Ухвала
від 03.04.2025 по справі 907/833/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88605, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

"03" квітня 2025 р. м. УжгородСправа № 907/833/24

Господарський суд Закарпатської області у складі судді Пригуза П.Д., розглянувши матеріали заяви про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язання банкрута у зв`язку з доведенням Товариства з обмеженою відповідальністю "П`ять кроків долі" до банкрутства (вх. №02.3.1-02/3155/25 від 02.04.2025 року)

до відповідачів:

відповідач-1 - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН - НОМЕР_1 , місце реєстрації проживання: АДРЕСА_1 ;

відповідач-2 - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фабрика якості", код ЄДРПОУ - 30505693, 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Кругова, 169;

відповідач-3 - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН - НОМЕР_2 , місце реєстрації проживання: АДРЕСА_2 .

у межах справи про банкрутство

за заявою кредитора: Головного управління ДПС у Закарпатській області, код ЄДРПОУ - 44106694, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52,

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "П`ять кроків долі", код ЄДРПОУ - 41901033, Закарпатська область, м. Чоп, вул. Берег, буд. 10,

про банкрутство,

в с т а н о в и в:

Ця справа відкрита за заявою Головного управління ДПС у Закарпатській області з вимогою про відкриття справи про банкрутство юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "П`ять кроків долі", у зв`язку з його неплатоспроможністю, пов`язаною з невиконанням податкових зобов`язань перед державою у розмірі 2 217 455.02 грн.

Ухвалою суду від 10.10.2024 заяву прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання суду. Цією ухвалою суд залучив до участі у справі у справі №907/833/24 заінтересованих осіб та бенефіціарів боржника

Ухвалою від 01.11.2024 року відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "П`ять кроків долі", код ЄДРПОУ - 41901033; визнано грошові вимоги держави в особі Головного управління ДПС у Закарпатській області, до боржника ТОВ "П`ять кроків долі", код ЄДРПОУ - 41901033, у загальному розмірі 2 217 455.02 грн.; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №929 від 03.07.2013, поштова адреса офісу: 18031, м. Черкаси, вул. Надпільна, 55.

Ухвалою суду від 09.01.2025 затверджено перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "П`ять кроків долі", код ЄДРПОУ - 41901033, визнано конкурсними кредиторами у справі таких кредиторів: - грошові вимоги держави в особі Головного управління ДПС у Закарпатській області, код ЄДРПОУ - 44106694, у загальному розмірі 2 835 606.29 грн., зокрема по чергах задоволення вимог кредиторів: 1) в сумі 29 068,80 грн. - витрати зі сплати судового збору - 1 перга; 2) в сумі 72 000.00 грн. - витрати з авансування винагороди арбітражного керуючого - 1 черга; 2) в сумі 1 609 576.00 грн. - сума основного грошового зобов`язання з ПДВ - 3 черга; 3) в сумі 1 124 961,49 грн. - штрафна санкція та - пеня - 6 черга задоволення, встановлено процесуальні строки та вимоги до проведення попереднього засідання у справі. Зобов`язано розпорядника майна боржника надати суду протокол зборів кредиторів боржника, яком вирішено питання про відкриття наступної процедури у справі та кандидатуру арбітражного керуючого для управління нею.

Постановою Господарського суду Закарпатської області від 23.01.2025 визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "П`ять кроків долі", код ЄДРПОУ - 41901033, відкрито стосовно Товариство з обмеженою відповідальністю "П`ять кроків долі", код ЄДРПОУ - 41901033, ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором останнього арбітражного керуючого Білика Олександра Анатолійовича, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №929 від 03.07.2013, поштова адреса офісу: 18031, м. Черкаси, вул. Надпільна, 55.

23.01.2025 за № 75106 на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднено повідомлення про визнання Товариство з обмеженою відповідальністю "П`ять кроків долі", код ЄДРПОУ - 41першого власника та директора банкрута ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН - НОМЕР_1 ), засновника банкрута ТОВ "Фабрика якості", код ЄДРПОУ - 30505693, 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Кругова, 169, кінцевого бенефіціарного власника - ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , ІПН - НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2

НОМЕР_3 , банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

02.04.2025 до суду надійшла заява ліквідатора Білика Олександра Анатолійовича про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язання банкрута у зв`язку з доведенням ТОВ "П`ять кроків долі" до банкрутства (вх. №02.3.1-02/3155/25) в якій він просить покласти субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями банкрута ТОВ "П`ять кроків долі" в сумі 2 835 606.29 грн. у справі про банкрутство №907/833/24 у зв`язку із доведенням боржника до банкрутства солідарно: на першого власника та директора банкрута ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН - НОМЕР_1 ), засновника банкрута ТОВ "Фабрика якості", код ЄДРПОУ - 30505693, 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Кругова, 169, кінцевого бенефіціарного власника - ОСОБА_2 , АДРЕСА_2 , ІПН - НОМЕР_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відтак, суд призначає судове засідання для розгляду поданої заяви про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язання банкрута у зв`язку з доведенням ТОВ "П`ять кроків долі" до банкрутства (вх. №02.3.1-02/3155/25 від 02.04.2025 року).

Відповідно до приписів ст. 7 КУзПБ визначено порядок розгляду спорів, стороною в яких є боржник.

Так, (ч.1) спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

Господарський суд (ч. 2), у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), у межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник, зокрема спори щодо інших вимог до боржника, зокрема тих, що визначені ч. 2 ст. 61 КУзПБ - вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями боржника у зв`язку з доведенням його до банкрутства.

Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.

Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.

Судом встановлено, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "Фабрика якості", код ЄДРПОУ - 30505693, не має зареєстрованого Електронного кабінету.

У зв`язку з наведеним, суд інформує, що згідно положень ч. 1 ст. 6 ГПК України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система. Відповідно до положень ч. 5 ст. 6 ГПК України, суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Згідно ч. 6 ст. 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Частиною 7 ст. 42 ГПК України, якщо ГПК України передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.

Згідно відповіді про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, сформованої на запит суд, відповідач не має зареєстрованого електронного кабінету.

Відтак, суд нагадує відповідачеві про наявність у нього передбаченого законом обов`язку зареєструвати власний електронний кабінет відповідно до вимог ч. 6 ст. 6 ГПК України.

Керуючись ст. 12, 20, 162, 171, 234, 247, 252 ГПК України, ст. 7, 61 Кодекса України з процедур банкрутства, суд -

п о с т а н о в и в:

1. Заяву ліквідатора (вх. №02.3.1-02/3155/25 від 02.04.2025 року) - прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

2. Призначити судове засідання для розгляду заяви про покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язання банкрута у зв`язку з доведенням ТОВ "П`ять кроків долі" до банкрутства на 29 квітня 2025 р. на 10:00 год., яке відбудеться у приміщенні Господарського суду Закарпатської області за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, буд. 2 "А", зал судових засідань №4.

3. Залучити до участі у справі відповідачів:

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН - НОМЕР_1 , місце реєстрації проживання: АДРЕСА_1 ;

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Фабрика якості", код ЄДРПОУ - 30505693, 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Кругова, 169;

- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН - НОМЕР_2 , місце реєстрації проживання: АДРЕСА_2 .

4. Встановити відповідачам строк у п`ятнадцять днів з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст. 165 ГПК України та для подання письмових заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. Докази направлення позивачу відзиву надати суду.

5. Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів з дня отримання відзиву подати суду відповідь на відзив. Докази надіслання її відповідачу подати суду.

6. Запропонувати відповідачам у строк до п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив подати суду заперечення. Докази надіслання їх позивачу подати суду.

7. Суд зазначає для відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика якості", код ЄДРПОУ - 30505693, що ним не виконано передбаченого законом обов`язку зареєструвати власний електронний кабінет та про необхідність вчинення дій з обов`язкової реєстрації власного електронного кабінету на виконання вимог ч. 6 ст. 6 ГПК України, що надасть Відповідачеві можливість ознайомлюватися з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), а також забезпечить йому швидкий обмін документами по справі.

8. Суд інформує, що має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.

Звернути увагу сторін, що:

- заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.

- у випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).

- Главою 6 Господарського процесуального кодексу України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя П. Д. Пригуза

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення03.04.2025
Оприлюднено04.04.2025
Номер документу126323380
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них:

Судовий реєстр по справі —907/833/24

Ухвала від 03.04.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 28.03.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 19.02.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 04.02.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 30.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Постанова від 23.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 17.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 09.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 09.01.2025

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

Ухвала від 20.12.2024

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригуза П. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні