Герб України

Ухвала від 07.04.2025 по справі 282/115/22

Любарський районний суд житомирської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 282/115/22

Провадження № 2/282/4/25

У Х В А Л А

Іменем України

07 квітня 2025 року

селище Любар

Любарський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді Носача В.М.,

при секретарі судового засідання Наумчук-Їлмаз О.А.,

за участю:

позивача ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_2 ,

відповідача ОСОБА_3 ,

представника відповідача ОСОБА_4 ,

представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: служби у справах дітей ОСОБА_5 ,

представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: органу опіки та піклування Любарської селищної ради Васільєвої Т.П.,

проводячи підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Любарської селищної ради, Орган опіки та піклування Любарської селищної ради про визначення способів участі у вихованні дітей та спілкуванні з ними батьком, який проживає окремо,-

У С Т А Н О В И В:

В провадженні Любарського районного суду перебуває вищевказана цивільна справа.

Згідно ч.1ст.196 ЦПК України, для виконання завдань підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче судове засідання.

В підготовчому засіданні суддею поставлено на обговорення питання щодо виклику та опитування в судовому засіданні малолітніх дітей ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , з метою забезпечення прав та законних інтересів неповнолітніх дітей.

В підготовчому засіданні сторони заперечували про виклик та опитування в судовому засіданні малолітніх дітей мотивуючи тим, що діти мають не стійкий психоємоційний стан, а перебуваючи у незнайомій їм обстановці поміж незнайомих людей може викликати у дітей стрес. Проте, не заперечували проти опитування дітей психологом поза межами приміщення суду у сприятливих для цього умовах. Крім того, представниками сторін подано до суду перелік питань, які на їх думку необхідно поставити на вирішення психологу.

В зв`язку із наданням строку для опитування дітей поза межами приміщення суду, учасники судового процесу просили суд відкласти підготовче засідання.

Вислухавши думку учасників судового процесу, дослідивши матеріали, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.45ЦПК України під час розгляду справи, малолітня або неповнолітня особа має також право безпосередньо або через представника чи законного представника висловлювати свою думку та отримувати його допомогу у висловленні такої думки.

Відповідно до ст.3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави - учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів. Держави-учасниці забезпечують, щоб установи, служби і органи, відповідальні за піклування про дітей або їх захист, відповідали нормам, встановленим компетентними органами, зокрема, в галузі безпеки й охорони здоров`я та з точки зору численності і придатності їх персоналу, а також компетентного нагляду.

Відповідно до ст.9Закону України«Про охоронудитинства» кожна дитина має право на вільне висловлювання особистої думки, формування власних поглядів, розвиток власної суспільної активності, отримання інформації, що відповідає її віку.

Відповідно до положень частин 1,2 ст.171СК України дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім`ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім`ї. Дитина, яка може висловити свою думку, має бути вислухана при вирішенні між батьками, іншими особами спору щодо її виховання, місця проживання, у тому числі при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав, поновлення батьківських прав, а також спору щодо управління її майном.

Частиною 2ст.13 ЦПК Українипередбачено право суду збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб.

Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду, у постанові від 13.03.2024, справа № 753/17344/19 (провадження № 61-8479св23) зауважує, що суд може оцінювати думку малолітньої дитини з урахуванням її віку не лише безпосередньо в судовому засіданні, але і через професійне посередництво, зокрема шляхом її опитування у присутності експерта психолога, який має відповідну кваліфікацію та може проводити бесіди з дитиною і правильно передати та інтерпретувати її слова, з фіксацією його результатів для суду у вигляді висновків експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням положень ст. 171 СК України, враховуючи вік дітей, а також враховуючи їх психоемоційний стан, суд вважає, що опитування дітей слід провести поза межами приміщення суду, практичними психологами Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру» Любарської селищної ради, за участю представників служби у справах дітей Любарської селищної ради та органу опіки та піклування Любарської селищної ради, в обстановці, що виключає вплив на дитину батьків та інших зацікавлених осіб.

Всі складені документи за результатами виконання доручення щодо опитування малолітніх дітей ОСОБА_8 та ОСОБА_9 подати до суду.

З метою забезпечення рівного права на захист прав та охоронюваних законом інтересів учасників справи, з метою створення сторонам необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.13, 45, 258,260 ЦПК України, ст.171 СК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Любарської селищної ради, Орган опіки та піклування Любарської селищної ради про визначення способів участі у вихованні дітей та спілкуванні з ними батьком, який проживає окремо відкласти до 14 год 00 хв 15 травня 2025 року.

Доручити практичними психологами Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру» Любарської селищної ради, за участю представників служби у справах дітей Любарської селищної ради та органу опіки та піклування Любарської селищної ради опитати малолітніх ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та надати відповіді з наступних питань:

- Які індивідуально - психологічні особливості мають малолітні діти - ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ?;

- Який психоемоційний стан дітей на даний час? З чим саме пов`язані їх актуальні емоційні переживання?;

- Чи відмічаються ознаки негативного впливу на психічний розвиток дітей з боку батька та в чому саме вони проявляються?;

- Яке ставлення дітей до матері та батька? До кого з батьків більш прихильні діти? Як проявляється прихильність до кожного з батьків?;

- Які відкриті та приховані побажання дітей щодо спілкування з батьком, котрий проживає окремо від дітей?;

- Чи наявні ознаки впливу на психоемоційний стан дітей, що стосується ставлення до батька, зі сторони матері, з котрою діти проживають?;

- Чи бажають діти спілкуватись з батьком, котрий проживає окремо від них?;

- Чи буде відповідати інтересам та покращенню психоемоційного стану дітей наявність в їх житті спілкування та побачення з батьком, котрий проживає окремо?;

- Чи наявні у неповнолітніх дітей ОСОБА_7 та ОСОБА_6 негативні спогади, в тому числі травмуючі, пов`язані із їх перебуванням за місцем проживання батька ОСОБА_1 ;

- Чи вчинялось відносно дітей насильство (фізичне, психологічне) будь-ким із осіб під час їх перебуванням за місцем проживання батька?;

- Чи почуваються діти в безпеці під час перебування за місцем проживання батька та під час зустрічей із ним?;

- Які спогади у дітей наразі про батька (позитивні чи негативні) та які думки у них про нього? Чи не навіяні ці думки сторонніми особами?;

- Як саме та скільки часу діти хотіли б спілкуватись із батьком та проводити із ним час?;

- Що саме діти хотіли б сказати батьку?

Всі складені документи за результатами виконання доручення щодо опитування неповнолітніх дітей ОСОБА_8 та ОСОБА_9 подати до суду в строк до 14 год 00 хв 15 травня 2025 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя В. М. Носач

СудЛюбарський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення07.04.2025
Оприлюднено09.04.2025
Номер документу126396304
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —282/115/22

Ухвала від 27.06.2025

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 24.06.2025

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Рішення від 19.06.2025

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 07.04.2025

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 03.03.2025

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 15.05.2022

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

Ухвала від 14.04.2022

Цивільне

Любарський районний суд Житомирської області

Носач В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні