Ухвала
від 03.04.2025 по справі 712/4176/25
ТАЛЬНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Резюме судової справи

Для доступу до отримання резюме судової справи необхідно зареєструватися або увійти в систему.

Реєстрація

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про накладення арешту на майно

Справа № 712/4176/25

Провадження №1-кс/712/1651/25

03 квітня 2025 року м. Черкаси

Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності СВ Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023252010000002 від 05.01.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий відділення розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності СВ Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про накладення арешту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023252010000002 від 05.01.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України.

Клопотання мотивує тим, що у провадженні Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області перебувають матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні №42023252010000002 від 05.01.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідування встановлено, що згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб 20.08.2021 зареєстровано організаційно-правову форму господарювання - товариство з обмеженою відповідальністю за наступним найменуванням українською мовою: ТОВ «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ», код 44252329 (надалі Товариство), засновником якого є ОСОБА_5 , визначено місцезнаходження Товариства за адресою: Україна, 04071, місто Київ, Подільський район, вулиця Костянтинівська, будинок 32, офіс 8 та види економічної діяльності: код КВЕД 46.46 оптова торгівля фармацевтичними товарами (основний); код КВЕД 20.59 виробництво іншої хімічної продукції, н.в.i.y.; код КВЕД 21.20 виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів; код КВЕД 32.50 виробництво медичних і стоматологічних інструментів і матеріалів; код КВЕД 33.13 ремонтне і технічне обслуговування електронного й оптичного устаткування; код КВЕД 33.14 ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування; код КВЕД 33.19 ремонт і технічне обслуговування інших машин і устаткування; код КВЕД 33.20 установлення та монтаж машин і устаткування; код КВЕД 46.19 діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; код КВЕД 46.49 оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; код КВЕД 46.52 оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткуванням, деталями до нього; код КВЕД 46.75 оптова торгівля хімічними продуктами; код КВЕД 46.90 неспеціалізована оптова торгівля; код КВЕД 47.73 роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах; код КВЕД 58.19 інші види видавничої діяльності; код КВЕД 70.22 консультування з питань комерційної діяльності й керування; код КВЕД 72.11 дослідження й експериментальні розробки у сфері біотехнологій; код КВЕД 72.19 дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук; код КВЕД 74.90 інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.; код КВЕД 77.39 надання в оренду інших машин, устаткування та товарів н.в. і.у.; код КВЕД 82.92 пакування; код КВЕД 82.99 надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у.; код КВЕД 85.59 інші види освіти, н.в.і.у.; код КВЕД 86.90 інша діяльність у сфері охорони здоров`я.

Відповідно до рішення №20/08-2021 від 20.08.2021 ОСОБА_6 разом зі своєю співмешканкою ОСОБА_7 увійшли до складу контролюючого органу Товариства - Наглядової ради.

Відповідно до п. 5.1-5.3 Статуту Товариства затвердженого рішенням єдиного учасника (засновника) про заснування Товариства №20/08-21 від 20.08.2021 (надалі Статут) Товариство є юридичною особою за законодавством України, має самостійний баланс, поточні та інші рахунки (в національній та іноземних валютах) в банківських установах, знаки для товарів і послуг, які затверджуються виконавчим органом Товариства та реєструються згідно з чинним законодавством, круглу печатку зі своїм найменуванням, кутовий штамп та фірмовий бланк, а також інші реквізити. Товариство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації. Товариство здійснює свою діяльність відповідно до законів, інших нормативно-правових актів України та Статуту Товариства.

Відповідно до п.п. 9.2.1-9.2.4 Статуту виконавчим органом Товариства, що здійснює поточне керівництво діяльністю Товариства є директор, який призначається та звільняється: загальними зборами Учасників Товариства при створенні Товариства та у випадках, коли Наглядова рада Товаристві не створена або не має кворуму для обрання виконавчого органу Товариства; наглядовою радою Товариства протягом всього періоду діяльності Товариства.

Директор не може бути одночасно Головою Загальних зборів Учасників Товариства. Загальні збори Учасників можуть передати частину своїх повноважень до компетенції Директора Товариства, крім питань, що належать до виключної компетенції Загальних зборів Учасників та Наглядової ради Товариства. Директор несе персональну відповідальність за відповідність виробничо-господарської діяльності, фінансово-бухгалтерської документації вимогам чинного законодавства України, положенням цього Статуту та рішенням Загальних зборів Учасників Товариства. Директор вирішує всі питання діяльності Товариства крім тих, які віднесено до виключної компетенції Загальних зборів Учасників та Наглядової ради Товариства. Директор звітує перед Наглядовою радою Товариства і в окремих випадках за погодженням з Наглядовою радою перед Загальними зборами Учасників Товариства, про стан справ Товариства та подає їм на затвердження щорічний звіт про діяльність Товариства та його баланс.

Відповідно до пунктів 9.3.1-9.3.3 Статуту Наглядова рада Товариства є колегіальним органом, що здійснює захист прав Учасників Товариства, і в межах компетенції, визначеної Статутом та законодавством, здійснює управління Товариством, а також контролює та регулює діяльність виконавчого органу управління Товариства (Директора).

Наглядова рада складається з 3 (трьох) членів, обраних на Загальних зборах Учасників у складі: голова та 2 (два) члени Наглядової ради Товариства.

Порядок роботи та виплати винагороди членів Наглядової ради визначається Статутом Товариства, а також цивільно-правовим чи трудовим договором (контрактом), що укладається з кожним членом Наглядової ради. Такий договір (контракт) від імені Товариства підписується Директором чи іншою уповноваженою Загальними зборами Учасників особою.

Пунктом 9.3.4 Статуту визначено, що у разі укладення з членом Наглядової ради цивільно-правового договору такий договір може бути оплатним або безоплатним. Дія договору (контракту) з членом Наглядової ради припиняється у разі припинення його повноважень.

До компетенції Наглядової ради віднесено: контроль за реалізацією основних напрямів діяльності Товариства та виконанням рішень Загальних зборів Учасників; затвердження стратегії (стратегічного плану), бюджетів та бізнес-планів Товариства; контроль за діяльністю виконавчого органу Товариства та оцінка його роботи; - прийняття рішення про притягнення до відповідальності Директора, в тому числі до майнової відповідальності. Винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності інших посадових осіб Товариства та посадових осіб дочірніх підприємств; розгляд звітів Директора щодо виконання основних напрямів діяльності Товариства, стратегічного плану, бюджетів та бізнес-планів Товариства та затвердження заходів за результатами їх розгляду; затвердження внутрішніх положень, якими регулюється діяльність Товариства, крім тих, що віднесені законодавством до виключної компетенції Загальних зборів Учасників, та тих, що рішенням Наглядової ради передані для затвердження Директору; затвердження ринкової вартості майна у випадках, передбачених законодавством; обрання виконавчого органу Товариства (Директора) та головного бухгалтера, зупинення та припинення їх повноважень, відсторонення від виконання обов`язків, встановлення розміру винагороди Директору; затвердження організаційної структури Товариства, затвердження щорічного кошторису, штатного розкладу і посадових окладів працівників, показників, розміру та строків їх преміювання, погодження порядку розподілу прибутку та заходів по покриттю збитків, що розроблені та подані виконавчим органом Товариства; ініціювання проведення Загальних зборів Учасників за власною ініціативою, а також за ініціативою виконавчого органу Товариства; вирішення питань про створення та/або участь в будь-яких юридичних особах, їх реорганізацію та ліквідацію; вирішення питань про створення, реорганізацію та/або ліквідацію структурних та/або відокремлених підрозділів Товариства; затвердження умов оплати праці посадових осіб дочірніх підприємств, філій, представництв Товариства; прийняття рішення у випадках, визначених Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», про надання згоди на вчинення значного правочину або про попереднє надання згоди на вчинення такого правочину та про надання згоди на вчинення правочинів із заінтересованістю; встановлення лімітів (граничних сум) повноважень Директора при вчиненні правочинів: прийняття рішення про отримання кредиту, надання позик та гарантій, передачу в заставу (іпотеку) майна, що є власністю Товариства; інші повноваження, якими Наглядова рада наділена Загальними зборами Учасників окремо або які не входять до їх виключної компетенції.

Пунктами 9.3.5-9.3.11 Статуту визначено, що питання, що належать до компетенції Наглядової ради, не можуть вирішуватися іншими органами Товариства, крім Загальних зборів Учасників.

Членом Наглядової ради може бути лише фізична особа. До складу Наглядової ради обираються Учасники або особи, які представляють їхні інтереси (представники Учасників) без обмеження кількості представників, які призначаються від одного Учасника. Член Наглядової ради повинен виконувати свої обов`язки особисто і не може передавати власні повноваження іншій особі.

Член Наглядової ради не може бути одночасно виконавчим органом Товариства, однак може бути працівником Товариства, з врахуванням обмежень, встановлених цим Статутом.

Право висувати кандидатів для обрання до складу Наглядової ради мають Учасники Товариства. Учасник також має право висувати власну кандидатуру. Кількість кандидатів, запропонованих одним Учасником, не може перевищувати кількісний склад Наглядової ради, встановлений цим Статутом.

Члени Наглядової ради обираються безстроково. Учасник, представник якого обраний членом Наглядової ради, не може обмежити повноваження свого представника як члена Наглядової ради Товариства.

В подальшому, з метою повного контролю над діяльністю Товариства, ОСОБА_6 23.11.2022 в порядку та на умовах, визначених договором купівлі-продажу частки у статутному капіталі набув 100% частку у статутному капіталі Товариства.

Відповідно до Статуту Комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» (код ЄДРПОУ 02004976, адреса: вулиця Самійла Кішки, 210/1, Черкаси, Черкаська область, 18000), затвердженого рішенням Черкаської міської ради від 14.02.2018 №2-2906 (далі Статут), Комунальне неприбуткове підприємство «Черкаська міська інфекційна лікарня» Черкаської міської ради (далі Лікарня) є лікувальним закладом охорони здоров`я, що надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу дорослим та дітям з гострими станами або загостренням хронічних захворювань, що потребують високої інтенсивності лікування в умовах цілодобового стаціонару і є правонаступником лікувально-профілактичного закладу «Черкаська міська інфекційна лікарня».

Пунктами 1.2 1.5, 1.6 Статуту визначено, що лікарня утворена за рішенням Черкаської міської ради відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Лікарня заснована на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Черкаси.

Засновником лікарні є територіальна громада міста Черкаси в особі Черкаської міської ради (далі Засновник), яка в установленому чинним законодавством порядку представляє спільні інтереси територіальної громади міста Черкаси та здійснює управління об`єктом комунальної власності.

Засновником делеговано в межах та обсягах, визначених чинним законодавством України та цим Статутом, окремі повноваження органу формування політики та управління у сфері охорони здоров`я Черкаської міської ради (далі Орган Управління).

Лікарня здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України «основи законодавства України про охорону здоров`я», Господарського та Цивільного кодексів України, інших законів України, указів Президента України, постанов Кабінету міністрів України, загальнообов`язкових для всіх закладів охорони здоров`я України, загальнообов`язкових нормативних актів інших центральних органів виконавчої влади, відповідних рішень місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування та цього Статуту.

Лікарня є юридичною особою, має печатку, штампи, бланки із зазначенням свого найменування, використовується як клінічна база вищих навчальних закладів, а також науково-дослідних установ.

Відносини лікарні з фізичними та юридичними особами здійснюються відповідно до вимог чинного законодавства України.

Лікарня є неприбутковою організацією. Лікарня здійснює свою господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку.

Пунктами 4.1, 4,8 Статуту визначено, що лікарня є юридичною особою публічного права.

Лікарня має право укладати угоди, набувати майнових та особистих немайнових прав, нести обов`язки, бути особою, яка бере участь в справі, що розглядається в судах України, міжнародних та третейських судах.

Пунктами 5.1, 5.3 Статуту визначено, що майно лікарні є комунальною власністю і закріплюється за нею на праві оперативного управління. Майно лікарні становлять необоротні та оборотні активи, основні вироби та грошові кошти, а також інші цінності, передані їй засновником, вартість яких відображається у самостійному балансі лікарні.

Джерелами формування майна та коштів лікарні є: комунальне майно, передане лікарні відповідно до рішення про його створення; кошти державного та/або місцевого бюджету; власні надходження лікарні (від надання платних послуг, що надаються лікарнею згідно з її основною діяльністю; від господарської та/або виробничої діяльності; за оренду майна; від реалізації майна; благодійні внески, гранти, дарунки, всі види добровільної та безоплатної допомоги, внески від спонсорів та меценатів; інші власні надходження лікарні); цільові кошти; майно, придбане у інших юридичних або фізичних осіб; надходження коштів за виконання програм соціально-економічного розвитку регіону, програм розвитку медичної галузі; майно, отримане з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України; інші джерела, не заборонені законодавством.

Відповідно до Наказу №35-к від 30.03.2022 ОСОБА_6 призначений на посаду вірусолога клініко-діагностичної лабораторії Лікарні на 0,5 ставки як зовнішнього сумісника з 01.04.2022, та з 01.11 2022 згідно до Наказу №127-к від 31.10.2022 на повну ставку.

Відповідно до наказу №35-к від 30.03.2022 ОСОБА_7 (співмешканка ОСОБА_6 ) призначена по сумісництву на посаду вірусолога клініко-діагностичної лабораторії Лікарні, та відповідно до Наказу №126-к від 31.10.2022 звільнена з посади вірусолога у зв`язку із призначенням з 01.11.2022, згідно Наказу №127-к від 31.10.2022 на посаду завідувача клініко-діагностичної лабораторії Лікарні.

Відповідно до посадової інструкції завідувача клініко-діагностичної лабораторії, затвердженої 01.11.2022 директором Лікарні ОСОБА_8 , з якою була ознайомлена ОСОБА_7 01.11.2022, п.п. 1.1-1.6 основним завданням завідувача клініко-діагностичної лабораторії (далі - КДЛ) є керівництво структурним підрозділом Лікарні відповідно до чинного законодавства України та нормативно правових актів, що визначають діяльність підприємств, установ і організацій охорони здоров`я. Завідувач КДЛ безпосередньо підпорядковується директору Лікарні. Завідувач КДЛ призначається і звільняється з посади директором Лікарні згідно чинного законодавства. За відсутності завідувача КДЛ його обов`язки виконує особа, призначена у встановленому порядку за наказом директора, яка набуває відповідних прав та несе відповідальність за належне виконання покладених на неї обов`язків. Завідувач КДЛ у своїй діяльності керується чинним законодавством України, наказами та інструкціями МОЗ, Кабінету Міністрів України, цією посадовою інструкцією та іншими нормативними документами, затвердженими у встановленому порядку. Завідувачу КДЛ підпорядковується персонал лабораторії. Розпорядження завідувача клініко-діагностичної лабораторії є обов?язковими для виконання персоналом КДЛ.

Відповідно до п. 2.3 посадової інструкції забезпечує своєчасне оновлення лабораторного обладнання у відповідності стратегії розвитку та модернізації КДЛ, затвердженого директором Лікарні.

Відповідно до п. 2.4 посадової інструкції забезпечує безперебійне функціонування КДЛ та виконання лабораторних досліджень в повному обсязі відповідно до галузі акредитації. Співпрацює з іншими підрозділами Лікарні.

Відповідно до п. 2.6 посадової інструкції здійснює контроль за правильним веденням медичної та лабораторної документації в КДЛ як в паперовому вигляді, так і на електронних носіях.

Пунктом 3.10 посадової інструкції визначено, що завідувач клініко-діагностичної лабораторії Лікарні має право брати участь у оперативних нарадах Лікарні та конференціях інфекціоністів та фахівців лабораторної служби України та Черкаської області.

Пунктом 4.1 посадової інструкції визначено, що завідувач клініко-діагностичної лабораторії несе відповідальність за недоброякісне виконання лабораторних досліджень, недоліки і недбалість організації роботи, а також бездіяльність та неприйняття рішень, які входять в коло його обов`язків.

Таким чином, ОСОБА_7 відповідно до положень ч. 3 ст. 18 КК України займала посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто є службовою особою.

Відповідно до наказу Лікарні від 06.07.2021 № 79-к ОСОБА_9 призначена на посаду фахівця з публічних закупівель, відповідно до наказу Лікарні від 06.10.2021 № 121/1-к продовжено дію строкового трудового договору з 07.10.2021 по 31.12.2021, наказом Лікарні № 150-к від 30.12.2021 продовжено дію строкового трудового договору з 01.01.2022 по 31.12.2022 та наказом Лікарні № 162-к від 29.12.2022 продовжено дію строкового трудового договору з 01.01.2023 по 31.12.2023.

Відповідно до п. 1.2. Положення про уповноважену особу Лікарні (далі - Положення), затвердженого 18.03.2020 директором Лікарні ОСОБА_8 , з якою була ознайомлена ОСОБА_9 12.07.2021, уповноважена особа (особи) службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та здійснення закупівель проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель та оприлюднення документів, інформації згідно із Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Згідно з п. 1.5. та п. 1.6. Положення уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об`єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, оприлюднення інших документів, інформації згідно із Законом в інтересах замовника. Уповноважена особа (особи) у своїй діяльності керуються Законом, іншими нормативно-правовими актами з питань публічних закупівель та цим Положенням.

Відповідно до п. 2.1. Положення уповноважена особа (особи) може мати право на підписання договорів про закупівлю у разі надання замовником таких повноважень, оформлених відповідно до законодавства.

Згідно п. 2.9. Положення уповноважена особа (особи) під час виконання своїх функцій керується наступними принципами, зокрема, максимальна економія, ефективність та пропорційність, та запобігання корупційним діям та зловживанням.

Уповноважена особа (особи) відповідно до п. 2.11. Положення має право приймати рішення, узгоджувати проекти документів, зокрема договору про закупівлю з метою забезпечення його відповідності умовам процедури закупівлі, та підписувати в межах своєї компетенції відповідні документи, вимагати та отримувати від службових осіб і підрозділів замовника інформацію та документи, необхідні для виконання завдань (функцій), пов`язаних з організацією та проведенням процедур закупівель.

Відповідно до п. 2.12. Положення уповноважена особа (особи) зобов`язана, зокрема, дотримуватися норм чинного законодавства у сфері публічних закупівель та цього Положення, у встановленому Законом порядку визначати переможців процедур закупівель.

Згідно п. 2.13. Положення уповноважена особа (особи) персонально відповідає за прийняті нею рішення і вчинені дії (бездіяльність) відповідно до законів України, за порушення вимог, визначених Законом у сфері публічних закупівель.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі Закон № 922), відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа.

Згідно ч. 1 ст. 5 Закону № 922 закупівлі здійснюються за такими принципами: 1) добросовісна конкуренція серед учасників; 2) максимальна економія, ефективність та пропорційність; 3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; 4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них; 5) об`єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 6) запобігання корупційним діям і зловживанням.

Відповідно ч. 4 ст. 5 Закону № 922 замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників.

Згідно ч. 6 ст. 11 Закону № 922, уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об`єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.

Відповідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону № 922 замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов`язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі в разі, якщо тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов`язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з уповноваженою особою (особами), та/або з керівником замовника.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг, при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Таким чином, ОСОБА_9 відповідно до положень ч. 3 ст. 18 КК України займала посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто є службовою особою.

Не зважаючи на офіційне працевлаштування та виконання посадових обов`язків у Лікарні ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , у тому числі останньої на посаді, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у період жовтня 2022 року - березня 2023 року, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , здійснюючи фактично управління фінансово-господарською діяльністю Товариства, забезпечили закупівлю Товариством лікарських виробів у кількості 747 наборів (шт.) на загальну суму 1 442 450 гривень у іноземних компаній, ТОВ «Реалаб» та ТОВ «Медична компанія «Емпіріка» згідно з податковими накладними від 25.10.2022 №37, від 15.11.2022 №28, від 25.10.2022 №152, а також вантажно-митними деклараціями № 22UA100290211447U7 від 04.11.2022, № 22UA100290212777U6 від 09.12.2022, № 22UA100290212778U5 від 09.12.2022, № 22UA100290213159U5 від 20.12.2022, № 22UA100290213463U7 від 26.12.2022, № 23UA100290552759U7 від 20.02.2023, № 23UA100290554302U9 від 10.03.2023, № 23UA100300655282U4 від 11.01.2023, № 23UA100300656940U2 від 13.03.2023.

Одночасно з цим, ОСОБА_6 , будучи достовірно обізнаними про наявність державного бюджетного фінансування для закупівлі медичних виробів для потреб Лікарні, маючи умисел на організацію заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем, у великих розмірах, в умовах воєнного стану, та, реалізовуючи свій злочинний умисел, направлений на незаконне збагачення, тобто одержання грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, на початку листопаду 2022 року, але не пізніше 03 листопаду 2022 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, знаходячись у невстановленому досудовим розслідуванням місці, прийняв рішення систематично здійснювати злочинну діяльність по заволодінню бюджетними коштами у великих розмірах, в умовах воєнного стану на території міста Черкаси, шляхом постачання Товариством до Лікарні медичних виробів за явно завищеними цінами, для чого вирішив утворити стійку організовану групу з метою безпосереднього вчинення злочинів, об`єднаних єдиним планом, з чітким розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасникам групи, очолити та здійснювати керівництво вказаною групою, безпосередньо приймати участь у вчиненні її членами злочинів, займатися розробкою планів вчинення злочинів, обирати способи, методи та вироби злочинних посягань, розподіляти ролі між учасниками групи, давати їм безпосередні вказівки, розподіляти грошові кошти, одержані злочинним шляхом, між членами групи.

До складу організованої ОСОБА_6 групи, приблизно з 03 листопаду 2022 року, більш точної дати в ході досудового розслідування встановити не вдалося, добровільно увійшли як виконавці його співмешканка завідуюча КДЛ Лікарні ОСОБА_7 та фахівець з публічних закупівель Лікарні ОСОБА_9 , які відповідно до положень ч. 3 ст. 18 КК України займали посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто є службовими особами.

При цьому організатор ОСОБА_6 врахував факт перебування ОСОБА_7 та ОСОБА_9 на посадах, пов`язаних з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, їх службові повноваження по закупівлі медичних виробів для забезпечення перемоги у тендері Товариства та подальшої реалізації злочинної схеми по заволодінню бюджетними коштами.

Таким чином, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх дій, зорганізувалися в стійке злочинне об`єднання для вчинення злочинів, склали при цьому єдиний план злочинних дій, відомий всім учасникам групи, з розподілом функцій між членами групи, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності керівнику організованої групи і свідомо виконуючи його вказівки.

ОСОБА_6 , будучи організатором та керівником злочинної групи, здійснював загальне керівництво групою, координував і погоджував діяльність учасників групи ОСОБА_7 та ОСОБА_10 , розробив єдиний план, визначив функції членів групи та розподілив їхні ролі і завдання, спрямовані на досягнення єдиного злочинного плану.

Кожен зі співучасників достовірно знав свою роль у зв`язку з розробленим ОСОБА_6 планом, усвідомлював незаконність своїх дій та дій інших учасників групи, бажав настання злочинних наслідків спричинення матеріальної шкоди державному бюджету та своїми діями сприяв їх настанню, тобто діяли з прямим умислом.

Так, в утвореній організованій групі ОСОБА_6 відповідно до розробленого ним плану, з яким попередньо були ознайомлені всі учасники групи, виконував роль організатора, керівника організованої групи і згідно з відведеною йому роллю повинен здійснювати наступні функції:

здійснювати підбір членів організованої групи та об`єднання їх у стійке злочинне угруповання;

керування організованою групою, тобто вчинення дій, спрямованих на управління процесом підтримання функціонування організованої групи та здійснення нею злочинної діяльності, спрямовування та координування зусиль інших учасників групи на вчинення злочинів;

визначення мети і напрямів злочинної діяльності групи, конкретні завдання, які висуваються перед кожним з її учасників під час оголошення та проведення закупівель, складання тендерної документації та службових записок щодо потреб Лікарні;

ініціювання здійснення певного виду злочинної діяльності, тобто заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовими особами ОСОБА_11 та ОСОБА_9 своїм службовим становищем;

забезпечення дотримання загальних правил поведінки членів групи;

планування здійснення злочинної діяльності групи та вчинення конкретних злочинів під час постачання Товариством до Лікарні медичних виробів за завищеними цінами;

розподіл та перерозподіл функціональних обов`язків членів групи;

координування дій окремих учасників об`єднання та визначення їх послідовності у ході заволодіння бюджетними коштами;

забезпечення надання Товариству документів на участь в тендерах, укладання угод та їх виконання;

організація заходів щодо прикриття діяльності об`єднання, які полягали у нерозголошенні даних про осіб, які брали участь у вчиненні злочинів;

забезпечення закупівель медичних виробів у іноземних та вітчизняних постачальників , які в подальшому постачатимуться до Лікарні за завищеними цінами;

розподіл отриманих від злочинної діяльності коштів між учасниками організованої групи у визначених ним частинах.

ОСОБА_7 , виявивши бажання вчиняти злочини у складі організованої групи разом з ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , добровільно увійшовши у склад цієї організованої групи і будучи її активним учасником, з метою забезпечення спільної злочинної діяльності, направленої на заволодіння бюджетними коштами та власного незаконного збагачення, відповідно до відведеної їй ролі виконавця злочинів здійснювала наступні функції:

складання та подання від власного імені, як завідуючої КДЛ Лікарні службових записок із прикріпленими до них комерційними пропозиціями від імені Товариства, достовірно знаючи, що ціни на певні позиції медичних виробів значно завищені;

надання вказівок своїм безпосереднім підлеглим працівникам із числа вірусологів та медперсоналу КДЛ Лікарні складати та подавати від власного імені службові записки на формування потреби у закупівлі медичних виробів, надаючи їм комерційні пропозиції Товариства із завищеними цінами;

ініціювання та лобіювання на робочих нарадах адміністрації Лікарні на невідкладності закупівлі саме для потреб КДЛ Лікарні медичних виробів відповідно до списку, складеного нею як висококваліфікованим фахівцем в області вірусології та біологічних наук;

забезпечення закупівель медичних виробів, які в подальшому постачатимуться до Лікарні за завищеними цінами;

отримування грошових коштів від незаконної діяльності у визначеному організатором розмірі.

ОСОБА_9 , займаючи посаду фахівця з публічних закупівель Лікарні, виявивши бажання вчиняти злочини у складі організованої групи разом з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , добровільно увійшовши у склад цієї організованої групи, і, будучи її активним учасником, відповідно до відведеної їй ролі виконавця злочинів здійснювала наступні функції:

діяти за вказівками ОСОБА_6 ;

розміщувати на інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro оголошення про початок відкритих торгів, визначаючи очікувану вартість предмета закупівлі за завищеними цінами;

діючи за вказівкою ОСОБА_6 визначати переможцем Товариство всупереч вимог підпункту 3 пункту 41 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178;

діючи за вказівкою ОСОБА_6 надавати консультації з приводу організації проведення закупівель, укладення договорів на закупівлі та вирішення юридичним шляхом порушень, допущених під час закупівель в інтересах ОСОБА_6 ;

отримувати грошові кошти від незаконної діяльності у визначеному організатором розмірі.

Вказана організована група характеризувалася попередньою зорганізованістю в спільне об`єднання для вчинення злочинів, стабільністю, згуртованістю та стійкістю свого складу, тривалістю злочинної діяльності з листопаду 2022 року по травень 2023 року, розробкою та узгодженням планів і способів злочинної діяльності, домовленістю і готовністю до постійного вчинення злочинів кожним із учасників організованої групи, та отриманням матеріальних благ від такої діяльності на постійній основі.

Необхідність створення стійкої злочинної групи зумовлена неможливістю ОСОБА_6 одноосібно замаскувати вчинення злочинів і самостійно вчинити всі дії для заволодіння бюджетними коштами, оскільки цей процес передбачав обов`язкову процедуру проведення публічних закупівель, існування конкуренції та участі інших суб`єктів господарських відносин з пропозицією аналогічних виробів медичного призначення різних по найдешевшій ціні.

Організована злочинна група у складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 вчинила ряд умисних тяжких злочинів у період часу з листопаду 2022 року по травень 2023 року.

Так, у точно невстановленому досудовим розслідуванням місці, однак не пізніше 03.11.2022, службова особа завідуюча КДЛ Лікарні ОСОБА_7 , будучи достовірно проінформованою щодо наявності державного бюджетного фінансування, адресованого Лікарні, як виконавець злочинної групи, повідомила членам групи ОСОБА_6 та ОСОБА_9 про існування можливості вчинення кримінальних правопорушень, пов`язаних із заволодінням бюджетними грошовими коштами при закупівлі Лікарнею медичних виробів у Товариства за завищеними цінами, згідно раніше розробленого плану вчинення злочинів.

Згідно з розробленим ОСОБА_6 планом вчинення злочину, доведеним до учасників організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , та ними схваленим, який передбачав розподіл функцій кожного її учасника, спрямованих на виконання цього плану, 03.11.2022 завідуюча КДЛ Лікарні ОСОБА_7 надала усну вказівку своїй підлеглій вірусологузавідувачу вірусологічного відділу КДЛ ОСОБА_12 написати службову записку про необхідність закупівлі розхідних матеріалів для потреб вірусологічного відділу КДЛ з визначенням переліку, найменування, кількості та марки необхідних реагентів, на що остання, будучи не обізнаною щодо злочинних намірів ОСОБА_7 , склала вищевказану службову записку.

Крім того, на виконання спільного злочинного плану, ОСОБА_7 , використовуючи своє службове становище, пролобілювала на робочих нарадах у адміністрації Лікарні необхідність закупівлі в першу чергу саме для потреб КДЛ лабораторних реактивів, після чого передала фахівцю з публічних закупівель Лікарні ОСОБА_9 службову записку, для оформлення в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro оголошення про проведення процедури відкритих торгів з особливостями.

03.11.2022 фахівець з публічних закупівель Лікарні ОСОБА_9 на виконання своєї злочинної ролі, діючи за вказівкою ОСОБА_6 , достовірно знаючи, що Товариство є взаємопов`язаною особою з ОСОБА_6 , умисно подала за власним цифровим підписом оголошення про проведення процедури відкритих торгів з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі Особливості); тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи від 03.11.2022 № 126, визначила очікувану вартість предмета закупівлі лабораторних реактивів на суму 838087,69 гривень, та дату кінцевого строку подання до 11 листопада 2022 року, достовірно знаючи, що ціна є завищеною.

При цьому, ОСОБА_6 на виконання своєї ролі, діючи відповідно до відведеної йому ролі для досягнення єдиного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем у великому розмірі у складі організованої групи, після оголошення 03.11.2022 Лікарнею процедури закупівлі за ID: UA-2022-11-03-014481-a, предметом якого є Фармацевтична продукція за ДК 021:2015:33600000-6, здійснюючи контроль над фінансово-господарською діяльністю Товариства, надав вказівку директору Товариства ОСОБА_13 подати документи для участі в тендері, на що останній не будучи обізнаним про злочині наміри ОСОБА_6 , подав електронні документи від імені Товариства для участі в зазначеній процедурі закупівлі.

Після чого, ОСОБА_9 , як фахівець з публічних закупівель Лікарні, діючи за вказівкою ОСОБА_6 згідно відведеної їй злочинної ролі, достовірно знаючи, що ціна є завищеною, в порушення вимог ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням, за результатами проведеної процедури закупівлі безпідставно визначила переможцем процедури відкритих торгів з особливостями згідно предмету закупівлі за ДК 021:2015:33600000-6 Фармацевтична продукція Товариство, про що склала протокольне рішення № 130 від 16.11.2022, яке власноручно завірила своїм підписом.

В результаті спільних злочинних дій ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 у складі організованої злочинної групи, між Лікарнею, (надалі Замовник), в особі директора ОСОБА_8 , та Товариством, (надалі Постачальник) в особі директора ОСОБА_13 , який діяв за вказівкою ОСОБА_6 , укладено договір поставки товару від 28.11.2022 № 28 (далі Договір №28).

Предмет Договору:

1.1. В порядку та на умовах, визначених Договором, Постачальник зобов?язується поставити, а Замовник в порядку та на умовах, визначених Договором, зобов?язується прийняти й оплатити Постачальнику по предмету закупівлі за 33690000-3 Лікарські вироби різні (Реактиви лабораторні) (далі за текстом - Товар) за асортиментом і цінами, зазначеними у специфікації, що додається до Договору (додаток до Договору) і є його невід?ємною частиною.

1.2. Обсяги закупівлі Товару можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків Замовника.

Ціна договору:

3.2 Ціна Договору становить: 833 918,1 гривень, в тому числі ПДВ 45 395,3 гривень.

Порядок здійснення оплати:

4.1. Розрахунки за Товар здійснюються в національній валюті України гривні.

4.2. 3амовник здійснює оплату за Товар шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника на умовах відстрочки платежу до 30 (тридцяти) календарних днів з моменту поставки Товару на умовах розділу 5 Договору.

4.3. У разі затримки бюджетного фінансування та/або затримки здійснення платежів не з вини Замовника, розрахунок за надані Послуги здійснюються протягом 3 (трьох) банківських днів з дати отримання Замовником бюджетного фінансування закупівлі на свій реєстраційний рахунок та/або можливості здійснити платежі.

Поставка товарів:

5.1. Поставка Товару здійснюється Постачальником до 31.12.2022 протягом 1 (одного) дня з дати надходження на його адресу усного, з обов?язковим подальшим письмовим підтвердження, замовлення на умовах DDP - 18000 Україна Черкаська область м. Черкаси вул. Самійла Кішки, 210/1 («Інкотермс», у редакції 2020 року).

5.2. Датою поставки Товару є дата підписання Замовником накладної (накладних) в місті поставки, вказаному в п.5.1. Договору.

Строк дії договору:

10.1. Договір вважається укладеним і набирає чинності при умові його підписання Сторонами, скріплення печатками Сторін та діє до 31.12.2022 року.

Згідно із Додатком №1 (специфікацією до Договору від 28.11.2022 №28) Товариство зобов`язується поставити на адресу Лікарні: лікарські вироби на загальну суму 833 918,1 гривень, в тому числі ПДВ 45 395,3 гривень.

На виконання умов Договору №28 та згідно з видатковими накладними від 28.11.2022 №23 та від 16.12.2022 №26 Товариством було поставлено, а Лікарнею отримано товар згідно зі Специфікацією, на загальну суму 470 044,5 гривень, а саме: згідно видаткової накладної від 28.11.2022 №23: Тест-система YSL-qPX-E_N_RdRp-CVD19-100-COVID19 E,NRdRp gene Multiplex qPCR Kit, ПЛР, Youseq у кількості 15 штук по ціні 22762 гривень на суму 341430 гривень, стандартний ворсистий зонд-тампон o-swab з точкою зламу 80 мм стерильний упакований разом з пробіркою з 2 мл середовиша кері блейра в flow-pack упаковку у кількості 450 штук по ціні 92,17 гривень на суму 41476,5 гривень; набір ПЛР для визначення вірусу Гепатиту В (HBV), 100 тестів, Genерroof у кількості 1 штуки по ціні 36960 гривень на суму 36960 гривень; Набір ПЛР для визначення вірусу Гепатиту С (HCV) 25 тестів, Genерroof у кількості 2 штук по ціні 12705 гривень на суму 25410 гривень; згідно видаткової накладної від 16.12.2022 №26: Тест-система YSL-qP-EC-Lepto.SPP-100 qPCR Kit, ПЛР, Youseq у кількості 1 штуки по ціні 24768 гривень на суму 24768 гривень.

Відповідно до умов укладеного Договору № 28 та згідно з платіжними інструкціями від 29.11.2022 №668 на суму 445 276,5 гривень та від 16.12.2022 №732 на суму 24 768 гривень на адресу Товариства на банківський рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Кредобанк» здійснено оплату за поставлений товар у сумі 470 044,5 гривень.

Згідно до висновку судової економічної експертизи № 128/25-23 від 12.03.2025 документально підтверджено висновки аналітичного дослідження про результати дослідження фінансово - господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» (код ЄДРПОУ 02004976) щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень за період з 01.01.2022 по 31.12.2024 року в частині здійснення поставки TOB «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ» (код ЄДРПОУ 02004976) комунальному некомерційному підприємству «Черкаська міська інфекційна лікарня» (код ЄДРПОУ 02004976) медичних виробів за завищеними цінами, придбаних за договором № 28 від 28.11.2023, що призвело до завищення вартості товару на суму 115568,06 гривень.

В результаті вказаних злочинних дій організованої групи у складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 відповідно до договору № 28 від 28.11.2022 Товариством на адресу Лікарні поставлено медичні вироби за завищеними цінами, в результаті чого державному бюджету в особі Національної служби здоров`я України завдано матеріальну шкоду на суму 115600 гривень.

Крім того, у точно невстановленому досудовим розслідуванням місці, однак не пізніше 23.12.2022 ОСОБА_7 , будучи достовірно проінформованою щодо наявності державного бюджетного фінансування адресованого Лікарні, як виконавець злочинної групи, повідомила членам групи ОСОБА_6 та ОСОБА_9 про існування можливості вчинення кримінальних правопорушень, пов`язаних із заволодінням бюджетними грошовими коштами при закупівлі Лікарнею медичних виробів у Товариства за завищеними цінами, згідно раніше розробленого плану вчинення злочинів.

Згідно з розробленим ОСОБА_6 планом вчинення злочину, доведеним до учасників організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , та ними схваленим, який передбачав розподіл функцій кожного її учасника, спрямованих на виконання цього плану, завідуюча КДЛ Лікарні ОСОБА_7 пролобіювала на робочих нарадах у адміністрації Лікарні закупівлю в першу чергу саме для потреб КДЛ лабораторних реактивів.

23.12.2022 фахівець з публічних закупівель Лікарні ОСОБА_9 на виконання своєї злочинної ролі, діючи за вказівкою ОСОБА_6 , достовірно знаючи, що Товариство є взаємопов`язаною особою з ОСОБА_6 , умисно подала за власним цифровим підписом оголошення про проведення процедури відкритих торгів з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі Особливості); тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи від 23.12.2022 № 150, визначила очікувану вартість предмета закупівлі лабораторних реактивів на суму 1045210 гривень, та дату кінцевого строку подання до 03 січня 2023 року, достовірно знаючи, що ціна є завищеною.

При цьому, ОСОБА_6 на виконання своєї ролі, діючи відповідно до відведеної йому ролі для досягнення єдиного злочинного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем у великому розміру у складі організованої групи, після оголошення 23.12.2023 Лікарнею процедури закупівлі за ID: UA-2022-12-23-012206-a, предметом якого є Фармацевтична продукція за ДК 021:2015:33600000-6, здійснюючи контроль над фінансово-господарською діяльністю Товариства, надав вказівку директору Товариства ОСОБА_13 подати документи для участі в тендері, на що останній не будучи обізнаним про злочині наміри ОСОБА_6 , 01.01.2023 подав електронні документи від імені Товариства для участі в зазначеній процедурі закупівлі.

Після чого, ОСОБА_9 як фахівець з публічних закупівель Лікарні, діючи за вказівкою ОСОБА_6 згідно відведеної їй злочинної ролі, достовірно знаючи, що ціна є завищеною, в порушення вимог ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням, за результатами проведеної процедури закупівлі безпідставно визначила переможцем процедури відкритих торгів з особливостями згідно предмету закупівлі за ДК 021:2015:33600000-6 Фармацевтична продукція Товариство, про що склала протокольне рішення № 2 від 05.01.2023, яке власноручно завірила своїм підписом.

В результаті спільних злочинних дій ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 у складі організованої злочинної групи, між Лікарнею, (надалі Замовник), в особі директора ОСОБА_8 , та Товариством, (надалі Постачальник) в особі директора ОСОБА_13 , який діяв за вказівкою ОСОБА_6 , укладено договір поставки товару від 16.01.2023 № 1 (далі Договір №1).

Предмет Договору:

1.1. В порядку та на умовах, визначених Договором, Постачальник зобов?язується поставити, а Замовник в порядку та на умовах, визначених Договором, зобов?язується прийняти й оплатити Постачальнику по предмету закупівлі за 33690000-3 Лікарські вироби різні (Реактиви лабораторні) (далі за текстом - Товар) за асортиментом і цінами, зазначеними у специфікації, що додається до Договору (додаток до Договору) і є його невід?ємною частиною.

1.2. Обсяги закупівлі Товару можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків Замовника.

Ціна договору:

3.2 Ціна Договору становить: 1 045 210 гривень, в тому числі ПДВ 99 608,53 гривень.

Порядок здійснення оплати:

4.1. Розрахунки за Товар здійснюються в національній валюті України гривні.

4.2. 3амовник здійснює оплату за Товар шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника на умовах відстрочки платежу до 30 (тридцяти) банківських днів з моменту поставки Товару на умовах розділу 5 Договору.

4.3. У разі затримки бюджетного фінансування та/або затримки здійснення платежів не з вини Замовника, розрахунок за надані Послуги здійснюються протягом 3 (трьох) банківських днів з дати отримання Замовником бюджетного фінансування закупівлі на свій реєстраційний рахунок та/або можливості здійснити платежі.

Поставка товарів:

5.1. Поставка Товару здійснюється Постачальником до 31.12.2023 протягом 1 (одного) дня з дати надходження на його адресу усного, з обов?язковим подальшим письмовим підтвердження, замовлення на умовах DDP - 18000 Україна Черкаська область м. Черкаси вул. Самійла Кішки, 210/1 («Інкотермс», у редакції 2020 року).

5.2. Датою поставки Товару є дата підписання Замовником накладної (накладних) в місті поставки, вказаному в п.5.1. Договору.

Строк дії договору:

10.1. Договір вважається укладеним і набирає чинності при умові його підписання Сторонами, скріплення печатками Сторін та діє до 31.12.2023 року.

Згідно із Додатком №1 (специфікацією до Договору від 16.01.2023 №1) Товариство зобов`язується поставити на адресу Лікарні лікарські вироби на загальну суму 1 045 210 гривень, в тому числі ПДВ 99 608,53 гривень.

На виконання умов Договору №1 та згідно з видатковими накладними та згідно з видатковими накладними (від 19.01.2023 №1, від 24.02.2023 №13, від 20.01.2023 №3, від 15.03.2023 №20, від 20.01.2023 №2, від 20.01.2023 №4 Товариством було поставлено, а Лікарнею отримано товар згідно зі Специфікацією, на загальну суму 1046 570 гривень, а саме: згідно видаткової накладної від 19.01.2023 №1: Тест-система YSL-qР-EC-S.Enter-100 Salmonella enterica qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук по ціні 24 768 гривень на суму 49 536 гривень; Тест-система YSL-qP-EC-C.coli/jeju-100 Campylobacter coli/jejuni qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук по ціні 24 768 гривень на суму 49 536 гривень; Тест-система YSL-qP-EC-EBV-100 - Epstein-Barr virus (EBV) qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук по ціні 24 768 гривень на суму 49 536 гривень; Тест-система YSL-qP-EC-B.bron/para- 100 -Bordetella bronchiseptica Bordetella parapertussis qPCR Тest Kit. ІІЛР, Youseq у кількості 1 штуки по ціні 24 768 гривень на суму 24768 гривень; Тест-система YSL-qP-EC-Y.enter-100 Yersinia entcrocolitica qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук по ціні 24 768 гривень на суму 49 536 гривень; Набір ПЛР для визначення вірусу Гепатиту С (НCV) 100 тестів, Gеneproof у кількості 2 штук по ціні 46 200 гривень на суму 92400 гривень; згідно видаткової від 24.02.2023 №13 Тест-система YSL-qPX-EC-Flu-100 Influenza Multiplex qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук по ціні 29 040 гривень на суму 58080 гривень; згідно видаткової накладної від 20.01.2023 №3Тест-система VIASURE E. coli Typing Real Time PCR Detection Kit 12 strips, LP, 48 аналізів, Certest у кількості 1 штуки по ціні 46200 гривень на суму 46200 гривень; Тест-система VIASURE Gastrointestinal Panel I Real Time PCR Detection Kit 12 strips. LP. 12 аналізів, Certest у кількості 1 штуки по ціні 18480 гривень на суму 18480 гривень; Швидкий тест CerTest Rota + Adeno + Astro + Noro G1/GІI Quad Card (20 тестів з пробірками для стулу) (RG862001V) у кількості 6 штук по ціні 7500 гривень на суму 45000 гривень; згідно видаткової накладної від 15.03.2023 №20 Швидкий тест CerTest Influenza А + В Combo Card (20 тестів з швабами + буфер для розведення + позитивний контроль) (Z882001 PC) у кількості 5 штук по ціні 4620 гривень на суму 23100 гривень; згідно видаткової накладної від 20.01.2023 №2 Набір реагентів EIA Adenovirus IgА, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 7 710 гривень на суму 7 710 гривень; Набір реагентів ЕIA Adenovirus IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 6880 гривень на суму 6880 гривень; Набір реагентів EIA Bordetella parapertussis IgG, TestLine, Чехія. 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 9220 гривень на суму 9220 гривень; Набір реагентів EIA Bordetella parapertussis IgM, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 9220 гривень на суму 9220 гривень; Набір реагентів EIA Bordetella pertussis Toxin IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 6350 гривень на суму 6350 гривень; Набір реагентів ЕІА Bordetella pertussis Toxin IgM, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 6350 гривень на суму 6350 гривень; Набір реагентів ЕІА Borrelia recombinant IgG (192), Test Line, Чехія, 192 дослідження у кількості 1 штуки по ціні 12930 гривень на суму 12930 гривень; Набір реагентів ЕІА Borrelia recombinant IgM (192). TеstLinc, Чехія, 192 дослідження у кількості 1 штуки по ціні 12930 гривень на суму 12930 гривень; Набір реагентів ЕІА Chlamydia pneumoniae IgG, TestLinе, Чехія. 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 820 гривень на суму 5 820 гривень; Набір реагентів ЕІА Chlamydia pneumoniae IgM. TеstLinе, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 820 гривень на суму 5 820 гривень; Набір реагентів ЕІА CMV IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 140 гривень на суму 5 140 гривень; Набір реагентів ЕІА CMV IgM, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 6 200 гривень на суму 6 200 гривень; Набір реагентів ЕІА ЕBV EA-D IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 820 гривень на суму 5 820 гривень; Набір реагентів ЕІА EBV EA-D IgM, TestLine, Чехія. 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 820 гривень на суму 5 820 гривень; Набір реагентів ЕІА EBV ЕBNA-1 IgG, TеstLinе, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 070 гривень на суму 5 070 гривень; Набір реагентів ЕІА EBV EBNA-1 IgM, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 220 гривень на суму 5 220 гривень; Набір реагентів ЕІА ЕBV VCA IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 670 гривень на суму 5 670 гривень; Набір реагентів ЕІА EBV VCA IgM, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5 900 гривень на суму 5 900 гривень; Набір реагентів ЕІА Measles IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 6 350 гривень на суму 6350 гривень; Набір реагентів ЕІА Measles IgM, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 7180 гривень на суму 7180 гривень; Набір реагентів ЕІА Mumps IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 6350 гривень на суму 6350 гривень; Набір реагентів ЕІА Mumps IgM, TcstLinе, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 7180 гривень на суму 7180 гривень; Набір реагентів ЕІА Tetanus Toxoid IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 7480 гривень на суму 7480 гривень; Набір реагентів ЕІА Toxocara IgA, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 8160 гривень на суму 8160 гривень; Набір реагентів EIA Toxocara IgG, TestLine, Чехія. 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 6800 гривень на суму 6800 гривень; Набір реагентів ЕІА Toxoplasma IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5370 гривень на суму 5370 гривень; Набір реагентів ЕІА Toxoplasma IgM, TеstLinе, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5370 гривень на суму 5370 гривень; Набір реагентів ЕІА VZV IgM, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5820 гривень на суму 5820 гривень; Набір реагентів ЕІА Yersinia IgA, ТestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 7180 гривень на суму 7180 гривень; Набір реагентів ЕІА Yersinia IgG, Test Line, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 6430 гривень на суму 6430 гривень; Набір реагентів ЕІА Yersinia IgM, ТestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 7180 гривень на суму 7180 гривень; Набір реагентів ЕІА НSV 1+2 IgG, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5220 гривень на суму 5220 гривень; Набір реагентів ЕІА НSV 1+2 IgM, TestLine, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 5220 гривень на суму 5220 гривень; Набір реагентів ЕІА Rubella IgG, Test Line, Чехія, 96 досліджень у кількості 1 штуки по ціні 4790 гривень на суму 4790 гривень; згідно видаткової накладної від 20.01.2023 №4 Інактивуюче вірусне транспортне середовище, ІТМ-100, Biomiga у кількості 20 штук по ціні 6840 гривень на суму 136800 гривень; Набір реагентів ЕZgene Stool gDNA Kit для ПЛР екстракції ДНК на 50 реакції, GD4111-01, Biomiga у кількості 4 штук по ціні 4104 гривень на суму 16416 гривень; Набір реагентів для екстракції вірусної РНК з респіраторних зразків на колонках на 250 реакції, VR6568-02, Biomiga у кількості 6 штук по ціні 26172 гривень на суму 157032 гривень.

Відповідно до умов укладеного Договору № 1 та згідно з платіжними інструкціями від 19.01.2023 №821 на суму 315 312 гривень; від 20.01.2023 №823 на суму 230150 гривень, від 20.01.2023 №824 на суму 109680 гривень; від 20.01.2023 №825 на суму 310 248 гривень; від 24.02.2023 №914 на суму 58080 гривень; від 15.03.2023 №991 на суму 23 100 гривень на адресу Товариства здійснено оплату за поставлений товар у сумі 1046 570 гривень.

Згідно до висновку судової економічної експертизи № 128/25-23 від 12.03.2025 документально підтверджено висновки аналітичного дослідження про результати дослідження фінансово - господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» (код ЄДРПОУ 02004976) щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень за період з 01.01.2022 по 31.12.2024 року в частині здійснення поставки TOB «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ» (код ЄДРПОУ 02004976) комунальному некомерційному підприємству «Черкаська міська інфекційна лікарня» (код ЄДРПОУ 02004976) медичних виробів за завищеними цінами, придбаних за договором № 1 від 16.01.2023, що призвело до завищення вартості товару на суму 387226,82 гривень.

В результаті вказаних злочинних дій організованої групи у складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 відповідно до договору № 1 від 16.01.2023 Товариством на адресу Лікарні поставлено медичні вироби за завищеними цінами, в результаті чого державному бюджету в особі Національної служби здоров`я України завдано матеріальну шкоду на суму 387226,28 гривень.

Одночасно з цим, під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Лікарні, яка проводилась у період з 13.02.2023 по 21.04.2023, результати якої відображено в акті №04-30/004 від 28.04.2023, встановлено допущені порушення, які виразилися у зловживаннях та завищенні вартості придбання медичних товарів у Товариства при проведенні спрощених процедур та відкритих торгів з особливістю, при яких ОСОБА_6 був єдиним учасником Товариства та одночасно мав трудові відносини з Лікарнею, у зв`язку з чим останній, як організатор та керівник організованої злочинної групи, з метою конспірації та прикриття злочинної діяльності організованої групи, прийняв рішення про зміну плану вчинення злочинів, здійснення перерозподілу функціональних обов`язків членів групи та залучення нового учасника організованої групи, про що повідомив ОСОБА_7 та ОСОБА_9 .

Після чого, ОСОБА_6 , отримавши згоду на зміну злочинного плану від вищевказаних членів організованої злочинної групи, згодою ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , на добровільній основі залучили до участі у діяльності організованої групи у якості пособника раніше знайомого ОСОБА_14 , зареєстрованого як фізична особа-підприємець за адресою: АДРЕСА_1 . та ОСОБА_6 з банківського рахунку Товариства здійснив перерахування на банківський рахунок ФОП ОСОБА_14 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк» фінансової допомоги в розмірі 400000 гривень для здійснення подальшої фінансово-господарської діяльності, направленої на прикриття злочинної діяльності організованої групи у складі ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_14 .

Відповідно до зміненого плану вчинення злочинів на ОСОБА_14 , як на посібника покладено наступні обов`язки:

діяти за вказівками ОСОБА_6 ;

після оголошення Лікарнею про початок відкритих торгів від ФОП ОСОБА_14 розміщувати на інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro комерційні пропозиції;

з метою створення штучного ланцюга постачання, як ФОП ОСОБА_14 укладати договори купівлі-продажу з Товариством та Лікарнею;

надавати ОСОБА_6 печатку ФОП ОСОБА_14 для оперативного укладання та оформлення договорів постачання з Лікарнею;

сприяти ОСОБА_6 , шляхом повідомлення йому відповідних паролів банкінгу, управлінню та контролю банківським рахунком ФОП ОСОБА_14 ;

отримувати грошові кошти від незаконної діяльності у визначеному організатором розмірі.

Одночасно з цим, відповідно до узгодженого усіма членами організованої групи плану вчинення злочинів, функції ОСОБА_7 та ОСОБА_9 часткового було змінено, а саме лобіювання, підготовка доповідних записок, оголошення і проведення тендеру, а також всебічне створення умов для визначення переможцем саме ФОП ОСОБА_14 , уявна господарська діяльність якого слугувала прикриттям злочинної діяльності Товариства, яке фактично керувалось та контролювалось ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

Продовжуючи злочинну діяльність, згідно з розробленим ОСОБА_6 планом вчинення злочинів, доведеним до учасників організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_14 та ними схваленим, 20.03.2023 завідуюча КДЛ Лікарні ОСОБА_7 склала та підписала службову записку про необхідність оголошення тендерної закупівлі в березні-квітні 2023 року відповідно до планування річної потреби реагентів для клініко-діагностичної лабораторії та для безперебійного виконання лабораторних досліджень методом ПЛР, серологічних досліджень методом ІФА та гематологічних досліджень на автоматичному гематологічному аналізаторі Swelab Alfa Plus Стандарт протягом 2023 року, з визначенням переліку, найменування, кількості та марки необхідних реагентів, прикріпивши в якості обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі комерційні пропозиції №01 від 22.03.2023, №02 від 23.03.2023, складені від імені ФОП ОСОБА_14 та комерційну пропозиції від імені Товариства, які містили завищені ціни.

В подальшому діючи на виконання спільних досягнутих домовленостей та злочинного плану, ОСОБА_7 пролобіювала на робочих нарадах у адміністрації Лікарні закупівлю в першу чергу саме для потреб клініко-діагностичної лабораторії лабораторних реактивів на суму 4539272 гривень, після чого передала фахівцю з публічних закупівель Лікарні ОСОБА_9 службову записку із прикріпленими до неї комерційними пропозиціями №01 від 22.03.2023, №02 від 23.03.2023, складеними від імені ФОП ОСОБА_14 та комерційною пропозицією від імені Товариства для оформлення в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro оголошення про проведення процедури відкритих торгів з особливостями.

24.03.2023 фахівець з публічних закупівель Лікарні ОСОБА_9 на виконання своєї ролі, діючи за вказівкою ОСОБА_6 , достовірно знаючи, що ФОП ОСОБА_14 та Товариство є взаємопов`язаними особами з ОСОБА_6 , умисно подала за власним цифровим підписом оголошення про проведення процедури відкритих торгів з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі Особливості);; тендерну документацію, затверджену протоколом уповноваженої особи 24.03.2023 № 77, визначила очікувану вартість предмета закупівлі лабораторних реактивів на суму 4539272,00 грн, яка була завідомо завищена та дату кінцевого строку подання до 03 квітня 2023 року.

При цьому, ОСОБА_14 на виконання своєї ролі, діючи за вказівками ОСОБА_15 з метою реалізації спільного умислу, спрямованого на заволодіння бюджетними коштами, після оголошення 24.03.2023 Лікарнею процедури закупівлі за ID: UA-2023-03-24-005603-a, предметом якого є Фармацевтична продукція за ДК 021:2015:33600000-6 достовірно знаючи про відсутність у нього визначеного переліку необхідних лабораторних реагентів, 02.04.2023 умисно подав електронні документи для участі в зазначеній процедурі закупівлі.

ОСОБА_9 як фахівець з публічних закупівель Лікарні, діючи за вказівкою ОСОБА_6 згідно відведеної їй злочинної ролі, достовірно знаючи, що ціна є завищеною, в порушення вимог ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо дотримання принципів добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії, ефективності та пропорційності, запобігання корупційним діям і зловживанням, не відхилила пропозицію ФОП ОСОБА_14 як таку, що не відповідає вимогам тендерної закупівлі в частині надання оригіналу гарантійного листа виробника (представника, філії виробника), який підтверджує можливість учасника поставити контейнери для збору калу ІВД з буферним розчином (стандартний ворсистий зонд-тампон д-swab з точкою зламу 80 мм стерильний упакований разом з пробіркою з 2 мл середовища кері блейра в flow-pack упаковку), виробником яких відповідно до тендерної пропозиції учасника (файл «Тендерна пропозиція.pdf», позиція 46) є Deltalab (Іспанія) та за результатами проведеної процедури закупівлі безпідставно визначила переможцем процедури відкритих торгів з особливостями згідно предмету закупівлі за ДК 021:2015:33600000-6 Фармацевтична продукція ФОП ОСОБА_14 , про що склала протокольне рішення № 86 від 06.04.2023, яке власноручно завірила своїм підписом.

У подальшому, ОСОБА_14 , діючи на виконання спільного злочинного плану, направленого на заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем, передавши ОСОБА_6 печатку ФОП ОСОБА_14 , у невстановленому місці 18.04.2023 підписав та скріпив печаткою ФОП ОСОБА_14 , як Постачальника, договір поставки товару №18, укладений з Лікарні в особі директора ОСОБА_8 , предметом якого є лікарські вироби різні (реактиви лабораторні, надалі а текстом - Товар) за ДК 021:2015:33600000-6 за асортиментом і цінами, зазначеними у специфікації, що додається до Договору (додаток до Договору) і є його невід`ємною частиною.

Предмет Договору:

1.1. В порядку та на умовах, визначених Договором, Постачальник зобов?язується поставити, а Замовник в порядку та на умовах, визначених Договором, зобов?язується прийняти й оплатити Постачальнику по предмету закупівлі за 33690000-3 Лікарські вироби різні (Реактиви лабораторні) (далі за текстом - Товар) за асортиментом і цінами, зазначеними у специфікації, що додається до Договору (додаток до Договору) і є його невід?ємною частиною.

1.2. Обсяги закупівлі Товару можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків Замовника.

Ціна договору:

3.2 Ціна Договору становить: 4 539 272 гривень.

Порядок здійснення оплати:

4.1. Розрахунки за Товар здійснюються в національній валюті України гривні.

4.2.3амовник здійснює оплату за Товар шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника на умовах відстрочки платежу до 15 (п?ятнадцяти ) календарних днів з моменту поставки Товару на умовах розділу 5 Договору.

4.3. У разі затримки бюджетного фінансування та/або затримки здійснення платежів не з вини Замовника, розрахунок за надані Послуги здійснюються протягом 3 (трьох) банківських днів з дати отримання Замовником бюджетного фінансування закупівлі на свій реєстраційний рахунок та/або можливості здійснити платежі.

Поставка товарів:

5.1. Поставка Товару здійснюється Постачальником до 31.12.2023 протягом 5 (п?яти) днів з дати надходження на його адресу усного, з обов?язковим подальшим письмовим підтвердження, замовлення на умовах DDP - 18000 Україна Черкаська область м. Черкаси вул. Самійла Кішки, 210/1 («Інкотермс», у редакції 2020 року).

5.2. Датою поставки Товару є дата підписання Замовником накладної (накладних) в місті поставки, вказаному в п.5.1. Договору.

Строк дії договору:

10.1. Договір вважається укладеним і набирає чинності при умові його підписання Сторонами, скріплення печатками Сторін та діє до 31.12.2023 року.

Згідно із Додатком №1 (специфікацією до Договору від 18.04.2023 №18) ФОП ОСОБА_14 зобов`язується поставити на адресу Лікарні лікарські вироби у кількості на загальну суму 4539 272 гривень без ПДВ.

Проте, 24.05.2023 керуючись Висновком Державної аудиторської служби України про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2023-03-24-005603-а, в якому встановлені порушення законодавства, Сторони уклали Додаткову угоду №1 до Договору №18 від «18» квітня 2023 року про наступне:

1. Припинити зобов?язання за Договором, шляхом розірвати Договору, керуючись Висновком моніторингу.

2. Пункт 3.2. Договору викласти наступним чином: «3.2. Ціна Договору становить 2 232903 гривень без ПДВ.

3. Затвердити специфікацію у новій редакції Специфікації до Додаткової угоди, які є невід?ємними частинами Додаткової угоди.

4. З моменту набрання чинності цією Угодою зобов?язання Сторін, що виникли з Договору, припиняються і Сторони не вважають себе пов?язаними будь-якими правами та обов?язками, що виникли із Договором.

Одночасно з цим, ОСОБА_6 , здійснюючи керівництво діяльністю організованої групи, будучи одноосібним власником Товариства, згідно раніше розробленого та узгодженого усіма членами організованої групи злочинного плану, для забезпечення виконання умов договору № 18 від 18.04.2023, забезпечив складання та реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних документів щодо реалізації Товариством медичних виробів ФОП ОСОБА_14 , які в подальшому мали постачатись до Лікарні, а саме: податкових накладних від 17.04.2023 №22, від 17.04.2023 №23, від 17.04.2023 №24, від 17.05.2023 №25, від 17.05.2023 №26, згідно яких Товариством нібито було поставлено, а ФОП ОСОБА_14 отримано товар згідно з номенклатурою на загальну суму 1519042 гривень.

В свою чергу ФОП ОСОБА_14 виконуючи вказівки ОСОБА_6 , згідно відведеної йому ролі при вчиненні злочину, діючи єдиним умислом, на виконання умов Договору № 18 здійснив документальне оформлення та постачання медичних виробів до Лікарні на загальну суму 2232903 гривень, а саме: видаткові накладні від 20.04.2023 №1; від 20.04.2023 №2; від 10.05.2023 №4; від 17.05.2023 №5; від 22.05.2023 №6; від 22.05.2023 №7, а саме згідно видаткової накладної від 20.04.2023 №1 Swelab Alfa Ділуент, RFID у кількості 3 штук, за ціною 5928 гривень, на суму 17784 гривень, Swelab Alfa Лізуючий, RFID у кількості 3 штук, за ціною 7967 гривень, на суму 23901 гривень, Інактивуюче вірусне транспортне середовище, ITM-100, Biomiga у кількості 20 штук, за ціною 8400 гривень, на суму 168000 гривень, Набір реагентів для екстракції вірусної РНК з респіраторних зразків на колонках на 250 реакції, VR6568-02, Biomiga у кількості 9 штук, за ціною 30450 гривень, на суму 274050 гривень, Стандартний ворсистий зонд-тампон o-swab з точкою зламу 80 мм стерильний упакований разом з пробіркою з 2 мл середовища кері блейра в flow-pack упаковку у кількості 100 штук, за ціною 92,17 гривень, на суму 9217 гривень, Тест-система VIASURE E. coli EHEC. EPEC EIEC Real Time PCR Detection Kit 12 strips LP. 96 аналізівю Certest у кількості 2 штук, за ціною 52500 гривень, на суму 105000 гривень, Тест-система VIASURE Herpes virus 1. Herpes virus 2 Varicella Zoster Virus Real Time PCR Detection Kit 12, LP, 96 аналізів, Certest (VS-HHZ112L) у кількості 2 штук, за ціною 52500 гривень, на суму 105000 гривень, Тест-система VIASURE Human Herpes Virus 6,7 8 Real Time PCR Detection Kit 12 strips, LP, 96 аналізів, Certest (VS-HHV112L) у кількості 2 штук, за ціною 24000 гривень, на суму 48000 гривень, згідно видаткової накладної від 20.04.2023 №2 Тест-система YSL-qP-EC-C coli/jeju-100 Campylobacter coli/jejuni qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq, у кількості 2 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 49536 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-CMV-100-Cytomegalovirus (CMV) (Human herpesvirus 5) qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 49536 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-EBV-100-Epstein-Barr virus (EBV) qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 49536 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-S Enter-100 Salmonella enterica qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 49536 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-VZV-100 Varicella-zoster Virus (VZV) qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 3 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 74304 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-Y enter-100 Yersinia enterocolitica qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 49536 гривень, Тест-система YSL-qP-IC-HAV-100 Hepatitis A Virus qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 1 штуки, за ціною 26208 гривень, на суму 26208 гривень, Тест-система YSL-qP-IC-Legionel-100 - Legionella SPP qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 1 штуки, за ціною 24768 гривень, на суму 24768 гривень, Тест-система YSL-qPX-E_N_RdRp-cvd 19 E.NRdRp gene Multiplex qPCR Kit, ПЛР, Youseq у кількості 11 штук, за ціною 25168 гривень, на суму 276848 гривень, згідно видаткової накладної від 10.05.2023 №4 Набір ПЛР для визначення вірусу Гепатиту С (HCV)100 тестів, Geneproof у кількості 1 штук, за ціною 46200 гривень, на суму 46200 гривень, Набір ПЛР для визначення вірусу Гепатиту B(HBV)100 тестів, Geneproof у кількості 1 штук, за ціною 36960 гривень, на суму 36960 гривень, згідно видаткової накладної від 17.05.2023 №5 Тест-система YSL-qP-EC-C coli/jeju-100 Campylobacter coli/jejuni qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 1 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 24768 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-Clam.SPP-100 Chlamydia SPP qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 1 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 24768 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-CMV-100-Cytomegalovirus (CMV) (Human herpesvirus 5) qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 3 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 74304 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-EBV-100-Epstein-Barr virus (EBV) qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 3 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 74304 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-S Enter-100 Salmonella enterica qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 1 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 24768 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-VZV-100 Varicella-zoster Virus (VZV) qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 49536 гривень, Тест-система YSL-qP-EC-Y enter-100 Yersinia enterocolitica qPCR Test Kit, ПЛР, Youseq у кількості 2 штук, за ціною 24768 гривень, на суму 49536 гривень, Тест-система YSL-qPX-EC -Flu-100-Influenza Multiplex qPCR Kit, ПЛР, Youseq у кількості 1 штук, за ціною 34848 гривень, на суму 34848 гривень, згідно видаткової накладної від 22.05.2023 №6 Swelab Alfa Ділуент, RFID у кількості 7 штук, за ціною 5928 гривень, на суму 41496 гривень, Swelab Alfa Лізуючий, RFID у кількості 12 штук, за ціною 7967 гривень, на суму 95604 гривень, Boule Гіпохлорит 20,0 % Очищувач 500 мл у кількості 4 штук, за ціною 2976 гривень, на суму 11904 гривень, Boule Контроль Диф. Нормальний 1*4,5 мл у кількості 3 штук, за ціною 2983 гривень, на суму 8949 гривень, Boule Контроль Диф. Низький 1*4,5 мл у кількості 3 штук, за ціною 2983 гривень, на суму 8949 гривень, Boule Контроль Диф. Високий 1*4,5 мл у кількості 3 штук, за ціною 2983 гривень, на суму 8949 гривень, згідно видаткової накладної від 22.05.2023 №7 Набір ПЛР для визначення вірусу Гепатиту С (HCV)100 тестів, Geneproof у кількості 3 штук, за ціною 46200 гривень, на суму 138600 гривень, Набір ПЛР для визначення вірусу Гепатиту B(HBV)100 тестів, Geneproof у кількості 3 штук, за ціною 36960 гривень, на суму 110880 гривень.

Відповідно до умов укладеного Договору №18 (з врахуванням додаткової угоди від 24.05.2023 №1) та згідно з платіжними інструкціями від 10.05.2023 №1160 на суму 83160 гривень; від 22.05.2023 №1190 на суму 356832 гривень; від 22.05.2023 №1191 на суму 175851 гривень; від 22.05.2023 №1192 на суму 249480 гривень; від 21.04.2023 №1095 на суму 717772 гривень; від 21.04.2023 №1096 на суму 649808 гривень на адресу ФОП ОСОБА_14 здійснено оплату за поставлений товар у сумі 2232903 гривень.

Згідно до висновку судової економічної експертизи № 102/126/25-23 від 28.02.2025 документально підтверджено висновки аналітичного дослідження про результати дослідження фінансово - господарської діяльності комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» (код ЄДРПОУ 02004976) щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень за період з 01.04.2023 по 31.07.2024 року в частині здійснення поставки TOB «ЕН ДЖИ ЛАБ ТЕХНОЛОДЖИ» (код ЄДРПОУ 02004976) комунальному некомерційному підприємству «Черкаська міська інфекційна лікарня» (код ЄДРПОУ 02004976) лікарських виробів шляхом здійснення фіктивних операцій через ФОП ОСОБА_14 за договором від 18.04.2023 № 18, що призвело до завищення вартості товару на суму 201838 гривень.

В результаті вказаних злочинних дій організованої групи у складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_14 відповідно до договору № 18 від 18.04.2023 ФОП ОСОБА_14 на адресу Лікарні поставлено медичні вироби за завищеними цінами, в результаті чого державному бюджету в особі Національної служби здоров`я України завдано матеріальну шкоду на суму 201838,0 гривень.

Таким чином, у період з листопаду 2022 року по травень 2023 року ОСОБА_6 , діючи у складі організованої злочинної групи зі ОСОБА_7 , ОСОБА_10 та ОСОБА_16 , шляхом зловживання своїм службовим становищем, під час постачання медичних виробів до Лікарні за завищеними цінами заволоділи бюджетними коштами, чим завдали державному бюджету в особі Національної служби здоров`я України збитків на суму загальну суму 704632,88 гривень, що на момент вчинення злочину в двісті п`ятдесят разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є великим розміром.

28.03.2025 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України, тобто організація в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах, в умовах воєнного стану, організованою групою.

Санкція частини 5 статті 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Згідно Інформаціїз Державногореєстру речовихправ нанерухоме майнота Реєструправ власностіна нерухомемайно,Державного реєструІпотек,Єдиного реєструзаборон відчуженняоб`єктів нерухомогомайна щодооб`єкта нерухомогомайна №419912192від 25.01.2024, ОСОБА_6 ,на правівласності належить: квартира за адресою: АДРЕСА_2 ;

Беручи до уваги викладене, зважаючи на те, що санкція статті, яка інкримінується ОСОБА_6 , передбачає покарання у вигляді конфіскації майна, з метою недопущення зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню та виконання вироку суду в частині конфіскації майна.

У судове засідання слідча не з`явилася, скерувала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримує та просить його задовольнити.

Згідно до вимог ч. 2 ст.163КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Таким чином, розгляд клопотання проводиться без виклику осіб, у володінні яких знаходяться документи, оскільки стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення вказаних у клопотанні документів зацікавленими особами.

Дослідивши додані до клопотання матеріали, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

У відповідності до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Статтею 131КПК України передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження визначено арешт майна.

Відповідно до ч.1 ст.170КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно із ч.2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов),чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Звертаючись до слідчого судді з указаним клопотанням, слідчий просив накласти арешт на майно з метою конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи (п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України).

Частиною 5 статті 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Так, відповідно до положень ч.1 ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Слідчим суддею встановлено, що 05.01.2023 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України.

28 березня 2025 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Санкція ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 419912192 від 27.03.2025, ОСОБА_6 , на праві власності належить квартира за адресою: АДРЕСА_2 .

Враховуючи вищевикладене, з метою імовірної конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо фізичної особи, у випадку визнання підозрюваної винною у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність накладення арешту на належне підозрюваній вищевказане майно, а відтак клопотання слідчого підлягає до задоволення.

Оцінюючи дотримання права кожної особи на мирне володіння своїм майном, декларованого ч.1 ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, слідчий суддя зважає на те, що накладення арешту у даному кримінальному провадженні становить втручання у право власності, однак таке втручання на даним час є виправданим з огляду на суспільний інтерес, який у даному конкретному випадку стосується результату розслідування у даному кримінальному провадженні обставин вчинення кримінальних правопорушень за ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України.

При застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимог КПК України та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів осіб; умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню.

Керуючись ст.ст. 100, 131, 132, 167, 170, 171, 369, 372КПК України слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт із забороною вчинення будь-яких реєстраційних дій щодо розпорядження та відчуження майна, що належать ОСОБА_6 , (РНОКПП НОМЕР_2 ) на праві власності, а саме на квартиру АДРЕСА_3 .

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата проголошення повного тексту ухвали 03 квітня 2025 року.

СудТальнівський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення03.04.2025
Оприлюднено07.04.2025
Номер документу126331913
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна