Ухвала
від 08.04.2025 по справі 686/7061/25
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 686/7061/25

Провадження № 1-кс/686/3492/25

УХВАЛА

08 квітня 2025 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання cлідчої відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12025243000000492 від 19.02.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,

встановив:

07.04.2025 слідча ВРЗСГСД СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором Ярмолинецького відділу Хмельницької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Досудовим розслідуванням встановлено, що 17.02.2025 в період часу з 14:10 год. по 14:11 год. невідома особа, перебуваючи в невстановленому місці, із використанням електронно-обчислювальної техніки, зателефонувавши з абонентських номерів телефону: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 та НОМЕР_3 представившись працівником служби АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під приводом розблокування пенсійної картки, шахрайським шляхом заволоділа грошовими коштами в сумі 14700 грн., які знаходились на банківській картці № НОМЕР_4 (банківський рахунок НОМЕР_5 ), яка емітована АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » чим завдала ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , майнової шкоди на вище вказану суму.

19.02.2025 відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025243000000492 попередня правова кваліфікація вчиненого кримінального правопорушення ч. 4 ст. 190 КК України.

В ході досудового розслідування в якості потерпілого допитано ОСОБА_5 , який повідомив, що у його користуванні перебуває банківські картки АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »№ НОМЕР_4 (банківський рахунок НОМЕР_5 ), якою він користується близько 1-го року.

Так, в ході допиту потерпілого встановлено, що ОСОБА_5 17.02.2025 близько 13:50 год. перебував за місцем реєстрації, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , та на його мобільний номер телефону ( НОМЕР_6 ) надійшов дзвінок від невідомої йому особи з абонентського номера ( НОМЕР_7 ), який представився представником « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на ім`я ОСОБА_6 , та повідомив, що його картка заблокована та для ї розблокування потрібно вказати 4 останні цифри своє пенсійної картки.

Оскільки на той момент додаток « ІНФОРМАЦІЯ_2 » що знаходився на мобільному телефоні ОСОБА_5 був заблокований, останній дійсно повірив, що це працівники банку. Після того як потерпілий вказав свої останні 4 цифри картки, вищевказаний ОСОБА_6 сказав зачекати до вечора та повідомив, що картка розблокується. Після вказаної розмови о 14:02 год потерпілому зателефонував невідомий номер ( НОМЕР_8 ) та жіночим голосом представилася працівником « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та повідомила, що потрібно натиснути «1», що останній і зробив, та вказав 4 цифри які він мав запам?ятати. Після чого ОСОБА_5 знову зателефонував чоловік на ім`я ОСОБА_6 ( НОМЕР_9 ) та сказав продиктувати йому цифри які сказала жінка, що він і зробив.

Так, 17.02.2025 близько 18:00 год останній увійшов в додаток « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та помітив що на картці не вистачає коштів.

Після того, 18.02.2025 ОСОБА_5 звернувся до відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , де і отримав випуску по вище зазначеному номеру картки № НОМЕР_4 (банківський рахунок НОМЕР_5 ), а саме:

17.02.2025 о 14:10 год. в сумі 14 700 гривень, деталі транзакції: переказ коштів з рахунку через UKRKYIVMOBILEBANKING НОМЕР_10 . Таким чином, сума завданого для потерпілого збитку становить 14700 грн.

Також, оперативною інформацією встановлено, що абонентський номер мобільного зв?язку НОМЕР_1 , який використовувала невстановлена особа під час спілкування з потерпілим зареєстрований за ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

У зв?язку із чим, виникла необхідність, з метою перевірки особи, яка користувалась вищезазначеним абонентським номером мобільного телефону та її спільників на причетність до вказаного злочину, звернутись до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_2 ЄДРПОУ НОМЕР_11 для отримання роздруківок про з`єднання даного абонентського номера з можливістю отримати інформацію про базові станції з прив`язкою до місцевості, під час телефонних з`єднань абонентів «А», «Б» та відстані знаходження терміналу від базових станцій, а також телефонні номери на які було здійснено вихідні (вхідні) дзвінки, їх дата, час дзвінків, тривалість розмови у період часу з 00:00 год 17.02.2025 по 00:00 год 18.02.2025.

З метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню, встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, виникла необхідність вилучення інформації, що перебуває у володінні, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме роздруківок, що містять вхідні, вихідні, нульові, GPRS з`єднань з зазначенням модулів зв`язку, які використовувались під час з`єднання (ІМЕІ), інформацію, яка містить відомості про поповнення балансу та/або його зняття із детальною інформацією щодо поповнення та виведення коштів та прив`язки, щодо перебування в зоні дій базових станцій зв`язку, здійснених з абонентських номерів мобільного зв`язку НОМЕР_1 у період часу з 00:00 год 17.02.2025 по 00:00 год 18.02.2025.

Слідча у судове засідання не з`явилася, проте у клопотанні міститься прохання про розгляд даного клопотання без його участі та зазначено, що вимоги викладені у клопотанні підтримує в повному обсязі, просить його задовольнити.

Крім того, слідчий просить розглядати клопотання без участі представників володільця вказаних документів, з причин їх розташування у інших містах, обмежених строків зберігання інформації та потреби негайно отримати інформацію.

У зв`язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність виклику представників осіб, у володінні яких вони знаходяться.

Представники володільців документів у судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.

Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, уважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки нададуть можливість встановити осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, та їх місцезнаходження.

Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160, 163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.163, 164, 372 КПК України,

постановив:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчому ВРЗСГСД СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , слідчому ВРЗЗС СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , слідчому ВРЗЗС СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , слідчому ВРЗЗС СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_9 на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх копій, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_2 ЄДРПОУ НОМЕР_11 , а саме:

- Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку кінцевого обладнання споживача телекомунікаційних послуг з абонентським номером НОМЕР_1 у період часу з 00:00 год 17.02.2025 по 00:00 год 18.02.2025.

- Тип з`єднання абоненту (вхідні, вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), вихід в мережу Інтернет, переадресація, з`єднання нульової тривалості;

- Дата, час, та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйнятті виклики) абоненту НОМЕР_1 у період часу з 00:00 год 17.02.2025 по 00:00 год 18.02.2025.

- Адреси розташування та ідентифікуючі ознаки базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг абонента.

- За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом НОМЕР_1 у період часу з 00:00 год 17.02.2025 по 00:00 год 18.02.2025, надати відомості про їх осіб.

- Місцезнаходження абонентів з абонентським номером НОМЕР_1 у період часу з 00:00 год 17.02.2025 по 00:00 год 18.02.2025.

- Фінансові операції з зарахування, поповнення, переведення та виведення грошових коштів з використанням абонентського номеру НОМЕР_1 у період часу з 00:00 год 17.02.2025 по 00:00 год 20.02.2025 з зазначенням отримувача грошових коштів, суми транзакцій, дати та часу виконання.

Уповноваженим службовим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (адреса: АДРЕСА_2 ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) забезпечити тимчасовий доступ до документів (в тому числі до електронних) та надати можливість отримати копії вище зазначених документів.

Ухвала діє по 07 червня 2025 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Слідчий суддя

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.04.2025
Оприлюднено10.04.2025
Номер документу126437357
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —686/7061/25

Ухвала від 08.04.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Трембач О. Л.

Ухвала від 08.04.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Данькова С. О.

Ухвала від 08.04.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Данькова С. О.

Ухвала від 19.03.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дем'янов Ю. М.

Ухвала від 19.03.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дем'янов Ю. М.

Ухвала від 19.03.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дем'янов Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні