ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07.04.2025м. ДніпроСправа № 904/1114/25
Суддя Євстигнеєва Н.М., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дистрибуційна компанія "Мірана", м. Черкаси
до Фізичної особи - підприємця Козорог Тетяни Миколаївни, м. Павлоград Дніпропетровської області
про стягнення 13 553,53грн
С У Т Ь С П О Р У :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Дистрибуційна компанія "Мірана" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить стягнути з Фізичної особи - підприємця Козорог Тетяни Миколаївни заборгованість у розмірі 13 553,53грн, з яких: основний борг у розмірі 7 866,70грн; відсотки за невиконання умов п. 6.4 договору у розмірі 1 416,00грн; штраф у розмірі 786,67грн; пеня у розмірі 3 225,35грн; інфляційні збитки у розмірі 205,86грн; 3% річних у розмірі 52,95грн.
Також позивач просить стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 3028,00грн та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 8 500,00грн.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 14.03.2025 Козорог Тетяна Миколаївна припинила свою підприємницьку діяльність 24.06.2022 (запис № 2002320060001014783).
Ухвалою суду від 18.03.2025 зобов`язано Виконавчий комітет Павлоградської міської ради та Межиріцьку сільську раду надати до суду інформацію про зареєстроване місце проживання (перебування) фізичної особи Козорог Тетяни Миколаївни.
Водночас, 25 березня 2025 року від позивача до господарського суду надійшла заява, якою долучено Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 25.03.2025, згідно якого Козорог Тетяна Миколаївна зареєстрована як фізична - особа підприємець 19.12.2023 (запис № 2002320000000016160).
Ухвалою суду від 28.03.2025 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними в матеріалах справи документами.
Проаналізувавши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162, 164 Господарського процесуального кодексу України.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною першою статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини одинадцятої ст.176 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно пунктом 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до п.1, п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", з 01 січня 2025 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00грн.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.
Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (ст. 9 Закону України "Про судовий збір").
Оскільки, при зверненні до господарського суду позивачем заявлено вимогу майнового характеру (стягнення 13 553,53грн), то позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 3028,00грн.
Позивачем у якості доказу оплати судового збору за подання позовної заяви надано платіжну інструкцію №5716 від 12.02.2025 на суму 3028,00грн.
Як вбачається з інформації, яка міститься в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" та відповідно до виписки про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України, позивачем сплачений судовий збір за розгляд позовної заяви у справі №904/648/25, що також підтверджується довідкою суду №47/25 від 14.03.2025.
Відтак, додана позивачем до позовної заяви квитанція не є належним доказом сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, що є порушенням вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Суд встановив, що ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 10.03.2025 у справі №904/648/25 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Дистрибуційна Компанія "Мірана" повернуто.
Пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги. Не звернення позивача станом на даний момент до суду із клопотанням про повернення судового збору у справі № 904/58/25 не є гарантією неподання ним такого клопотання у майбутньому.
У разі прийняття судом платіжної інструкції №5716 від 12.02.2025 як належного доказу оплати судового збору за подання позову у справі №904/1114/25 позивач, після ухвалення судом рішення у цій справі, не буде позбавлений можливості подання клопотання про повернення судового збору, сплаченого за подання позовної заяви у справі №904/648/25.
Наведене узгоджується з правовою позицією Центрального апеляційного господарського суду, яка викладена у постанові від 28.03.2023 у справі №904/4585/22.
Таким чином, позивачу слід надати докази сплати судового збору в розмірі 3028,00грн.
Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 164, ч. 11 ст. 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Дистрибуційна компанія "Мірана" протягом п`яти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- докази сплати судового збору у встановленому розмірі 3028,00грн та порядку.
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Дистрибуційна компанія "Мірана", що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду.
Ухвала набирає законної сили - 07.04.2025 та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Євстигнеєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2025 |
Оприлюднено | 08.04.2025 |
Номер документу | 126391808 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні