ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
================================================================
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
про неплатоспроможність
02 квітня 2025 року Справа № 915/221/25
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Давченко Т.М.,
за участю секретаря судового засідання Дюльгер І.М.
за відсутності боржника
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні матеріали заяви
боржника: ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; фактична адреса: АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
про неплатоспроможність фізичної особи
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду Миколаївської області із заявою про неплатоспроможність боржника фізичної особи в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства. Заявниця посилаючись на відсутність можливості погасити заборгованість перед кредиторами у сумі 195585,49 грн просить відкрити провадження у справі про її неплатоспроможність, призначити керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 190 від 12.02.2013), затвердити запропонований план реструктуризації (передбачає погашення боргу у сумі 65157,60 та списання боргу у сумі 130427,89 грн).
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.02.2025 справі присвоєно єдиний унікальний номер 915/221/25 та визначено головуючим у справі суддю Давченко Т.М.
Ухвалою від 24.02.2025 суд залишив без руху заяву ОСОБА_1 у зв`язку із недоліками заяви та встановив строк на їх усунення.
Боржницею через систему електронний суд подана заява про усунення недоліків, у якій заявниця надала пояснення щодо визначених судом недоліків заяви та додала оновлений конкретизований список кредиторів, сума вимог яких становить 184566,74 грн.
Ухвалою від 17.03.2025 указану заяву судом прийнято до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 02.04.2025. Боржнику ухвала доставлена до Електронного кабінету, тому зважаючи на приписи ст. 242 ГПК України, суд вважає, що боржника належним чином повідомлено про час та місце розгляду справи.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Відповідно до вимог ч.ч. 1-3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України участь в судових засіданнях учасників справи - це право, а не обов`язок, якщо інше не визначено законом.
Суд вважає, що ним, в межах наданих йому повноважень, створені належні рівні умови сторонам для представлення своєї правової позиції та надання доказів, а відсутність боржника, попри визнання обов`язковою її участі у судовому засіданні, не перешкоджає розгляду даної справи за наявними в ній матеріалами, оскільки надані суду докази є достатніми для підготовчого засідання суду.
Разом з тим, відповідно до ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, неявка у підготовче засідання сторін не перешкоджає проведенню засідання.
02.04.2025 судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали.
Розглянувши у підготовчому засіданні заяву про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 оцінивши наявні в матеріалах справи докази, судом встановлено наступне.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.6 Кодексу України з процедур банкрутства відповідно до цього Кодексу щодо боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника.
Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює, що грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.
Частиною 2 ст. 115 Кодексу визначено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців; 3) ухвалено постанову у виконавчому провадженні про відсутність у фізичної особи майна, на яке може бути звернено стягнення; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Зі змісту поданої заяви вбачається, що наразі боржник перебуває у скрутному матеріальному становищі, попри всі вчиненні дії погасити борг у розмірі 184566,74 грн наразі не має можливості.
Так, з наданого до суду уточненого конкретизованого списку кредиторів вбачається, що у боржника наявна заборгованість у загальній сумі 184566,74 грн перед:
1) ТОВ СОС КРЕДИТ (код ЄДРПОУ 39487128) у сумі 8093,75 грн за Кредитним договором від 14.03.2024;
2) ТОВ СМАРТІВЕЙ ЮКРЕЙН (код ЄДРПОУ 42038225) у сумі 2443,66 грн за Договором позики від 09.03.2024;
3) ТОВ ТАЛІОН ПЛЮС (код ЄДРПОУ 39700642) у сумі 17482,50 грн за Кредитним договором від 01.03.2024;
4) ТОВ ФК ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ (код ЄДРПОУ 35625014, у сумі 92875,00 грн за 6-ма договорами факторингу;
5) ТОВ СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР (код ЄДРПОУ 37356833) у сумі 23246,00 грн за Кредитним договором від 23.12.2023;
6) ТОВ АЛЕКСКРЕДИТ (код ЄДРПОУ 41346335) у сумі 27984,49 грн за Договором позики від 09.11.2023;
7) АТ ПУМБ (код ЄДРПОУ 14282829) у сумі 3036,76 грн по кредитній картці за договором від 15.02.2022;
8) ТОВ СІТІ ФІНАНС (код ЄДРПОУ 39508708) у сумі 17425,33 грн за Договором позики від 13.09.2013.
Зазначену заборгованість боржниця підтверджує копіями договорів та довідки УБКІ.
Таким чином, за наданими матеріалами загальний розмір заборгованості боржника. перед кредиторами, що ним визнається, становить 184566,74 грн.
Указаний борг за твердженням заявниці наразі не погашено у неї відсутні грошові кошти, за рахунок яких можливо погасити заборгованість перед кредиторами.
За приписами ст.113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи наведені в ч.2 ст.115 цього Кодексу (у редакції, чинній на момент звернення боржника із заявою), згідно з якою боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
(Пункт 1 частини другої статті 115 виключено на підставі Закону №2971-IX від 20.03.2023)
2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;
3) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними (Пункт 3 частини другої статті 115 в редакції Закону № 2971-IX від 20.03.2023);
4) наявні ознаки загрози неплатоспроможності (Пункт 4 частини другої статті 115 в редакції Закону № 3985-IX від 19.09.2024).
Отже про наявність наведених підстав у кожному конкретному випадку мають свідчити достатні фактичні обставини, які згідно із закріпленими в Кодексі України з процедур банкрутства нормами і вказують на неплатоспроможність фізичної особи або загрозу її неплатоспроможності.
Суд зауважує, що з урахуванням положень ч.3 ст.13, статей 74, 76, 77 ГПК України, розглядаючи заяву боржника у підготовчому засіданні, суд повинен перевірити відповідність поданої заяви вимогам до її форми та змісту відповідно до ст.116 Кодексу України з процедур банкрутства та з`ясувати на підставі поданих боржником доказів наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, визначених ч.2 ст.115 Кодексу.
За змістом заяви про неплатоспроможність боржник, посилаючись на обставини звернення з цією заявою, наводить підстави, передбачені п. 2 та 4 ч.2 ст.115 Кодексу України з процедур банкрутства, для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а саме пункт 4.
Щодо матеріального становища боржниці суд зазначає:
Відповідно до Довідки Головним сервісним центром МВС регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях територіального сервісного центру МВС №4841 вих. № 31/30/4841-П-118-2024 від 28.03.2024 відсутні відомості про зареєстровані за боржником транспортні засоби.
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру пра власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони об`єктів нерухомого майна (додається) щодо суб`єкта № 408949546 від 21.01.2025 за боржницею на праві власності зареєстровано земельні ділянки кадастровий номер: 4821183000:07:000:0041 (7.3718 га, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), та кадастровий номер: 4821182200:01:000:0304 (4.8406 га, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва). Зазначені земельні ділянки перейшли боржниці у спадщину згідно свідоцтв про право на спадщину № 115 та 116 від 24.07.2021.
Також у вказані довідці міститься запис про передачу в оренду земельної ділянки кадастровий номер: 4821182200:01:000:0304.
Згідно розписки від 12.02.2025, наданої боржницею, за вказану земельну ділянку вона отримувала орендні платежі: за 2023 рік 12101,50 грн, за 2024 13638,39 грн.
Відповідно до Довідки, виданої Пенсійним фондом України від 21.01.2025 та трудової книжки серії НОМЕР_2 , боржниця працевлаштована у КНП МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ГОСПІТАЛЬ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ. РАДИ, код ЄДРПОУ 02007087.
Згідно гідно Довідки ГУ ДПС у Миколаївській області від 21.01.2025 ОСОБА_1 окрім заробітної плати отримує соціальні виплати на себе та сина у розмірі 5 000 грн.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань № 34266032 станом на 18.12.2024 ОСОБА_1 не має статуту ФОП.
За матеріалами заяви іпотека чи застава нерухомого майна ОСОБА_1 відсутня.
Також, заявником повідомлено суд про наявні розрахункові рахунки та залишки коштів на цих рахунках:
1. АТ КБ ПРИВАТБАНК:
НОМЕР_3 0 грн.
НОМЕР_4 -65.27 грн.
НОМЕР_5 - 30 088.34 грн.
НОМЕР_6 0 грн.
2. АТ ОЩАДБАНК:
НОМЕР_7 30,00 грн.
НОМЕР_8 0,00 грн.
НОМЕР_9 0,00 грн.
3. АТ УНІВЕРСАЛ БАНК:
НОМЕР_10 0,00 грн.
НОМЕР_11 0,00 грн.
4. АТ ПУМБ:
НОМЕР_12 0,00 грн.
НОМЕР_13 74,5 грн.
НОМЕР_14 0,00 грн.
НОМЕР_15 13,82 грн.
5. АТ ЮНЕКС БАНК:
НОМЕР_16 0,00 грн.
Зі змісту поданої заяви вбачається, що боржник наразі перебуває у скрутному матеріальному становищі, самостійно доглядає сина, який має інвалідність, має статус ВПО.
Згідно витягу з інформаційно-аналітичної системи Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості № ФОВА-003027305 ОСОБА_1 станом на 21.01.2025 незнятої чи непогашеної судимості не має, у розшуку не перебуває.
Боржницею надано декларації про майновий стан боржника у справі про неплатоспроможність за 2022, 2023, 2024 та 2025 (січень) роки, з яких вбачається наявність фінансових зобов`язань.
Боржником складено проект плану реструктуризації боргів, який передбачає часткове погашення боргу у зв`язку із недостатністю доходу.
Таким чином, за наданими суду документами у ОСОБА_1 наявна заборгованість, яку через недостатність доходу вона не в змозі погасити, що надає їй право звернутися до господарського суду з заявою про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність на підставі ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо: 1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність; 2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду; 3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю; 4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.
В підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність перелічених у ч. 4 ст. 119 Кодексу.
Враховуючи наведене, дослідивши матеріали справи, обставини викладені у заяві та надані на їх підтвердження докази, суд дійшов висновку, що заявником дотримано вимоги ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства, у зв`язку із чим наявні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, введення процедури реструктуризації боргів боржника.
Боржником указано, що наразі членами її сім`ї є син - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт id № НОМЕР_17 , орган, що видав 4812 від 21.08.2024, який має інвалідність.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства реструктуризація боргів боржника - судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов`язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника.
За наявності та встановлення судом визначених Кодексом України з процедур банкрутства підстав, ця процедура вводиться з відкриттям провадження у справі про неплатоспроможність.
Відповідно до ч. 5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про призначення керуючого реструктуризацією.
Щодо призначення керуючого реструктуризацією суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.
Відповідно до ч. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом. Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією. Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають конфлікт інтересів; 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи. До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині
У заяві про відкриття провадження у справі неплатоспроможність заявниця просить призначити керуючим реструктуризацією боргів - арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну. До заяви про відкриття провадження додано заяву арбітражного керуючого Белінської Н.О. про участь у справі про неплатоспроможність (зареєстрована в суді 17.02.2025 за № 2360/25), в якій вказано про надання згоди на призначення його керуючим реструктуризацією боргів ОСОБА_1 . Крім того, у заяві зазначено, що арбітражний керуючий не належить до жодної з категорій осіб, перелічених у ст. 28 КУзПБ, не здійснював раніше управління боржником, не має судимості за вчинення корисливих злочинів, має досвід роботи арбітражного керуючого.
Враховуючи відповідність кандидатури арбітражного керуючого Белінської Н.О. вимогам ст. 28 КУзПБ, суд призначає його керуючим реструктуризацією боржника.
Відповідно до ч. 6 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення всіх кредиторів здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника у порядку, визначеному цим Кодексом. Враховуючи викладене, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Відповідно до ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства, мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність є підставою для зупинення вчинення виконавчих дій стосовно боржника. Про запровадження мораторію керуючий реструктуризацією повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця, у якого перебуває виконавче провадження на виконанні.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
1) зупиняється виконання боржником грошових зобов`язань, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;
2) зупиняється стягнення з боржника за всіма виконавчими документами, крім виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, а також крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум, у тому числі одержаних від продажу майна боржника, або перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах;
3) не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення вимог, на які поширюється мораторій;
4) зупиняється перебіг позовної давності щодо вимог до боржника;
5) не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошових зобов`язань боржника.
Мораторій не поширюється на:
1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи;
2) виплату та стягнення аліментів;
3) виконання вимог за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення;
4) задоволення вимог кредиторів у процедурі реструктуризації боргів боржника відповідно до затвердженого плану та у процедурі погашення боргів боржника відповідно до цього Кодексу.
Задоволення вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, допускається лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум, у тому числі одержаних від продажу майна боржника, або перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж.
Дія мораторію припиняється з дня закриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Дія мораторію щодо задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, припиняється після спливу 120 днів з дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, якщо господарський суд протягом цього часу не ухвалив постанову про визнання боржника банкрутом або постановив ухвалу про затвердження плану реструктуризації боргів.
Далі, відповідно до приписів ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, має відбутися процес виявлення кредиторів та попереднє засідання суду.
Подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Попереднє засідання суду проводиться не пізніше 60 днів з дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Приймаючи до уваги зазначені в п.п. 9, 10, 11 ч. 5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства вказівки щодо зобов`язання відповідних органів надати інформацію, вказану в таких пунктах Кодексу, суд зобов`язує відповідні органи надати таку інформацію.
Згідно ч. 2 ст. 232 ГПК України судовими рішеннями є: 1) ухвали; 2) рішення; 3) постанови; 4) судові накази.
Частинами 1 та 2 ст. 18 ГПК України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Керуючись ст. 1, 2, 28, 115, 119, 120, 121, ч. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі № 915/221/25 про неплатоспроможність фізичної особи - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ); адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Призначити керуючим реструктуризацією боргів ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Белінську Наталію Олександрівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013); адреса для листування: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050).
5. Оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
6. Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
7. Заборонити фізичній особі ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) відчужувати майно.
8. Встановити керуючому реструктуризацією боргів боржника строк до 02.05.2025 включно для подачі до Господарського суду Миколаївської області відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.
9. З моменту відкриття провадження у справі про банкрутство:
- пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом;
- арешт майна боржника та інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про неплатоспроможність, а попередньо накладені арешти та обмеження можуть бути зняті на підставі ухвали господарського суду;
- припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов`язаннями боржника;
- здійснення корпоративних прав боржника та реалізація майнових прав відбуваються з урахуванням обмежень, встановлених цим Кодексом;
- строк виконання всіх грошових зобов`язань боржника вважається таким, що настав;
- будь-яке відчуження та розпорядження майном боржника здійснюються виключно в порядку, передбаченому цим Кодексом.
10. Встановити керуючому реструктуризацією боргів боржника строк до 02.06.2025 для проведення арбітражним керуючим інвентаризації майна боржника та визначення його вартості.
11. Встановити керуючому реструктуризацією боргів боржника строк до 02.07.2025 для підготовки та подання до Господарського суду Миколаївської області плану реструктуризації боргів боржника.
12. Попереднє судове засідання призначити на 27 травня 2025 року о 12:00.
Засідання відбудеться у приміщенні суду за адресою: м. Миколаїв, вул. О.Вадатурського, 14.
13. Зобов`язати керуючого реструктуризацією не пізніше ніж за 10 днів до дня попереднього засідання суду направити суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларації боржника (ч. 3 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства).
14. Зобов`язати Головне управління ДПС в Миколаївській області надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013; адреса: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050) та суду інформацію за останні три роки про доходи боржника - ОСОБА_1 (громадянство Україна, ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт id № НОМЕР_18 , орган, що видав 4819, дата видачі 08.09.2020; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) та членів її сім`ї:
- син ОСОБА_2 (громадянство Україна, ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт id № НОМЕР_17 , орган, що видав 4812, дата видачі 21.08.2024 адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).
Витребувану інформацію надати суду у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
15. Зобов`язати Державну митну службу України надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013; адреса: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050) та суду інформацію за останні три роки про майно, задеклароване при перетині кордону боржником ОСОБА_1 (громадянство Україна, ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт id № НОМЕР_18 , орган, що видав 4819, дата видачі 08.09.2020; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) та членами її сім`ї:
- син ОСОБА_2 (громадянство Україна, ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт id № НОМЕР_17 , орган, що видав 4812, дата видачі 21.08.2024 адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).
Витребувану інформацію надати суду у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
16. Зобов`язати Державну прикордонну службу України надати керуючому реструктуризацією арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013; адреса: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050) та суду інформацію за останні три роки про перетинання державного кордону боржником ОСОБА_1 (громадянство Україна, ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт id № НОМЕР_18 , орган, що видав 4819, дата видачі 08.09.2020; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) та членами її сім`ї:
- син ОСОБА_2 (громадянство Україна, ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт id № НОМЕР_17 , орган, що видав 4812, дата видачі 21.08.2024 адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).
Витребувану інформацію надати суду у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
17. Зобов`язати АТ КБ ПРИВАТБАНК (код ЄДРПОУ 14360570; вул. Набережна Перемоги, 30, м. Дніпро, 49094) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013; адреса: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050) та суду інформацію про залишок коштів на рахунках/електронних гаманцях боржника - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у т.ч. на рахунках НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 .
Витребувану інформацію надати суду у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
18. Зобов`язати АТ Ощадбанк (код ЄДРПОУ 00032129; вул. Госпітальна, 12, м. Київ, 01001) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013; адреса: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050) та суду інформацію про залишок коштів на рахунках/електронних гаманцях боржника - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у т.ч. на рахунках НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 .
Витребувану інформацію надати суду у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
19. Зобов`язати АТ УНІВЕРСАЛ БАНК (код ЄДРПОУ 21133352, вул. Автозаводська, 54/19, м. Київ, 04082) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013; адреса: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050) та суду інформацію про залишок коштів на рахунках/електронних гаманцях боржника - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у т.ч. на рахунках НОМЕР_10 та НОМЕР_11 .
Витребувану інформацію надати суду у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
20. Зобов`язати АТ ПУМБ (код ЄДРПОУ 14282829, вул. Андіївська, 4, м. Київ, 04070) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013; адреса: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050) та суду інформацію про залишок коштів на рахунках/електронних гаманцях боржника - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у т.ч. на рахунках НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 та НОМЕР_15 .
Витребувану інформацію надати суду у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
21. Зобов`язати АТ ЮНЕКС БАНК (код ЄДРПОУ 20023569, вул. Васильківська, 14, м. Київ, 03040) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника арбітражному керуючому Белінській Наталії Олександрівні (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 190 від 12.02.2013; адреса: вул. Миколи Оводова, 38, кім. 305, м. Вінниця, 21050) та суду інформацію про залишок коштів на рахунках/електронних гаманцях боржника - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) у т.ч. на рахунку НОМЕР_16 .
Витребувану інформацію надати суду у десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.
22. Відповідно до вимог ч. 7 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства,
- оригінал ухвали надіслати: боржнику ОСОБА_1 , арбітражному керуючому Белінській Н.О., Головному управлінню ДПС в Миколаївській області, Державній митній службі України, Державній прикордонній службі Україні, АТ КБ ПРИВАТБАНК, АТ Ощадбанк, АТ УНІВЕРСАЛ БАНК, АТ ПУМБ та АТ ЮНЕКС БАНК;
- копію ухвали надіслати: Головному управлінню Пенсійного фонду України в Миколаївській області, Відділу з питань банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Березнегуватському районному суду Миколаївської області, ТОВ СОС КРЕДИТ, ТОВ СМАРТІВЕЙ ЮКРЕЙН, ТОВ ТАЛІОН ПЛЮС, ТОВ ФК ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ, ТОВ СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР, ТОВ АЛЕКСКРЕДИТ, АТ ПУМБ, ТОВ СІТІ ФІНАНС.
21. Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій стосовно боржника відповідно до ч.1 ст. 121 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України „Про виконавче провадження".
22. Повідомити учасників справи про те, що вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
23. Роз?яснити учасникам справи можливість подання пояснень, заяв чи клопотань на адресу суду: за допомогою сервісу Електронний суд; засобами поштового зв?язку: Господарський суд Миколаївської області, вул. О.Вадатурського, 14, м. Миколаїв, 54005.
24. Розгляд справи відбувається у розумний строк, тривалість якого обумовлюється введенням в Україні за указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, воєнного стану через військову агресію Російської Федерації проти України.
На вебсторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Згідно ч.8 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 256, ст. 257 ГПК України.
Повний текст ухвали складено та підписано 03.04.2025.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2025 |
Оприлюднено | 04.04.2025 |
Номер документу | 126323885 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні