Рішення
від 19.03.2025 по справі 758/6546/16-ц
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/6546/16

Категорія 23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 березня 2025 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Захарчук С. С.,

за участю секретаря судового засідання - Омельченко К. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом дочірнього підприємства «Комунальне підприємство «Маяк» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -

В С Т А Н О В И В :

Дочірнє підприємство «Комунальне підприємство «Маяк» (далі - ДП «КП «Маяк») звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Зазначало, що ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 зареєстровані в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою № 22 від 23.03.2016.

Квартира за адресою АДРЕСА_2 належить ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право власності на житло, що підтверджується довідкою Подільської РДА від 26.11.2014.

Основним напрямком діяльності ДП «КП «Маяк» є утримання та експлуатація жилого фонду.

Відповідно до розрахунку заборгованості за житлово-комунальні послуги заборгованість ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 перед ТОВ «КП «Маяк» станом на 29.02.2016 складає 16 717 грн. 45 коп.

Посилаючись на те, що відповідачі свої зобов`язання по оплаті житлово-комунальних послуг не виконують та у них утворилася заборгованість, ДП «КП «Маяк» просило стягнути з відповідачів на свою користь заборгованість за житлово-комунальні послуги у розмірі 16 717 грн. 45 коп. та судові витрати.

У подальшому на адресу суду надійшла заява від представника позивача, в якій останній просив стягнути з відповідачів заборгованість за житлово-комунальні послуги по 5 572 грн. 48 коп. з кожного.

У запереченнях на позовну заяву ОСОБА_3 вказала, що позовні вимоги є необґрунтованими, оскільки позивачем не надано документів на підтвердження виникнення у відповідачів заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Посилаючись на вищевикладене, просила відмовити у задоволені позову ДП «КП «Маяк» до неї про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

У судове засідання представник позивача не з`явився, надіслав на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності в якій вказав, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити в повному обсязі.

Суд, відповідно до ст. 223 ЦПК України, ухвалив розглядати справу за відсутності представника позивача.

ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, надіслала на адресу суду заяву про розгляд справи за відсутності її та співвідповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Суд, відповідно до ст. 223 ЦПК України, ухвалив розглядати справу за відсутності відповідачів.

Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши та оцінивши письмові докази в справі в їх сукупності, дійшов наступного висновку.

Судом установлено, що відповідно до довідки Подільської РДА від 26.11.2024 квартира АДРЕСА_3 належить на праві власності ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 в рівних долях (а.с. 5).

Діяльність ДП «КП «Маяк» регламентується статутом підприємства, затвердженим ПАТ «Завод Маяк» відповідно до Протоколу № 4 від 15.04.2010 та Наглядовою радою ПАТ «Завод Маяк» відповідно до Протоколу № 2 від 22.04.2010 (а.с. 12-14).

Відповідно до п. 2.1 Статуту метою діяльності підприємства є одержання прибутку від утримання жилого фонду засновника та надання послуг населенню.

Відповідно до абз. 1 п. 2.2 Статуту предметом діяльності підприємства є, зокрема, утримання та експлуатація жилого фонду засновника.

05.02.2002 між ДП «КП «Маяк» та ОСОБА_1 було укладено договір про участь у витратах на приймання будинку та прибудинкової території, предметом якого є забезпечення обслуговування та ремонт житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , а також утримання прибудинкової території (а.с. 9).

Відповідно до наданого позивачем розрахунку за період з січня 2013 року по лютий 2016 року заборгованість за адресою АДРЕСА_1 (особовий рахунок № НОМЕР_1 ) складає 19 160 грн. 14 коп. (а.с. 7-8).

Пунктом 5 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон) передбачено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ст. 5 Закону до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку;

Комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Згідно пунктів 5, 10 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами; у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню в розмірах, установлених законом або договорами про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 2 ст. 8 Закону виконавець комунальної послуги зобов`язаний: забезпечувати своєчасність надання, безперервність і відповідну якість комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договорів про їх надання, у тому числі шляхом створення системи управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів; готувати та укладати із споживачем договори про надання комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов їх виконання згідно з типовим договором.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 10 Закону ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 ЦК України).

Згідно з ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Як установлено судом, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 свої зобов`язання з оплати послуг управління багатоквартирними будинками і спорудами та прибудинковими територіями за період з січня 2013 року по лютий 2016 року не виконували, внаслідок чого у них утворилась заборгованість у розмірі 16 717 грн. 45 коп. (а.с. 17).

Ураховуючи те, що відповідачі не оплачують житлово-комунальні послуги та у них утворилася заборгованість перед позивачем, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову про стягнення з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь ДП «КП «Маяк» заборгованості за житлово-комунальні послуги по 5 572 грн. 48 коп. з кожного

Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню, відповідно до ст. 141 ЦПК України, судові витрати понесені позивачем у вигляді сплати судового збору в розмірі 1 378 грн. підлягають стягненню з відповідачів на користь позивача по 459 грн. 33 коп. з кожного.

Керуючись, ст. ст. 21, 22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. ст. 13, 76-81, 258-259, 263-265, 268, 273, 279, 280-284, 353, 354 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Позов дочірнього підприємства «Комунальне підприємство «Маяк» (04073, м. Київ, пр. Московський, буд. 8, код ЄДРПОУ - 23168794) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта - невідомі), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта - невідомі), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта - невідомі) про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь дочірнього підприємства «Комунальне підприємство «Маяк» заборгованість за житлово-комунальні послуги по 5 572 (п`ять тисяч п`ятсот сімдесят дві) грн. 48 коп. з кожного.

Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь дочірнього підприємства «Комунальне підприємство «Маяк» по 459 (чотириста п`ятдесят дев`ять) грн. 33 коп. судового збору з кожного.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С. С. Захарчук

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.03.2025
Оприлюднено07.04.2025
Номер документу126333628
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —758/6546/16-ц

Рішення від 19.03.2025

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Захарчук С. С.

Ухвала від 22.06.2016

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Неганова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні