зокрема, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Отже, слідчим, у відповідності до вищезазначених приписів та положень Кримінального процесуального Закону України, в повному обсязі та належним чином доведено необхідність досудового розслідування в отриманні тимчасового доступу до вказаних документів з метою виконання завдань кримінального провадження у вказаному кримінальному провадженні.
Разом з цим, слідчий суддя вважає, що передбачених законом підстав для надання розпорядження щодо вилучення оригіналів вказаних документів в клопотанні не наведено та не вбачається із наданих матеріалах, якими слідчий обґрунтував вказане клопотання. При цьому вважає, що досягнення зазначеної слідчим в клопотанні мети отримання доступу до вказаних документів - повнота, всебічність та неупередженість під час розслідування кримінального провадження та отримання відомостей (інформації) з документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, може бути досягнуто на цьому етапі досудового розслідування без вилучення оригіналів вищевказаних документів.
Враховуючи вищевикладене та з огляду на те, що вказані документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, які містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання тимчасового доступу до вказаних документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливістю вилучення копій вказаних документів, у зв`язку із цим клопотання слідчого підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст. 164, 372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити частково.
Надати слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №42023102040000011, відомості щодо якого 24.01.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до оригінали всіх наступних документів щодо рахунків № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , які належать ОСОБА_5 (ІПН - НОМЕР_5 ): документів (виписки) про рух грошових коштів по вказаних рахунках у друкованому та електронному вигляді з зазначенням номерів платіжних документів, часу та дати платежу, суми коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі - клієнтів іншого банку), з зазначенням коду ЄДРПОУ, номера рахунку, МФО банківської установи та призначення платежів з моменту відкриття рахунку по дату виконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ; банківських карток зі зразками підписів, заяви, копії паспортів, доручення, договори, додаткові угоди, повідомлення про відкриття вказаних рахунків, інші документи, які надавались банку при відкритті (подальшій зміні поточних даних та користування рахунком) рахунків; заяви на зняття грошових коштів (переведення на корпоративний рахунок), видаткові касові ордери на отримання готівки, грошові чеки з контрольними марками на отримання готівки, доручень, договори інші документи щодо отримання грошових коштів з рахунків; документів, щодо проведення фінансового моніторингу співробітниками вказаної банківської установи банківських операцій по зазначеним вище рахункам, а саме реєстру фінансового моніторингу, файлів-повідомлення, файлів-запитів, файлів-відповідей, файлів - додатків, файлів-квитанцій, довідок щодо обґрунтування рішення про недоцільність інформування Уповноваженого органу про фінансову операцію, яка підлягає фінансовому моніторингу, анкети клієнта (відповідно Положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу), за період з моменту відкриття по даний час включно, за період з моменту відкриття рахунків по дату винесення ухвали суду; інформації (довідки) про залишки коштів на вказаних вище рахунках юридичних та фізичних осіб станом на дату оголошення ухвали; документів, щодо здійснення операцій з цінними паперами: договорів на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів приймання-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов`язань, розпоряджень щодо зарахування-списання цінних паперів, всіх цінних паперів (облігації, векселя, тощо), за період з моменту відкриття рахунку по дату винесення ухвали суду; виписок з номерами телефонів, дані про ІР-адреси комп`ютерів з яких проходило з`єднання системи «Банк-Клієнт» між комп`ютерами банків та комп`ютерами вказаних вище юридичних осіб із зазначенням часу і дати проведення вказаних з`єднань, з можливістю ознайомитися з ними та вилучити (здійснити виїмку) належним чином копії вказаних документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Уповноваженим посадовим особам ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеним в ухвалі особам, підготувати вказані документи для можливості вилучення їх копій.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 04.04.2025 |
Номер документу | 126294505 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні