ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
м. Київ
08.04.2025Справа № 910/3756/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Капцової Т.П., розглянувши
про стягнення 23 458,95 грн
ВСТАНОВИВ:
Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Київського квартирно-експлуатаційного управління про стягнення 26 486,95 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем зобов`язання з відшкодування вартості спожитої електроенергії за період з 01.09.2022 по 31.12.2022.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.03.2025 позовну заяву було залишено без руху, встановлено позивачу строк і спосіб усунення недоліків.
03.04.2025 від позивача, в порядку усунення недоліків позовної заяви, надійшла уточнена позовна заява, відповідно до якої позивач просить стягнути з відповідача на свою користь 23 458,95 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що позивач не повністю усунув недоліки позовної заяви, у зв`язку з чим наявні підстави для її повернення, з огляду на наступне.
Так, залишаючи позовну заяву без руху, суд, із посиланням на положення статей 164 Господарського процесуального кодексу України, звертав увагу позивача на його обов`язок додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Усуваючи недоліки позовної заяви позивач повідомив, що на даний час у нього відсутня можливість надати суду копію договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання нерухомого майна та надання комунальних послуг користувачу № 314 від 01.09.2022, оскільки цей договір був переданий на підпис відповідачу і останній його не повернув, а також докази споживання відповідачем у спірний період електричної енергії.
Водночас суд відзначає, що згідно з частиною 3 статті 164 Господарського процесуального кодексу України у разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
За викладеного, у разі неможливості самостійно надати докази, позивач має право клопотати про витребування доказів, що стосуються предмета спору.
Порядок витребування доказів встановлено у статті 81 Господарського процесуального кодексу України, частиною 1 якої передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
При цьому суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи (частина 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України).
Наведене свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам, викладеним у статті 164 Господарського процесуального кодексу України, що унеможливлює прийняття її до розгляду.
Відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на викладене, позовну заяву, на підставі частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, слід вважати неподаною та повернути позивачу.
Керуючись статтями 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Інституту проблем математичних машин і систем Національної академії наук України до Київського квартирно-експлуатаційного управління про стягнення 23 458,95 грн повернути позивачу.
2. Звернути увагу позивача, що відповідно до частини 8 статті 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачені статтями 254 - 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Т.П. Капцова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2025 |
Оприлюднено | 09.04.2025 |
Номер документу | 126428632 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них про державну власність, з них щодо оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Капцова Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні