Провадження №2-о/447/47/25 Справа №447/2292/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ У К Р А Ї Н И
07.04.2025 Миколаївський районний суду Львівської області в складі головуючого судді Бачуна О. І., присяжних: Царик М.І., Шипов Ю.О., при секретарі Данилів О.І., розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві Львівської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересованої особи ОСОБА_2 , опікунської ради при виконавчому комітеті Тростянецької сільської ради Стрийського району Львівської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.,
В С Т А Н О В И В:
09.08.2024 року ОСОБА_1 звернувся в суд із заявою в якій просить визнати недієздатним ОСОБА_2 , який являється пенсіонером, і у зв`язку із психічними та поведінковими розладами викликаними вживанням алкоголю, наявною енцифалопатією змішаного ґенезу, поведінковою дезорієнтацією, порушенням соціальної адаптації, і у зв`язку з хворобою не розуміє значення своїх дій та не може ними керувати, потребує постійного стороннього догляду. Визнання його недієздатною заявнику необхідно для встановлення над ним опіки.
В судове засіданяі заявник не прибув, однак подав до суду заяву в якій просив проводити розгляд справи у його відсутності, заяву підтримав, просили її задоволити.
Представник особи, щодо якої вирішується питання про визнання її недієздатною адвокат Войтович О.М. - подала до суду клопотання про розгляд справи у її відсутності.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не прибула, подала клопотання про розгляд справи у її відсутності, проти задоволення заяви не заперечила.
Дослідивши зібрані по справі докази, вважає, що заява підлягає задоволенню.
У відповідності до ст. 36 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та або керувати ними.
Стаття 62 ЦК України передбачає, що опіка або піклування встановлюється за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника.
Відповідно до копії паспорта серії НОМЕР_1 , ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Як вбачається із пенсійного посвідчення № НОМЕР_2 , ОСОБА_2 являється пенсіонером по віку довічно.
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 . Його батьками записані ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Відповідно до медичних довідок, зокрема довідки ЛКК до протоколу №181 КНП « Миколаївська міська лікарня», довідки №110, довідки №58 про результат тесту на ВІЛ, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 хворобами, які б перешкоджали йому бути опікуном на доглядати за ОСОБА_2 не хворіє.
Як вбачається із інформації про зареєстрованих у житловому приміщення осіб, в будинку по АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
Відповідно до довідки ЛКК від 06.08.2025року №ЛО25 до Протоколу №185 КНП « Миколаївська міська лікарня» , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 не можу бути опікуном хворого та доглядати за ним, оскільки у неї наявна варикозна хвороба нижніх кінцівок ІІІ ст. та необхідно проведення операції.
Відповідно до довідки ЛКК №1018 від 01.08.2024року до Протоколу №182, ОСОБА_2 потребує постійного стороннього догляду, не здатний до самообслуговування.
Як вбачається із висновку №1018 до протоколу №1018/182 КНПА « Миколаївська міська лікарня» ОСОБА_2 потребує постійного догляду, нездатний до самообслуговування.
Із епікризу виписного наданого КНП ЛОР « ЛОКПЛ «Центр психічного здоров`я « Кульпарків» ОСОБА_2 перебував н а стаціонарному лікуванні з 12.07.2024 по 29.0-7.2024року у зв`язку із ускладненнями, психічними і поведінковими розладами, викликаними вживанням алкоголю амнестичний синдром.
31.07.2024року виконавчим комітетом Тростянецької сільської ради складено акт обстеження факту догляду яким встановлено факт здійснення догляду ОСОБА_1 за батьком ОСОБА_2 в АДРЕСА_1 . Факт постійного спільного проживання ОСОБА_1 разом із ОСОБА_2 та здійснення догляду підтвердили сусіди ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .
Відповідно до ч. 1, 6 ст. 300 ЦПК України, суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна. Строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.
Рішенням №272 виконавчого комітету Тростянецької сільської ради Стрийського району Львівської області від 06.08.2024 року затверджено висновок опікунської ради про доцільність призначення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 опікуном ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Відповідно до висновку судово-психіатричного експерта №76 від 22.01.2025 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 страждає хронічним, стійким психічним розладом у вигляді органічного розладу особи і поведінки внаслідок органічного ураження головного мозку змішаного ґенезу з різко вираженим псих органічним синдромом, емоційно-вольовими порушеннями, вираженими когнітивними та мнестичними розладами, не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Таким чином, зібраними по справі доказами встановлено, що ОСОБА_2 внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
За таких обставин суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 слід визнати недієздатним.
Керуючись ст.ст. 258,263,264 ЦПК України, ст.ст. 39, 40, 60 ЦК України, суд,-
ухвалив:
заяву задоволити.
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 визнати недієздатним.
Встановити над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 опіку, призначивши ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 його опікуном.
Строк дії рішення визначити тривалістю два роки з моменту набрання ним законної сили.
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до органу опіки та піклування та органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Роз`яснити учасникам, що дане рішення суду не є безтерміновим, його дія обмежена у часі. Строк дії даного судового рішення може бути продовжено судом за відповідним клопотанням. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного даним судовим рішенням.
Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Бачун О. І.
Присяжні Царик М.І,
Шипов Ю.О.
Суд | Миколаївський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2025 |
Оприлюднено | 09.04.2025 |
Номер документу | 126400477 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Миколаївський районний суд Львівської області
Бачун О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні