Рішення
від 28.11.2007 по справі 43/560
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

43/560

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№  43/560

28.11.07

За позовом  комунального підприємства „Київжитлоспецексплуатація”

до                 місіонерського Євангелізаційно-благодійного центру „Слово життя” об'єднання

                    Християнських церков України

про               стягнення 34 530, 68 грн.

Суддя    Пасько М.В.

Представники:

від позивача         Жидейкіна Н.Д., Семененко Л.М. –предст. за дов.,

від відповідача     Воробйова Н.О. –предст. за дов.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до господарського суду міста Києва з позовом до місіонерського Євангелізаційно-благодійного центру „Слово життя” об'єднання Християнських церков України про стягнення  34 530, 68 грн. заборгованості, яка виникла внаслідок несвоєчасною сплатою платежів за користування нежилим будинком № 21-А, літер А на вул. Волго-Донській у м. Києві.  

Ухвалою господарського суду міста Києва від 11.09.07 порушено провадження у справі  № 43/560 та призначено її розгляд на 12.10.07.

Представники сторін в судове засідання з'явилися, однак, вимог ухвали господарського суду міста Києва про порушення провадження у справі № 43/560 від 11.09.07 не виконали.

У зв'язку з невиконанням сторонами вимог ухвали господарського суду міста Києва про порушення провадження у справі та необхідністю витребування нових доказів, розгляд справи було відкладено на 01.11.07.

В судовому засіданні представник Позивача надав додаткові документи на виконання вимог ухвали суду про порушення провадження у справі.

01.11.07 від Відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з неможливістю забезпечити явку повноважного представника.

У зв'язку з нез'явленням в судове засідання представника Відповідача, невиконання ним вимог ухвали господарського суду міста Києва про порушення провадження у справі та враховуючи заявлене клопотання розгляд справи було відкладено.

Представник Відповідача заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи для надання можливості ознайомитись з наданими документами.

З огляду на викладене, з метою недопущення порушення інтересів сторін, розгляд справи було відкладено для надання можливості Відповідачу ознайомитися з її матеріалами.   

Судом у відповідності до ст. 81-1 ГПК України складено протокол, який долучено до матеріалів справи.

Розглянувши надані учасниками процесу документи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд міста Києва, -

                                                

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до рішення Київської міської ради від 29.11.2001 №  151/1585 “Про затвердження переліку нежитлових  будівель комунальної власності територіальної громади” нежилий будинок № 21-А по вул. Волго-Донській у м. Києві віднесено до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

Розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 22.02.2002 № 347 “Про закріплення нежилих будинків та приміщень комунальної власності територіальної громади м. Києва” нежилий будинок № 21-А по вул. Волго-Донській у м. Києві закріплено за                  КП “Київжитлоспецексплуатація”на праві повного господарського відання.

Пункт 2.2.5 Статуту Комунального підприємства “Київжитлоспецексплуатація”одним з предметів діяльності позивача визначає ведення обліку нежитлового фонду, що знаходиться в повному господарському віданні підприємства, передачу його в користування на договірних засадах з дозволу власника або уповноваженого ним органу, здійснення контролю за виконанням договорів оренди нежилих приміщень.

Згідно з вимогами ст. 2 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” законне використання державного нерухомого майна можливе тільки на підставі договору оренди, укладеного згідно чинного законодавства.

Як свідчать матеріали справи договір оренди нежитлового приміщення за адресою                 м. Київ, вул. Волго-Донська, 21-А у м. Києві між сторонами по справі не укладений. Тобто, відповідач безпідставно займає приміщення в будинку по вул. Волго-Донській, 21-А у                   м. Києві при цьому не сплачуючи кошти за користування приміщенням.

Господарським судом міста Києва 12.03.07 було прийнято рішення № 17/483 про виселення місіонерського Євангелізаційно-благодійного центру „Слово життя” об'єднання Християнських церков України з нежилого приміщення, площею 1877,7 кв. м. в будинку              № 21-А, на вул. Волго-Донській у м. Києві.

На момент звернення до суду, рішення про виселення Відповідача з безпідставно займаного приміщення, не виконано, що підтверджується актами фактичного використання приміщення.

Доказів повернення вказаного нежилого приміщення Відповідачем не надано.   

Відповідно до п. 1 ст. 37 Закону України “Про власність” майно, що є державною власністю і закріплене за державним підприємством, належить йому на праві повного господарського відання, крім випадків, передбачених законодавством України. Здійснюючи право повного господарського відання, підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать закону та цілям діяльності підприємства. До права повного господарського відання застосовуються правила про право власності, якщо інше не встановлено законодавчими актами України.

З наявних матеріалів справи вбачається, що Місіонерським Євангелізаційно-благодійним центром “Слово життя” Об'єднання християнських церков України було порушено право позивача щодо використання приміщення, наданого Комунальному підприємництву “Київжитлоспецексплуатація” на праві повного господарського відання, у тому числі надання приміщень в оренду, чим завдано значної шкоди, яка виникла внаслідок безпідставного користування відповідачем приміщенням не сплачуючи при цьому платежів за користування за період з 01.06.2006 по 31.05.2007, на суму 34 530, 68 грн.

Згідно п. 1 ст. 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано збитків внаслідок порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Відповідно до п. 2 ст. 22 Цивільного кодексу України збитками є доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Відповідно із п. 1 ст. 1214 Цивільного кодексу України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, зобов'язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про володіння цим майном без достатньої правової підстави.

Частиною 1статті 1166 Цивільного кодексу України встановлено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Підставою виникнення позадоговірного зобов'язання є неправомірна юридична дія –цивільне правопорушення. Таким чином, у відповідача виникло позадоговірне зобов'язання по відшкодуванню майнових втрат позивачу за безкоштовне і незаконне використовування приміщення, які становлять 34 530, 68 грн.

Що стосується розміру заподіяної шкоди, що підлягає стягненню з відповідача, то суд погоджується з порядком її визначення, оскільки розрахунок відповідає Методиці і порядку використання орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва затвердженої рішенням Київської міської ради від 05.07.2001 р. № 366/1342.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідачем не доведено правомірності користування нежитловими приміщеннями в будинку по вул. Волго-Донська, 21-А в  м. Києві, а тим самим не доведена відсутність вини в незаконному користуванні вказаними приміщеннями.

Враховуючи викладене вимоги позивача в частині стягнення 34 530, 68 грн. обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Приймаючи до уваги те, що спір виник внаслідок неправильних дій Відповідача, витрати  по  оплаті  держмита   та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу згідно ст. 49 ГПК України  покладаються  на  Відповідача.

Керуючись  ст. ст. 49, 82-85 ГПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Місіонерського Євангелізаційно-благодійного центру “Слово життя” Об'єднання християнських церков України (м. Київ-01014, вул. Мічуріна, 64; м. Київ –02099, вул. Волго-Донська, 21-А, літер А, код ЄДРПОУ 21687780, з будь-якого рахунку виявленого державним виконавцем під час виконання рішення) на користь Комунального підприємництва “Київжитлоспецексплуатація” (м. Київ-01034, вул. Володимирська, 51-А, код ЄДРПОУ 03366500, р/р 2600800990704 в ВАТ КБ "Хрещатик" м. Києва, МФО 300670) 34 530, 68 шкоди заподіяної у зв"язку з використанням (збереженням) майна за рахунок іншої особи, 345, 31 грн. державного мита та 118, 00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ.

Суддя                                                                                                   М.В. Пасько

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.11.2007
Оприлюднено16.01.2008
Номер документу1264619
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —43/560

Рішення від 28.11.2007

Господарське

Господарський суд міста Києва

Пасько М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні