Справа № 362/2165/25
Провадження № 1-в/362/93/25
Ухвала
і м е н е м У к р а ї н и
03 квітня 2025 року м. Васильків
Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
представника заявника ОСОБА_5 , (у режимі відеоконференції),
особи, стосовно якої вирішується питання про заміну примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 , (у режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Василькові Київської області клопотання генерального директора комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об`єднання» (далі КНП КОР «ОПНМО») ОСОБА_7 про зміну примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричної лікарні зі звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу під наглядом районного психіатра ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
встановив:
Заявник звернувся до суду із вищезазначеним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що на підставі ухвали Києво-Святошинського районного суду Київської області від 15.03.2018 до ОСОБА_6 застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з суворим наглядом, в зв`язку зі скоєнням нею суспільно небезпечного діяння.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.05.2019 режим примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 змінено з суворого на посилений.
Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 25.07.2023 режим примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 змінено з посиленого на звичайний , дія якого продовжувалась ухвалами Васильківського міськрайонного суду Київської області від 27.12.2023, 11.06.2024 та 07.11.2024.
21.03.2025 ОСОБА_6 пройшла медичний огляд комісією лікарів-психіатрів, яка дійшла висновку, що вона потребує зміни примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричної лікарні зі звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу під наглядом районного психіатра.
У судовому засіданні ОСОБА_6 позицію якої підтримав її захисник, не заперечувала щодо поданого клопотання. Заявила, що дуже жалкує за вчинене, у разі задоволення клопотання планує займатись домашнім господарством та проходити подальше лікування.
Представник медичного закладу підтвердив, що ОСОБА_6 медичних закладах з 2018 року, опікується мамою, за час перебування КНП КОР «ОПНМО» режим не порушувала, суспільної небезпеки не представляє, будує реальні плани на майбутнє планує займатись господарством, має житло та ІІ групу інвалідності довічно.
Інші учасники судового провадження просили суд задоволити заявлене клопотання.
Суд, заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали заяви у їх сукупності, встановив наступне.
15.03.2018 ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від до ОСОБА_6 застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу з суворим наглядом, в зв`язку зі скоєнням нею суспільно небезпечного діяння.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 24.05.2019 режим примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 змінено з суворого на посилений.
Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 25.07.2023 режим примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 змінено з посиленого на звичайний , дія якого продовжувалась ухвалами Васильківського міськрайонного суду Київської області від 27.12.2023, 11.06.2024 та 07.11.2024.
Згідно з даними висновку комісії лікарів-психіатрів на особу, яка перебуває на примусових заходах медичного характеру № 26 від 21.03.2025 ОСОБА_6 поставлено діагноз: «Параноїдна шизофренія, безперервний перебіг, змішаний тип дефекту. Стійкий параноїчний синдром (F-20.00)». Крім того, за час останні 5 місяців перебування на лікуванні у відділені зі звичайним наглядом стан пацієнтки стабілізувався, настій рівний, поведінка впорядкована, режим не порушує, без ауто агресивних та асіцоативних тенденцій, рудукована маячна структура хворобливих переживань, сформована достатня критика хворобливого стану та достатня критика до скоєного. Стала жвава, активніша на прохання медичного персоналу залучається до нескладної трудотерапії та реабілітаційних програм. Планує після виписки займатися домогосподарством, розуміє необхідність довготривалої амбулаторної терапії під наглядом районного психіатра. Вирішено соціальні питання має житло та ІІ групу інвалідності безстроково, опікується мамою, а тому комісія лікарів-психіатрів дійшла висновку про необхідність зміни примусових заходів медичного характеру в умовах психіатричної лікарні зі звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу під наглядом районного психіатра.
За змістом ст.95 КК України та ст.19ЗУ «Пропсихіатричну допомогу» зміна примусового заходу медичного характеру може полягати лише в його пом`якшенні у зв`язку з поліпшенням психічного стану особи (наприклад, у переведенні її з психіатричного закладу з посиленим наглядом до закладу зі звичайним наглядом) чи у скороченні строку перебування у психіатричному закладі.
Відповідно до ч. 1 ст.95КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно з ч. 1 ст.514КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Оцінивши надані докази і пояснення учасників провадження у їх сукупності, враховуючи дані висновку медичної комісії, яким обґрунтовано доцільність зміни виду примусового заходу медичного характеру на більш м`який, зниження ступеня суспільної небезпечності ОСОБА_6 , вирішеність соціальних питань, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 95 КК України, ст. ст. 369-372, 512, 514 КПК України, суд
ухвалив:
Клопотання задовольнити.
Змінити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусові заходи медичного характеру в умовах психіатричної лікарні зі звичайним наглядом на амбулаторну примусову психіатричну допомогу під наглядом районного психіатра.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2025 |
Оприлюднено | 07.04.2025 |
Номер документу | 126330030 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Дорошенко В. М.
Кримінальне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Дорошенко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні