Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 1-кс/733/117/25
Єдиний унікальний №733/729/25
Ухвала
про тимчасовий доступ до речей і документів
08 квітня 2025 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ічня клопотання ст. дізнавача СД відділення поліції № 2 (м.Ічня) Прилуцького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025275550000022 від 09 березня 2025 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,
установив:
Старший дізнавач СД ВП № 2 (м. Ічня) Ічнянського відділення поліції Прилуцького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, по кримінальному провадженню № 12025275550000022 від 09 березня 2025 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України. В обгрунтування клопотання зазначила, що 08.03.2025 року до ВП № 2 (м. Ічня) Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 про те, що 08.03.2025 року в с. Світанок (с. Южне) Прилуцького району Чернігівської області, йому нанесено тілесні ушкодження. Під час допиту в якості потерпілого ОСОБА_4 вказав, що ОСОБА_5 неочікувано для нього наніс йому ззаду один удар в область потилиці, внаслідок чого останній відчув сильний біль та почав втрачати свідомість та впав на асфальт. 13.03.2025 року ОСОБА_4 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 за медичною допомогою, де з 13.03.2025 року по 19.03.2025 року проходив стаціонарне лікування у неврологічному відділенні. 13.03.2025 року призначено судову медичну експертизу для встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень отриманих ОСОБА_4 , але для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вказаного кримінального правопорушення, для отримання відомостей, які є необхідними для встановлення належної кваліфікації вчиненого діяння, визначення ступеню тяжкості та характеру тілесних ушкоджень завданих ОСОБА_4 , а також проведення судової медичної експертизи необхідно тимчасово вилучити медичну картку стаціонарного хворого ОСОБА_4 , яка зберігається в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_2 .
У судове засідання дізнавач не з`явилася, письмово вказавши про розгляд клопотання за її відсутності.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
За таких обставин відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду даного клопотання не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали поданого клопотання, дійшов наступного висновку.
Згідно статті 2 Кримінального процесуального кодексу України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Пунктом 5 ч. 1 ст. 162 КПК України встановлено, що відомості, які можуть становити лікарську таємницю належать до охоронюваної законом таємниці, які міститься в речах і документах.
Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у даному провадженні є у проведення судової медичної експертизи.
Беручи до уваги викладене вище, а також те, що медична (амбулаторна/стаціонарна) картка хворого ОСОБА_4 , як особи, яка зверталась до ІНФОРМАЦІЯ_2 за медичною допомогою, де з 13.03.2025 року по 19.03.2025 року останній проходив стаціонарне лікування у неврологічному відділенні, та враховуючи, що 13.03.2025 року призначено судову медичну експертизу для встановлення тяжкостіта характерутілесних ушкодженьотриманих ОСОБА_4 ,щомає суттєве значення для встановлення важливих обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, тому для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вище зазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, з метою проведення судово-медичної експертизи у даному провадженні необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаної вище картки ОСОБА_4 , яка зберігається в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю тимчасового вилучення оригіналу медичної картки стаціонарного хворого.
В інший спосіб, окрім як проведення тимчасового доступу, отримати вказані документи та інформацію, яку вони містять, не видається за можливе.
За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 159, 160, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання ст. дізнавача СД відділення поліції № 2 (м.Ічня) Прилуцького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025275550000022 від 09 березня 2025 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, задовольнити.
Надати старшому дізнавачу сектору дізнання відділення поліції № 2 (м. Ічня) Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , начальнику сектору дізнання відділення поліції № 2 (м. Ічня) Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_6 , т.в.о. дізнавача сектору дізнання відділення поліції №2 (м. Ічня) Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_7 , уповноваженому на проведення досудового розслідування кримінальних проступків ОСОБА_8 , тимчасовий доступ до оригіналу медичної картки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналу медичної картка стаціонарного хворого, яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала підлягає виконанню в строк до 08 червня 2025 року включно.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ічнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2025 |
Оприлюднено | 10.04.2025 |
Номер документу | 126442734 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ічнянський районний суд Чернігівської області
Овчарик В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні