Шевченківський районний суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 757/953/25-ц
Провадження № 2/761/5739/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2025 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі" про стягнення грошових коштів, -
встановив:
У березні 2025р. до суду надійшли матеріали вказаного позову на підставі ухвали судді Печерського районного суду м. Києва від 16 січня 2025р. про передачу матеріалів за підсудністю.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви було встановлено, що остання подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
Предметом вказаного позову, є стягнення коштів.
У якості відповідача позивач зазначив Комунальне підприємство "Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі".
Згідно відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, щодо Комунального підприємства "Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі" 04 березня 2025р. внесено запис про припинення юридичної особи в результаті реорганізації (номер запису: 1000741120015004335).
Згідно у Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридичною особою-правонастпуником Комунального підприємства "Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі" є Комунальне підприємство "Київський інститут земельних відносин" (код ЄДРПОУ: 32348604, місцезнаходження: м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 32-А).
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження, якщо, зокрема, припинено юридичну особу, до якої пред`явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Статтею 104 ЦК визнано, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Згідно до ч. 1 ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Таким чином, з урахуванням того, що спірні правовідносини допускають правонаступницво, позивачу необхідно подати до суду виправлену редакцію позовної заяви із належним суб`єктним складом учасників справи (зазначити належного відповідача у відповідності до ст. 55 ЦПК України) та уточненим змістом позовних вимог та викладом обставин.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.
На підставі викладеного вище, позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів для усунення вищезазначених недоліків.
Виправлену редакцію позову надати до суду з дотриманням вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України (позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень ст. 43 цього Кодексу).
Керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Київський міський центр земельного кадастру та приватизації землі" про стягнення грошових коштів - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2025 |
Оприлюднено | 08.04.2025 |
Номер документу | 126367070 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні