Справа № 201/3777/25
Провадження № 2/201/2646/2025
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
09 квітня 2025 рокусуддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Наумова О.С., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Консалтингова компанія» «КНК», ОСОБА_2 (треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпрометалсервісгруп», Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінтайм Капітал») про визнання відсутнім права вимоги та витребування документів,
ВСТАНОВИВ:
28.03.2025р. ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Самсонову Н.В. звернувся до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ПП «Консалтингова компанія» «КНК», ОСОБА_2 (треті особи: ТОВ «Дніпрометалсервісгруп», ТОВ «ФК «Фінтайм Капітал») про визнання відсутнім права вимоги та витребування документів.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, головуючим по справі визначено суддю Наумову О.С.
Позовними вимогами позивача по справі є визнання Приватного підприємства «Консалтингова компанія «КНК» таким, що не набув права кредитора за угодою про партнерство і співробітництво від 12.04.2011 року, Договором кредитної лінії від 21.03.2011 року №НКЛ-2006078/1, Договором кредитної лінії від 21.03.2011 року №ВКЛ-2006078/2 та Договором кредитної лінії від 19.03.2013 року №НКЛ-2006078/3 та зобов`язати ОСОБА_2 передати оригінал Акту про виконання мирової угоди від 23.03.2017 року.
Від представника відповідача ПП «Консалтингова компанія» «КНК» - адвоката Пата С.П. (діє на підставі ордеру серія АЕ №1374092 від 02.04.2025р.) 02.04.2025р., через систему «Електронний суд», надійшли заперечення щодо відкриття провадження у справі.
В обґрунтування заперечень представник відповідача посилалася на те, що позивач ОСОБА_1 не є стороною кредитних договорів, які були укладені між ТОВ «Дніпрометалсервісгруп» та АТ «Дельта Банк», а відтак його права жодним чином не порушуються у разі зміни кредитора щодо боржника.
Позивач ОСОБА_1 штучно пред`явив позовну вимогу про зобов`язання ОСОБА_2 передати оригінал Акту про виконання мирової угоди від 23.03.2017р., яка не пов`язана з першою, для зловмисного маніпулятивного обрання цивільної юрисдикції. Жодного підтвердження реальності спору між цими особами не подано. Вважав, що даний позов не може бути прийнятий до розгляду судом цивільної юрисдикції і розглянутий за правилами, визначеними ЦПК України, оскільки відноситься до спору за участю юридичної особи, що перебуває у стадії банкрутства, відтак має виключну підсудність господарському суду.
Ознайомившись із матеріалами позовної заяви, вважаю за необхідне повернути позовну заяву з наступних підстав.
Згідно з ч.2ст.175 ЦПК Українипозовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно вимог ч.7ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ч.1ст.58 ЦПК Українисторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з ч.1ст.60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно ч.4ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів:1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно доЗакону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно доЗакону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Згідно ч. 2ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ордер - це письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги; ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката; Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до п. 1 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України №41 від 12.04.2019 року «Про затвердження Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції» (з подальшими змінами та доповненнями) (даліПоложення) Положення про ордер на надання правничої допомоги встановлює єдині для всіх адвокатів України, адвокатських об`єднань/адвокатських бюро правила виготовлення, оформлення, зберігання, обліку ордерів.
У п. 2 Положення встановлено, що ордер на надання правничої допомоги є письмовий документ (в паперовій або електронній формі), що посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги у випадках і порядку, встановленихЗаконом України від 05.07.2012 № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»та іншими законами України.
Згідно п. 3 Положення в Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.
У Положенні визначено, що ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. Ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбаченихстаттею 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи.
З 01 січня 2022 року відповідно до п. 6, 7 Положення бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи. Облік згенерованих ордерів здійснюється автоматично системою управління електронної бази даних Єдиного реєстру адвокатів України. Історія генерування ордерів відображається у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті НААУ та у адміністративній частині електронної бази даних ЄРАУ.
Реквізити, які повинен містити ордер закріплені в п. 12 цього Положення.
Пунктами 12.1-12.14 Положення визначено, що ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; посилання на договір про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно достатті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»(наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо); прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро/адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, яке видає ордер; обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги; дату видачі ордера; підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі «Адвокат»); підпис адвоката, який надає правову допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі «Адвокат»); підпис керівника адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро/адвокатського об`єднання (за наявності) у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням. Під час дії воєнного стану на території України реквізити, передбачені цим підпунктом, можуть оформлятись у відповідності до п.10 цього Положення; двовимірний штрих-код QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ; реквізити 12.1, 12.5 (крім номера посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане), 12.6, 12.7, 12.8 генеруються автоматично, всі інші реквізити ордера заповнюються адвокатом самостійно з метою збереження адвокатської таємниці.
Згідно з п.11 Положення ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.
Як вбачається із матеріалів заяви, адвокатом Самсоновою Н.В. на підтвердження своїх повноважень надано ордер про надання правової допомоги серії АЕ №1370290 від 17.05.2025р.
З огляду на викладене, суддя приходить до висновку про те, що адвокатом Самсоновою Н.В., надано неналежний документ (ордер) на підтвердження своїх повноважень у встановленому Законом порядку, оскільки адвокатом поданий ордер датований 17 травня 2025р., відтак поданий ордер на момент подання позовної заяви існувати не може, тому позовна заява подана особою яка не має повноваження підпису.
Таким чином, в порушення ч.2 ст.175 ЦПК України, адвокатом Самсоновою Н.В. не надано документів, що підтверджують її повноваження як представника.
У постанові від 05.08.2022 року у справі №441/2317/21 (провадження №61-3748 св 22) Верховний Суд дійшов висновку, що не надання адвокатом суду належних документів на підтвердження повноважень на підписання позовної заяви та звернення з позовною заявою до суду від імені та в інтересах позивача є підставою для повернення позовної заяви особі, яка її подала відповідно до положення пункту 1 частини четвертої статті 185 ЦПК України.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України позовна заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст.ст. 185, 293 ЦПК України суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Консалтингова компанія» «КНК», ОСОБА_2 (треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпрометалсервісгруп», Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінтайм Капітал») про визнання відсутнім права вимоги та витребування документів повернути представнику позивача.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.С. Наумова
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2025 |
Оприлюднено | 10.04.2025 |
Номер документу | 126454462 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Наумова О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні