Київський апеляційний суд
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяКИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 11-cc/824/900/2025 Слідчий суддя в 1-й інстанції: ОСОБА_1
Категорія: ст. 170 КПК Доповідач: ОСОБА_2
Єдиний унікальний номер справи: 757/56938/24-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2025 року місто Київ
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:
головуючого судді ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційні скарги представників (захисників) ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в інтересах власника майна (підозрюваного) ОСОБА_8 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 10 грудня 2024 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Цією ухвалою задоволено клопотання старшого слідчого першого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 , погоджене із прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 , та накладено арешт на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень.
Не погоджуючись з таким рішенням слідчого судді, представники (захисники) ОСОБА_6 та ОСОБА_7 подали в інтересах власника майна (підозрюваного) ОСОБА_8 апеляційні скарги, в яких, вважаючи ухвалу слідчого судді незаконною, просять її скасувати і постановити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання старшого слідчого про накладення арешту на майно та зобов`язати слідчого повернути ОСОБА_8 вилучені грошові кошти.
Зокрема, апелянти в своїх апеляційних скаргах, в кожній окремо, зазначають, що підозра у вчиненні ОСОБА_8 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України, є необґрунтованою.
На думку авторів апеляцій, вилучені грошові кошти не мають жодного відношення до цього кримінального провадження, вони не є знаряддям кримінального правопорушення, а також не відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.При цьому апелянти звертають увагу, що у цьому кримінальному провадженні відсутній цивільний позов, а в повідомленні про підозру будь-якого розміру завданої шкоди не зазначено.
Також представники наголошують, що в ухвалі слідчого судді про надання дозволу на проведення обшуку не було надано дозволу на вилучення грошових коштів.
Крім того, автори апеляційних скарг вказують, що ОСОБА_8 має на утриманні трьох неповнолітніх дітей та батьків похилого віку, а тому арешт грошових коштів для ОСОБА_8 є обтяжливим.
03 лютого 2025 року до Київського апеляційного суду від представника (захисника) ОСОБА_6 надійшло клопотання про розгляд вказаної апеляційної скарги без її участі.
Прокурор та представник (захисник) ОСОБА_7 в судове засідання не з`явилися, про причини своєї неявки суд не повідомили, хоча про дату, час та місце судового засідання були завчасно проінформовані.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вирішила за можливе розглянути дану справу у відсутності прокурора і представників (захисників), що не суперечить положенням ч. 4 ст. 405, ч. 1 ст. 172 КПК України.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, вивчивши матеріали провадження та перевіривши доводи кожної апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги представників (захисників) ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в інтересах власника майна (підозрюваного) ОСОБА_8 не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів провадження, Центральним апаратом Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024175420000672, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 листопада 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України.
07 листопада 2024 року ОСОБА_8 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України.
Крім того, 07 листопада 2024 року на підставі ч. 3 ст. 233 КПК України було проведено невідкладний обшук транспортного засобу «MERCEDES-BENZ S 63 AMG», д.н.з. НОМЕР_1 , під час якого було виявлено і вилучено, в тому числі і грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень.
Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 08 листопада 2024 року було частково задоволено клопотання слідчого про проведення вищевказаного обшуку і надано дозвіл на вилучення лише в частині, яка стосується мобільного телефону ОСОБА_8
08 листопада 2024 року постановою старшого слідчого першого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень, які належать ОСОБА_8 , були визнані речовими доказами у цьому кримінальному провадженні.
03 грудня 2024 року старший слідчий першого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 , за погодженням із прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 , звернувся до Печерського районного суду міста Києва з клопотанням про накладення арешту намайно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень.
Це клопотання мотивовано необхідністю забезпечення, в тому числі і відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).
09 грудня 2024 року представником потерпілих ОСОБА_11 та ОСОБА_12 - адвокатом ОСОБА_13 було заявлено позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, в тому числі і до ОСОБА_8 , на загальну суму два мільйони гривень.
10 грудня 2024 року ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва зазначене клопотання старшого слідчого було задоволено і накладено арешт на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень.
Задовольняючи вказане клопотання старшого слідчого, внесене в межах кримінального провадження № 12024175420000672, про накладення арешту на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень, слідчий суддя, як вбачається з журналу судового засідання, заслухав пояснення старшого слідчого ОСОБА_9 , власника майна (підозрюваного) ОСОБА_8 , його представників (захисників) ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , дослідив матеріали, які додані до клопотання, і прийшов до правильного висновку, що існують достатні правові підстави для накладення арешту намайно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень, з огляду на те, що ОСОБА_8 є підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення, внаслідок якого була заподіяна потерпілим ОСОБА_11 та ОСОБА_12 моральна і матеріальна шкода, у зв`язку з чим до останнього заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні.
З урахуванням цього слідчий суддя, всупереч ствердженням апелянтів, встановив належні правові підстави, передбачені ч. ч. 1, 6 ст. 170 КПК України, для задоволення клопотання старшого слідчого та накладення арешту на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень.
В свою чергу, матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна з метою, визначеною в п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, тобто з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, а саме забезпечення цивільного позову, який в межах даного кримінального провадження заявлено до підозрюваного ОСОБА_8 .
Таким чином, колегія суддів вважає, що слідчий суддя обґрунтовано, у відповідності до вимог ст. ст. 132, 170 - 173 КПК України, наклав арешт на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень, врахувавши при цьому і наслідки від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження для інших осіб та забезпечивши своїм рішенням розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Зважаючи на вищевикладене в сукупності з обставинами кримінального провадження, колегія суддів об`єктивно переконана, що слідчий суддя, накладаючи арешт на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень, діяв у спосіб і у межах чинного законодавства, арешт застосував на засадах розумності та співмірності, а тому доводи авторів апеляцій стосовно незаконності ухвали слідчого судді слід визнати непереконливими.
Порушень норм КПК України, які могли б стати підставою для скасування ухвали слідчого судді, колегією суддів не вбачається.
Враховуючи встановлені факти та відповідні їм правовідносини, колегія суддів вважає, що ухвала слідчого судді є законною та обґрунтованою, у зв`язку з чим її необхідно залишити без змін, а апеляційні скарги представників (захисників) ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в інтересах власника майна (підозрюваного) ОСОБА_8 - без задоволення.
Керуючись ст. ст. 170, 171, 173, 309, 376, 404, 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів -
ПОСТАНОВИЛА:
Ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 10 грудня 2024 року, якою задоволено клопотання старшого слідчого першого відділу Управління з досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів та суддями, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 , погоджене із прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_10 , та накладено арешт на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме на грошові кошти, в кількості 100 купюр номіналом по 200 гривень, в загальній кількості 20 тисяч гривень, - залишити без змін, а апеляційні скарги представників (захисників) ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в інтересах власника майна (підозрюваного) ОСОБА_8 - залишити без задоволення.
Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.
СУДДІ:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2025 |
Оприлюднено | 09.04.2025 |
Номер документу | 126412678 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності |
Кримінальне
Київський апеляційний суд
Лашевич Валерій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні