ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про участь особи у судових засіданнях в режимі відеоконференції
07 квітня 2025 року Справа № 826/16823/17 провадження ЗП/280/65/25 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Мінаєвої К.В., суддів Артоуз О.О., Киселя Р.В., розглянувши заяву представника позивача про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції в адміністративній справі
за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Вона»
до Національного банку України
про визнання протиправною та скасування постанови №1133/1940/13-6/9/п від 01.11.2017,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Вона» до Національного банку України про визнання протиправною та скасування постанови №1133/1940/13-6/9/п від 01.11.2017.
Протокольною ухвалою від 27.03.2025 суд відклав підготовче засідання на 10.04.2025 о 14:00.
03.04.2025 на адресу суду надійшло клопотання представника позивача адвоката Циби Володимира Костянтиновича (вх.№16019) про проведення судового засідання, призначеного на 10.04.2025 о 14:00, та всі наступні судові засідання у справі № 826/16823/17 в режимі відеоконференції з Господарським судом міста Києва та забезпечити бронювання відповідного майданчика.
03.04.2025 судом також отримання клопотання представника позивача адвоката Циби Володимира Костянтиновича (вх.№16186), у якому він відкликає попереднє клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з Господарським судом м. Києва, оскільки йому стало відомо про те, що зал судового засідання для проведення відеоконференції в Господарському суді міста Києва на 10.04.2025 зайнятий; просить проводити судове засідання, призначене на 10.04.2025 о 14:00, та всі наступні судові засідання у справі № 826/16823/17 в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Розглядаючи подані представником позивача клопотання та вирішуючи питання щодо можливості участі представника у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, суд виходить із наступного.
Згідно з частиною третьою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 44 КАС України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
За положеннями частин другої, третьої статті 166 КАС України заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Враховуючи те, що відкликання клопотання є диспозитивним правом позивача, а Кодекс адміністративного судочинства України не містить жодних підстав для відмови останньому у задоволенні його клопотання про відкликання заяви, суд приймає до уваги відкликання представником позивача клопотання від 03.04.2025 за вх. №16019 та вважає за можливе залишити його без розгляду.
У відповідності до пункту 2 частини третьої статті 44 КАС України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частиною першою статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За приписами частин другої, четвертої статті 195 КАС України учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Суд зазначає, що порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів) врегульовано Положенням про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 (далі - Положення про ЄСІТС).
Згідно з пунктами 45, 46 Положення про ЄСІТС підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно з пунктом 49 Положення про ЄСІТС для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС (перегляд доступний за посиланням: https://wiki.court.gov.ua).
Приписами пункту 8 Положення про ЄСІТС передбачено, що підсистема «Електронний кабінет» (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в інтернеті (https://cabinet.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав.
У відповідності до пункту 50 Положення про ЄСІТС суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Суд зазначає про наявність у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів учасника справи (вебадреса підсистеми ВКЗ - https://vkz.court.gov.ua).
З метою з`ясування всіх обставин у справі, а також всебічного, об`єктивного розгляду та вирішення даної справи, враховуючи те, що Запорізький окружний адміністративний суд має технічну можливість проводити судові засідання в режимі відеоконференції, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивача (вх.№16186 від 03.04.2025) та забезпечити його участь у підготовчому засіданні, призначеному на 10.04.2025, та усіх наступних судових засіданнях у справі в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 44, 195, 241, 243, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити без розгляду клопотання представника позивача адвоката Циби Володимира Костянтиновича (вх.№16019 від 03.04.2025) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду міста Києва.
Клопотання представника позивача адвоката Циби Володимира Костянтиновича (вх.№16186 від 03.04.2025) про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
Забезпечити участь представника позивача адвоката Циби Володимира Костянтиновича у підготовчому засіданні, призначеному на 10 квітня 2025 року о 14:00, та подальший розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції представник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Відеоконференція буде проведена за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ВКЗ» (https://vkz.court.gov.ua).
Попередити представника позивача, що відповідно до частини п`ятої статті 195 КАС України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку, коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та в частині залишення клопотання без розгляду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали у повному обсязі.
Ухвала виготовлена у повному обсязі та підписана 07.04.2025.
Головуючий суддя К.В.Мінаєва
Судді О.О.Артоуз
Р.В.Кисіль
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2025 |
Оприлюднено | 09.04.2025 |
Номер документу | 126408841 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо державного регулювання ринків фінансових послуг, з них |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Мінаєва Катерина Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Мінаєва Катерина Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Мінаєва Катерина Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Мінаєва Катерина Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Мінаєва Катерина Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні